tırt insandır. kısa ve net.
bi sonraki versiyonunda kösele giyebilecek kadar değişemeyecek insan, hatta köse insan.
"ben rockçı oldum", "ben de tikiyim" tribine giren insanoğludur.
muhtemelen bu saatten sonra insanların ayakkabılarına daha fazla dikkat edecek insandır.

arkadaş ortamında durduk yere ayakkabı muhabbeti açabilir. çünkü 100 küsur ytl vermiş ve bir güzel soyulmuştur kapitalizm tarafından fakat farkında değildir.
sırf converse giyiyorum demek için bile 100 küsur ytl vermeye razıdır çünkü.

ve tüm bunlardan ötürü değişmesi gayet doğaldır.

(bkz: biri bizi düdüklüyor)
conversi ayağına değil beynine giyen insandır.
(bkz: postsoul)

valla lan!
bezden ayakkabıya o kadar para verdikten sonra bir dahaki ayakkabı alışverişini iyice düşündükten sonra yapan insandır.
kıyafete bağlı başkalaşım sendromundan muzdarip kişilerdir. incelenmeleri gerekir.
(bkz: converse ayakkabi aldiktan sonra götü kalkan insan)
(bkz: ye kürküm ye)
+ nasılım?
- oha, kimsin lan sen?
+ benim lan, murat ben.
- kimsin lan sen!
+ lan oha o kadar mı değiştim. dur lan çıkartıyorum.
- oh... olum sen miydin lan. çok değiştin olum birden. ne yaptın ya.
* * * *
bu ayakkabıdan sonra bir yerde dururken bir ayağını diğerine 90 dercelik açıyla deydiren insandır...
dakkasında kadife ceketi çekip entel, siyah grup tişörtünü çekip metalci..converse i beyaz alıp bol pantul çekerek tiki olabilir.
sen kim oldumu biliomusun bugüne bugün converse giyen adamım ben ne sandın.
(bkz: gencim güzelim seni üzerim)
doğduğundan beri içinde değişim potansiyeline sahip insandır. convers ayakkabının alınması avusturya-macaristan veliahtının öldürülmesi gibi bir şeydir.. biraz daha büyüdükten sonra durumun ayakkabıdan ibaret olmadığını anlayabilenleri daha sevilesi tiplerdir.
ayaklarında giderek büyümeye bağlı bir değişim ve 2-3 yıl sonra da içe doğru basmaya yönelik bir başka değişim görülecektir. evet converse ortopedik olarak da sakıncalıdır.
sikimsonik kauçuk ve bez parçasının kişiliğe etkilerini inceleyen freud bu konu hakkında şöyle buyurmuş.
"ananın.mı!"
freudu içimden alkışlıyorum büyük psikolog gerçekten de , çok güzel ve orta şut karışımı bir tespit.

(bkz: tanrım beni baştan yarat)
(bkz: özenti)
tüm hayatı bir converse ile değişir.
siyah bir converse alır, daha sonra siyah bir t-shrt, daha daha sonra siyah bir pantolon. artık bir rockcı olmuştur. sonra bir rock sitesine üye olur, bir kaç grubun müziğini dinledikten sonra metalciyim diye hava atar bu tipler. en sonunda da etraflarında satanist damgasını yer. *
i robot'u izledikten sonra, converse giyerse will smith'in karizma eşiğine ulaşacağını sanıp en yakın boyner mağazasından 15 taksitle aldığı pabuçlarını giyerek gezinen masal kahramanı. ulan hadi bonus card'ınla ayakkabıyı aldın da, audiyi kaç taksit yaptıracaksın.
o rahatsız kundura ayakkabıdan kurtulduğu için sevinen ve bu sevincini hareketlerine de yansıtan insandır.
1 hafta sonra converse'in yanlarindan dikisleri patladiginda ** yeniden ozune donecek, havasi sonecek insandir.
Slazenger giyerken içine fanila giyerdi. converse giyince "punk is not dead" dedi,çıkardı fanilasını ve emo oldu. (bkz: bizim bi arkaaş)
münferit olaydır, converse kati surette sorumlu tutulamaz.