bugün

(bkz: puşi taktığı için tutuklanan öğrenci)
hakkında aşağıda detayları verilen kampanya başlatılmış, akıllı çocuktur.

puşi takan cihan örgüt üyesi ise, şalvar giyen ninem örgüt lideridir!

http://www.facebook.com/e...t.php?eid=237832619614798

adaletin terazisini değiştirmek için cihan'a ve onun nezdinde gençlere destek olmak için hergün puşi takıyoruz! 25 kasım'da taksim meydanına puşi ile gireceğiz..!

cihan kırmızıgül tam 21 aydır cezaevinde!

neden mi?

çünkü durakta beklerken 3-4 polis onu puşili görmüş. çünkü doğu'dan üniversite okumak için i̇stanbul'a gelmiş...

cihan girdiği sınavda üstün başarı sağlayarak galatasaray üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünü kazanmıştı. ailesi ve çevresi onunla gurur duyuyordu..

cihan 21 aydır cezaevinde... bu senin için birşey ifade ediyor mu?
hani kürtler okumuyordu?

durun! durun! sakın içinizdeki milliyetçi duyguları kusmayın burada! sakin..!

alıştınız insanların hayatlarını karartmaya, onları yok sayamaya!

gençler bu ülkenin tek teminatı ise açın artık şu gençlerin önünü..! sorgulasın gençler..neden korkuyorsunuz?

cihan kırmızıgül bir önceki duruşmasında, savcının beraat istemesine rağmen hakim tutukluluk halinin devamına karar vermişti. 16 kasım(bugün) duruşmasında yeni savcı ise 45 yıl hapsini istedi. neden mi? çünkü puşi takmıştı..!

zırvalamayı bırakın..! eğer cihan gibi gençler avrupa'da moda olan puşi yüzünden örgüt üyesi ise, şalvar giyen ninem örgüt lideridir..
henüz ne ile suçlandığı belli olmayan ama 2 senedir tutuklu olan şahıs. türkiye'deki adalet sistemi harika. kimse unutturmasın.
Hopa davası gibi mahkemesinin mutlu sonuçlanmasını istediğim tutuklu kardeşim. yaklaşık olarak 2 yıldır tutuklu. kaçma ve delilleri karartma gibi durumların olabileceğine inanan hakim tutuklu yargılanmasına devam edilmesini istemiş. Hangi delilleri karartacak merak etmekteyim. Puşilerini mi yakacak?
tahliye olmuştur. beraat mi tutuksuz mu yargılanacak bilmiyorum ama özgürlüğüne kavuşmuştur.
kitap yazıp zengin olacaktır. *
" poşu taktığı için tutuklanan cihan kırmızıgül tahliye oldu " cümlesi güzel de, " bir insan poşu taktığı için tutuklanmamalı " cümlesi daha güzel.
ömründen 25 ay alınan genç. puşinin örgüt üyeliğini simgelediği nerede görülmüş. bu ülkede örgüt başına, bebek katiline sayın diyenleri başa getirenler var. atılan her oy örgüt üyeliğini simgelemiyor da neyi simgeliyor?
bugün tahliye haberini alıp mutlu olduğumuz üniversite öğrencisi.ah keşke kaybettiği zamanı geri verebilseydik ona.
25 ay bir bez parçasından ötürü içerde yattıktan sonra bugün tahliye olmuştur. beraat da değil tahliye yani. içinde bulunduğu durum bu ülkenin en büyük utançlarından biridir. galatasaray üniversitesi gibi önemli bir üniversitede okuyup ileride mesleğinin önde gelenlerinden biri olma potansiyeline sahip bir beyne ülkesinin yaptığı muamele ortada. ha işsiz güçsüz biri olsa da devlet farklı muamele yapmıyor tabi ki, ama bu arkadaşın olayı gibi olaylar en basitinden başarılı gençleri beyin göçüne sevketmekte.
boynunda poşuyla , kağıthanede otobüs istasyonunda durduğu için 33 yıl 9 ay hapis olan öğrenci. onu göz altına alan polislerin bile molotof atan kişinin kendisi olup olmadığından emin olamayan , gizli tanığın bile kesin bir dille o olmadığını söylemesine rağmen bu cezayı almıştır.
Kamuoyunda "Poşu davası" olarak bilinen davada yargılanan Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül'e 33 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
Rejim mahkemesi, Kırmızıgül'e 33 yıl 9 ay hapis cezası verirken, bu cezayı daha sonra indirim maddeleri uygulanarak 11 yıl 3 aya düşürdü.

adalet buysa, mülkün temelini sikeyim.
bir gencin umutlarını söndürmek bu kadar kolaymış. anarşizmi dört gözle bekliyorum.
avrupanın en büyük adalet sarayı çağlayanda.

dava orada görüldü.

e, en büyük adli ayıplar ancak büyük adliye saraylarına sığarlar.

- allah belanızı versin.
"puşi tabir edilen bez parçasının suçta kullanıldığı anlaşıldığından müsaderesine" karar verilmek suretiyle hakkında 11 yıl 3 ay hapis cezası verilen Galatasaray Üniversitesi öğrencisi. e tabi puşi bir kitle imha silahıdır neticede. uluderede öldürülenler de puşi ile bombalanmıştı. suçluyu bulmaktan aciz olan devlet suçlu yaratma peşine düşer. bunu asla unutmayın. vakti zamanında pınar selek için yazdıklarım (#14809463) aynen cihan kırmızıgül için de geçerli. özel yetkili katiller adalet sisteminin içinde var olduğu sürece benzer olaylar yarın benim veya sizin bile başınıza gelebilir. siz yaşıyorum zannederken onlar sizi diri diri gömebilirler. ha bu kararı yargıtay bozar mı? eskiden olsa yüzde yüz derdim aynen pınar'ın davasında olduğu gibi. ama şimdi bekleyip göreceğiz hep beraber.
Cihan Kırmızıgül'e verilen bu ceza "adalet" sistemimizin ne kadar sistemli işlediğinin en belirgin göstergesidir. Boynunuza taktığınız 'bez parçası' -ki bu Doğu yöresine ait ise- sizin "terörist" olarak yaftalanmasına mal olabiliyor. Eğer "terörist" olarak yaftalanmak istemiyorsanız bu ülkede, Cihan Kırmızıgül gibi Kağıthane'de otobus beklemeyin, hele hele sakın ola beklerken boynunuza puşi takmayın. Sonra ben neden "terörist" oldum? demeyin.
yargılandığı "poşu davasıyla" türkiye'de adalet sisteminin nasıl işlediğini bizlere bir kez daha gösteren üniversite öğrencisidir.

ayrıca poşu takması sebebiyle şüpheli durumuna düşmesi olayı daha da vahim kılıyor.

hrant dink davasında örgüt olmadığına karar verip, davayı sonlandıranlar bu kişiyi molotof atıp atmadığına dair herhangi bir kanıt yokken 11 yıl cezaya çarptırılabiliyorsa yazıklar olsun o ülkeye de adalet sistemine de...

olayı farklı yerlere çekmek isteyenler için: eğer suçlamalar doğruysa, kanıtlanırsa kişi ne suç işlemişse cezasını çekmeli ancak kanıt yokken 22 yaşındaki genci 11 yıl hapse mahkum etmek ancak bizim ülkemizin adaletiyle olur.
gözlerimi faltaşı gibi açmama neden olan yargı kararına maruz kalmış öğrencidir.

Öncelikle adam galatasaray üniversitesinden, ne farkeder demeyin örgütlü şekilde silahlı isyana katılacak bir sicili yok geçmişi yok. Arıyorum ama bu adama 33 yıl verecek bir neden bulamıyorum, arıyorum çünkü adaletimizin şirazesinin bu kadar kaydığına inanmak istemiyorum. Boynuna taktığı bez midir bu adamı 33 yıla mahkum eden? Siyasi görüşü inanın umurumda değil. Ama çok fazla değil mi sizce bu. kime oy verirse versin herkes bu olaya vicdan süzgecinde baksın.
ak parti yüzünden değil 12 eylül 1980 askeri darbesi sonunda hazırlanan kemalist anayasa ve saçma sapan ceza hukuku yüzünden mağdur olan üniversite öğrencisidir..

anayasayı değiştirilmesine müsade etmeyen ve türlü türlü bahaneler uyduran chp ve mhp gibi muhalif partiler, eserleri ile iftihar etsinler..

böyle saçma sapan bir anayasa ve ceza hukuku olunca işte böyle trajikomik olaylar cereyan ediyor maalesef..

(( edit: saçma sapan mesajlar gönderip durmayın..kim yaptı bu anayasayı ? kim yaptı bu ceza hukukunu ?

cem garipoğlu gibi bir adamın 16 sene ceza aldığı bir ülkede cihan kırmızıgül'e verilen ceza, kelimenin tam anlamı ile bir rezalettir..))
adam öldürseniz bu kadar yemezsiniz, benden tüyo olsun.
adalet mi

hani nerede?
olaya hala kürt-türk gözüyle bakan beyinsizlerin var olduğunu göstermiştir.
medyadan edinebildiğimiz bilgi kadarıyla hiçbirimizin vicdanını rahat bırakmayan öğrenci olacaktır bu adam.
eğer gerçekten herşey okuduğumuz-izlediğimiz kadarsa büyük bir skandal bu adamın 11 yıl yemesi. ideolojileri bir kenara koymak gerek.
ama bir diğer yandan da "bu olabilir" diye alınarak 11 yıl yemek pek mantıkî değil. ben altını eşelim biraz daha derim.
devletin kürt paranoyasının yeniden hortladığını gösteren davanın baş kahramanı.

sen poşu taktığı için bir genci 11 yıla mahkum ediyorsan bütün kürt vatandaşları töhmet altında bırakıyorsun demektir. terini silen işçiyi töhmet altında bırakıyorsun demektir. moda olsun diye giyen tikileri değil ama urfa'da balıklıgölde ekmek parası için poşu satan ufak çocukları da töhmet altında bırakıyorsun.

11 senedir mecliste sağlam bir güç olmana rağmen bu saçma yasaları değiştirmiyorsan senin de 12 eylül zihniyetinden farkın yok demektir ve bunun suçunu 12 eylül faşizmine atıyorsan şerefsizin en önde gidenisin demektir.
--spoiler--
kaçıranlar için cihan kirmizigul davası özeti: -soru:molotof kokteyli atan kişi bu muydu? -tanık:hayır değildi. (delil:poşu karar:11 sene)
--spoiler--