bugün

1 tane starbuch bardağı ile 10 kere fotograf çekınmek.
sigara içerken gözleri kısmak.
bazıları iki dirhem bir çekirdek giyinip cap'i ters takıyorlar. bunun ismini özentilikten başka bir şey koymuyorum. hayır ben de cap'i ters takarım ama üstüm başım sefalet içinde olur. ceketimin ipleri eşit değildir mesela. üstüme yırtık kot ceketimi geçiririm, eşofmanım 5 beden büyüktür, tişörtümün yarısı içerde yarısı dışardadır. falan.

bir de bunun bir üst seviyesi, sokakta yürürken müziği son ses açıp dinlemektir. tabii ki dinleyebilirsiniz fakat kendiniz. insanlar bunu yapmak için kulaklık kullanıyorlar. bence çok mantıklı bir buluş.
garson çay kaşığını alır mısın?
Soğuk havalarda mevsime uygun olmayan kıyafetlerle dışarı çıkmak sanırım.
bir çoğu bu akıllı telefonlarda karşıdaki insana poz kasmaya çalışırken yapılmaktadır. kaç kere önümde yere kapaklandı, ağacı/elektrik direğini kucakladı o gencecik kızlar. hop hoopp hhhoooppp diyene kadar ayağı kaldırımın boşluğuna geldi geçen bir tanesinin. düşmeyecem diye çok uğraştı ama uğraştıkça ileriye doğru daha da hızlandı sonunda suratını yere sürttü o hız ile muhtemelen kıvılcım çıktı yerden. sebebi de karşıdaki sakallı elemana daha seksi bakayım diyeydi hani. yazık oldu..
starbakstan limonlu naneli su alıp yolda içe içe giderken üstüne dökmek.
Cool olunmaz hareket jest ve mimiklerle cool dogulur.

Muhtemelen cool olmaya çalıştığınız hareketlerle dışardan size bakıp guluyorlar.
nasıl olunur konusunda çok bir yorum yapmayacam ama üzerine yazılar resimler olan tişörtleri giymek suretiyle coolluk sınırından koşarak uzaklaşan insanlar görüyorum.
babet çorap giymek olabilir mesela.
Atlet giymemek
Yazın teri emen kışın sıcak tutan domalınca can kurtaran şu güzellikten faydalanamamak.
Kulaklığı takıp klipteymişcesine havalı yürüyüş yapmak...
vurdurmamak.

olum siz salak mısınız?

vurdurun ve coolluğu dibine kadar yaşayın.
duman üfleyerek fotoğraf çekinmek buna en iyi örmek olabilir.
Lisedeyken bi yerde okuduğum için gözüm kısık konuşurdum. Şimdi alışkanlıktan hala öyle konuşuyorum.
eğer tipin yoksa boş işdir gerisi yalan.
sigara icmek, alkol kullanmak, bazi giyiniş tarzları, ateist olmak, atatürkçü olmak.
starbucks kahvesinin fotoğrafını çekip instada paylaşmak
ortama girdiğinde arabasının anahtarını masaya bırakmak
aldığın kıyafetinin fiyatının sorulmadan söylenmesi vb. uzar bu liste.
şimdi bu listeyi kız/erkek gözetmeksizin oluşturuyorum. iyi okuyun...

*sigara/alkol gibi zararlı maddelere alışmaya çalışmak.
*yiyecek/içecek ve giyimde marka takıntısı olmak.
*küçük dağları ben yarattım egosuyla yürümek.
*kendisinde olmayan özellikler, huylar, fikirler yaratmak.
*ağzı yayarak ve tdk'yı katlederek konuşmak.
*cak cak sakız çiğneyip, patlatmak.
*yakışır veya yakışmaz diye düşünmeden moda olan her şeyi üzerine giymek/yap(tır)mak.

şuanlık aklıma gelenler bunlardır.
yapmayın. yaptırmayın.
Erkeklerin saçlarını elden geçirmesi. En bariz ortamdaki kızı etkilemeye çalışma işaretidir
Nargile, sigara vb. Türevleri kullanımı. Ondan sonra"istiyorum ama bırakamıyorum"a dönüşürler
Mallık için yapılan coolluklarla eşdeğer bişeydir.
Şakır şakır yağmurda, güneş gözlüğüyle arz-ı endam etmek.
Deli misiniz olum?
Te allammm...
çaya 4 lira vermek, net.
bazı erkekler saçını eliyle arkaya atıyor sürekli gidip Allah rızası için bir toka al kendine diyesim geliyor.