bugün

fransız otomobl markası. yıllardır ucuza kötü işçilikle otomobil üretirler ancak sevenleri de bir hayli fazladır. son yıllarda atağa geçen firma c serileri ile hem kaliteyi yükseltmiş hem de dizaynda yeni boyutlara yelken açmıştır.

(bkz: citroen c5)
(bkz: citroen c4)
(bkz: citroen c3)
(bkz: citroen c2) *
Diğer çoğu otomobil reklamlarında olduğu gibi citroen'in de reklam müzikleri çok güzeldir..
c4 reklamında kullandığı robotla bıze eskı gunlerdekı transformersları hatırlatan araba markası...
(bkz: simple plan)
(bkz: welcome to my life)
(bkz: c3)
c serisinin dışında saxo, Xsara, Xsara picasso, berlingo gibi modellere haiz fransız marka otomobil üreticisi.
bir citroenin transformer babinda buz pateni yaptigi reklamda the egg den walking away adli parca calmaktadir efendim.

hamdi balaban , pakistan
son reklamlarını (citroen runner) canadalı the embassy vfx şirketinin yaptığı otomobil markası.
http://www.theembassyvfx.com/
şirket, 1878 paris doğumlu bir mühendis olan andre citroen tarafından kurulmuştur. markanın sloganı "en güzel avrupalı"dır.
(bkz: citroen a type torpedo)
ÖN KONSOL tasarımı konusunda sonsuz+ derecede başarısız otomobil üreticisi.
citroen nemo ile küçük boyutlardaki ticari araçların bulunduğu pazara da ortak olmuştur.
kutsal damacana filminde "siktir lan" kalıbıyla benzeştirilmiş, saxo vts modeli dışında tasvip etmediğim otomobil markası..
transformers ları hatırlatan reklamıyla ilgi ceken arac markası .
2004 yılı yazında, iş için gittiğim didim'de, arkasından 40 km hızla çarparak, bir adet sıfır alınmış ve henüz koltuklarında poşetleri duran xsara sedan modelini hatcback modeline çevirdiğim yağ tenekesinden yapılmış araba gibi bişey.
kutsal damacana isimli filmde siktirin gidin manasında ki''sieoren lan'' kelimesinin şafak sezer'in ''citroen?'' olarak algılamasıyla gizli reklamının yapıldığını düşündüğüm fransız otomobil markası.
boktan bir fransız arabası.
peugeot'un ortagidir ve bu ortaklik avrupa'da "PSA" olarak bilinir. psa renault'un onunde fransa'nin en buyuk araba ureticisidir ve fabrikasi paris'te charles de gaulle havaalanı'nın dibindedir, ayrıca stade de france'a da komsudur..
kesinlikle güzel ve orjinal arabalar üreten marka. ayrıca açık ara en iyi süspansiyon sistemi citroenindir. (bkz: hidro pnomatik suspansiyon)
"saxo" modelini türkiye pazarına soktuğuna sokacağına pişman olan otomobil firması. *
açılı sembol.
fransızların çift açılı çavuş amblemi, daha önce başka bir citroen ürünü olan dili çarklarda kullanılıyordu...
1919 yılında araba yapımına başlayan fransızlar, ürettikleri ilk arabalarında da çift açılı amblemi kullanmayı uygun buldular.
tuhaf otomobil isimleri (bkz: saxo) abuk modeller ile türkiyede başarı bekleyen dandik fransız otomobil üreticisi.
hem iç hem de dış tasarımı rezalet, motor kalitesi oldukça düşük, malzeme kalitesi daha da düşük ancak fiyat olarak da muadillerinden düşük olduğu pazar bulabilen bir otomobil üreticisi.

not: abd'de satışı yasak olan markalardandır. yollarda göremezsiniz...
torpido gözünde şarap soğutucusu olan arabadır.
bu markaya karşı acaip bi zaafiyetim var benim. fransız olduğu için olabilir ama ne peugeot ne de renault şu ana kadar benim zevkime hitap eden tek bir araba dahi üretememişlerdir. citroen arabaları günümüzde tasarım adına yapılan belki de en güzel şeylerdir benim için. bi de c6 nası bi arabadır arkadaş? parası olan var olmayan var, büyük araba sevmeyen var; ama yine de şeytan diyo çek garaja bi tane..
eskiden sıradışı çirkinlikte, şimdi sıradışı güzellikte araçlar üreten markadır. ilkokulda ayı gibi olup da sonradan kuğuya dönen kızları hatırlatır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar