bugün

rahatlığı nedeniyle tercih edilen ayakkabı fakat son zamanlarda herkesin ayağında gerçeği yada çakması var bu ayakkabıların.adidas bile converse'e benzer bir model üretti düşünün artık yani.
sigara gibi kisa ve uzun boylari bulunan güzel bir ayakkabi markasi.
Çantası da olan ayakkabı markası.
s.kecek adam arayan ayakkabı firması.
siyahından ve derisinden şaşılmaması gereken ayakkabı...lakin çok giymek istiyorsanız böylesini alınız...çünkü kumaş olan daha çabuk açılır ve yapıştırması zahmetli ve felaketli olabilir,ayrıca siyah üstünde herhangi bir kir toz belli olmaz daha rahat kullanırsınız...
(bkz: aldım giydim yazıyorum)
pazarlarda sahteleri satılan, orjinalinden farkı olmayan gayet rahat sahteside orjinali kadar rahat olan ayakkabı markası.
(bkz: rasheed wallace)
giydikçe insanın ayağının şeklini alan, uzun süre giyildiğinde serçe parmağın felç olmasına sebep olan buna rağmen sevdiğim giydiğim markadır.. (bkz: converse all star)
çok çabuk yırtılan ama güzel ayakkabı.
çok önemliymiş gibi değer atfedilen, gerzek, yüzeysel, kapitalist, ya da, kapitalist sistem kurbanı yeni neslin en son oyuncaklarından olan orta kalite bir 'marka'...
giydigim en rahat ayakkabi. yanlarindaki delikler sayesinde ayaginizi parmak ve topuklariniz yardimiyla kaldirdiginizda iceri giren havayi hissedebilirsiniz. boyle de klimalidir iste.
bundan 10 sene önce babam bana aldığında, arkadaşlarımın bana palyanço diye dalga geçmesine sebep olan, adaya düşmek zorunda kalırsam yanıma mutlaka alacağım, ama malesef acilen satılmadan önce bazı şartlar getirilmesi gereken şeker ayakkabı modeli.
mesela, tiki tipli insanlara asla satılmamalıdır.
ayrıca, beyaz ve ona benzer renkteki converse üretimi durdurulmalı ve mahkemece toplatılmalıdır.
artık her 2 kişiden birinin ayağında görmeye başladığım, buna anlam veremediğim dayanıksız ayakkabı..
pazardan alınan modeli daha makbul olan ayakkabı. olayın ruhunu yansıtır bir bakıma.
yırtıldıkça güzelleşen ayakkabı
kullanım klavuzundaki şu cümlelerle yerlere yatırmış markadır...

"deri, keten ürünleri ayağınıza giyip yürüyesiniz diye ürettik spor yapasınız diye değil..."

"sürtme ve çarpma gibi sebeplerden dolayı meydana gelebilecek yırtılma, açılma ve deformasyonlar üretim hatası olarak değerlendirilemez bu denednle yürürken düşmemeye çarpmamaya dikkat ediniz, alkollüyken giymeyiniz , topuk kısmına basmayınız"

"içi astarlı ve astarsız ayakkabılar hakiki deriden imal edildiği için sağlığınızı bozabilecek kimyasallar içermez yine de yenmemesi tavsiye olunur..."

AYAKKABINIZI ALIRKEN DiKKAT ETMENiZ GEREKENLER

"satın alacağınız ürünün sağ tekini sağ ayağınıza sol tekini sol ayağınıza giymek suretiyle deneyiniz, iki elinizle dikkatli tutarak ayak parmaklarınız öne gelecek şekilde 45 lik açıyla ayağınızı ayakkabının içine sokunuz..."
tikky lerin giymeye başlaması ile, ayağa düşmüş ayakkabı.
favori ayakkabıdır. eskişehir'de kızılcıklı caddesi ve iki eylül caddesi converse giyenlerle doludur. eskişehir adeta converse tarlasıdır bence.
dünyanın ilk basketbol ayakkabısı olarak 1917 de piyasaya çıkıp amerikan hava birlikleri nin ayakkabılarını üreten converse o tarihten sonra adeta özgürlük ün ve farklılık ın göstergesi oldu.
1970 lere gelindiğinde bu ayakkabılar günlük yaşamın vazgeçilmezi idi. öyle ki 1 milyar çiftlik satış rakamlarına ulaşıldı. tüm bunlara karşın 1980 li yıllarda şirket hızlı bir düşüş süreci yaşamaya başladı. 2000 e gelindiğinde amerika daki fabrika kapandı. iflas bayrağı çekildi.marka * dünyaca ünlü başka bir spor markası olan nike a geçti. bugün yıllık cirosu 1.2 milyar dolara ulaşan converse dünya çapında 41 milyon çift satılıyor.

kaynak: sabah gazetesi *
küçükken top oynarken yeni aldığımız ayakkabılar yırtılmasın diye bakkaldan aldığımız ayakkabı markası. sonra biz de büyüdük ve converse 150 ytl'den fazla oldu.
bir zamanlar bayıla bayıla giydiğim bugüne kadar giymiş olduğum en rahat ayakkabı.tikilerinde dahil olduğu toplumun büyük bir kesimi tercih ettiği günden beri her giyene önyargıyla yaklaştığım, giymeyi özlediğim ayakkabım...
bir zamanlar(4-5 sene önce)oldukça ucuz fiyata alınabilen kullan at tarzı bir bez ayakkabıyken yapılan reklam ve herkezin bir tane edinip abartması sayesinde fiyatı birden yükselmiş ayakkabı,gençliğin giymeyi birşey sandığı hede.
nike'in bunyesine katmasından sonra sogudugum,ancak hala on cift ayakkabimin dokuzunu olusturan markadir.hep ayni yerden yirtildigi icin alirken kesilmesi tavsiye olunur.
ilk çıktığında baskete yönelik bir ayakkabıydı ki basket oyuncuları bu mucizevi bez parçasını maçlarda giymeye başladıktan sonra, rekor düzeyde, sayılarda artış görülmüştü... çok geçmemiş birkaç yıl sonra halktan da talep görmeye başlamış bu bez parçası... ardından klasik, bileksiz converse kalıbının dışına çıkılıp yeni modeller üretilmeye başlanmış. ingiltere de birkaç cent e alınan bu bez parçası, türkiye gibi (bkz: amerikan emperyalizmi)nin iyi sömürdüğü ülkelerde asgari ücretin en az 1/4 ü kadar para etmektedir ve buna rağmen rağbette düşüş yerine sürekli bir yükselme mevcuttur. esas telafuzu kınvöörs tür, konvers değildir; bu da ayrı bir konu tabi...
bir erkeğe converse giyer misin? diye sorduğumda 'ne var şu converse'de ben adidastan vazgeçmem' cevabını sıklıkla aldığım markadır. sadece rock müzik dinleyenlerin giydiği sanılan ve etiketlenen bir markadır. rahat ayakkabı nedir? sorusuna cevap verilecek en güzel yanıttır. rock dinlemeyi gerektirmeyen bir ayakkabıdır. iç kısımlarda bulunan iki tane delikle ayağın hava almasını hatta kokuyu önlemesini sağlayan ayakkabıdır.
güncel Önemli Başlıklar