bugün

işin futbol kısmını bir kenara bırakırsak kesinlikle messi. bir kere herif temiz yüzlü, o kadar yeteneğe, ilgiye rağmen bir artistik demecini, hareketini görmedim. ama ronaldo ibnesinin tipi bile ofsayt, özellikle saçlar. hareketler, bakışlar inanılmaz itici. hele o frikik atmadan önce bacakları pergel gibi açıp nefes alması yok mu, taşaklarına vurasım geliyor bütün gücümle.
ronaldo "ortam adamı"dır. barlara gider, sabahlara kadar içer, mala vurur... babayla anne ayrıdır ronaldo da zaten ayrı eve çıkmıştır. son model kromobile cadillac escalade'inin içini türlü hatunlarla doldurup sabaha karşı eve gelir ve eğlence evde devam eder... anne, cristianocuğunun erkenden yatıp yarın antrenmana gideceğini sanmaktadır baba ise manchester united maçlarını gördükçe kafasını duvarlara vurmaktadır sefalet içinde yaşarken...
messi ise evinde kardeşiyle pes oynar ve barcelonayı seçerler ve kardeşinin yaptığı adama pas verir ve gol attırır, sevindirir çocuğu... baba messi gazete okur, anne messi kek yapar falan sonra otururlar sobanın başında messi kardeşler kek yer, çay içer anne messi oğlunun attığı gol vuruşlarıyla, bir maçta yaklaşık 150 kez geçtiği rakipleriyle çekilmiş fotoğraflarıyla evin her tarafını donatmıştır. baba messi ise "hanım şımartma şunları sonra tepemize çıkacaklar" der. böyledir bunların hikayesi. ronaldodan emin değilim ama messi çok iyi arkadaşım olur annesi de çok iyi kek yapar geçende birlikte pes 2009 oynamıştık 3-0 kazandım...
messi ufakken simit satan cocuktur, ronaldo ufakken kizlarin eteklerini kaldiran pic adayidir.
messi iett de yaslilara yer veren efendi cocuktur, ronaldo uyuma numarasi yapan terbiyesizdir.
messi cikolatasinin son parcasini kardesine veren abidir, ronaldo abisinden koparmak icin aldigi cikolataya tukurup hepsini yiyen kardestir.
ikisi de onlardandır. bizimkiler :

(bkz: ibrahim üzülmez)vs (bkz: sabri sarioglu)
ronaldo fasulye ise
messi ona lezzet katan pastırmadır. bilmem anlatabildim mi?

çok açım lan.
ronaldo 5 bayanla aynı anda banyo!!! yapabiliyor,messiyi daha duyan yok.
bugün oynanmış manchester united - barcelona şampiyonlar ligi yarı final maçından önce ve maç esnâsında da sık sık basın tarafından yapılan karşılaştırma. vs burada versus demek, "-e karşı" anlamına geliyo' (hahaha).

ronaldo 23, messi ise 20 yaşındadır.
ronaldo portekizli, messi arjantinlidir.
ronaldo şu an dünyanın en pahalı futbolcusu ünvânını almış kişidir. en son bi' 125 milyon euro diye bir fiyat duymuştum ki bu çeyrek kattrilyona denk, evet ebesininki desek yeridir.
ronaldo'ya geleceğin beckham'ı gözüyle bakıyor önemli bir kitle. çocuğun eli yüzü düzgün diye kendisine buradan moskova'ya uzanacak bir vermek isteyen hâtun kuyruğu olabilir herhalde.
messi'ye ise geleceğin maradona'sı gibi daha çok futbolla ilgili bir yakıştırma yapılmış.
boy (ronalda)> boy (messi) (messi 1.69 falan)
teknik kapasiteleri ikisinin de çok yüksek ama ayak bilekleri hakikaten ronaldo'nun çok güçlü. piçin (övmek için küfretmek) youtube'daki videolarına bir göz atarsanız adamın karşısındaki elemanı acayip hızı ile yere düşürdüğünü görebilirsiniz. ayrıca 100 metreyi 13 saniyede koşuyor (muş).
gerçek zamanlı el emeği olan bu entry bana messi hakkında bi bok bilmediğimi ve kıyaslamayı paso ronaldo üzerinden yaptığımı göstermiştir. neyse...
cristiano ronaldo portekizli, lionel messi ise uzaylıdır.
c ronaldo manutd ile birlikte takım oyunu oynar,
messi sıçmış barca'yı kurtarmak adına götünü yırtar.
messi kendine maradona'yı örnek alır, ronaldo al pacino'yu.
ronaldo aynı anda en çok 2 adama çalım atar, messi bütün nou camp'a...
sadece aradaki vs nin bile arsenalde kiralik forma giyebilecegi vs dir.
messi evlenilecek erkektir, ronaldo eğlenilecek.