gerçekten çok güzeldir ve çıkardığı ses çok seksidir. Oyunun programcılarında biraz abazalık olsa gerek..öle bi oyunda ne işi var böle bi hatunun anlayamadım.
atarinin tekme tuşuna artarda bastığınız da cıyaklamaya başlar "yep yep yep yep" diye.saniyede 1500 defa tekme atar böylece. yukardan size uçarak gelir sizde aşadan gel bacım gel şeklinne ona bir büyük yumruk atarsınız ve amele sümüğü gibi yere yapışır zavallı.
kuzenimin geleni geçeni yenmesi, ve zamanında kumburgaz'da bir sahildeki turnuvada alayını yendikten sonra,abazalığına denk gelmesi, kızın götüne bakacam diye dayak yemesi. yenilmemiz. (gerci 1-0 dan 2-1 aldı da hemen.*)
en sevilmeyen street fighter karakteridir. zira o yaşlar kız erkek ayrımını kavramaya başlayan bünyelerde bir kıza yenilmek yep yep yerken ki tekmelerden çok daha kuvvetli bir şekilde alt bilinci pataklar.
"hayalimde hep chun-li vardı."

m bison
Street fighter'ın hırçın güzeli. Açık mavi minisi ya da taytıyla görmeye alıştığımız, güzel kız.
Ateri salonlarında, gözlerinin çekikliği, telaffuz eksikliği ve biraz da geyik amacıyla chin lee(çinli işte) diye bilinen copcom karakteri.
(bkz: evinin kadını çocuklarının anası olacaksın)
tekmeleriyle unlu karakter. en rahat ettigim dovuscu idi zamaninda.
çivi hareketi vardır bir de bu kızın.
Eşek kadar zıplayan hatun. köşeye sıkıştırdım diye sevinirsiniz, hop bi bakmışınız arkanızda kaltak. üstüne bi aduket sallarsınız, savunur. "ulan şuna havadan saldırayım" dersiniz, yep yep yep yep sesleri kulağınızda yankılanır. Ve k.o
27 nisan 2008'de ali sami yen'de ken'in insanlık dışı hareketlerine maruz kalmış bir garip kuş, kanarya...
kendini kuvvetli sanan masum bir kızdır,senin neyine lan kavga dövüş filan. gerçi kız olup olmadığı tartışılır. tesadüf eseri street fighter bünyesinde yer bulmuştur kendisine.
kesinlikle iç çamaşırı giymediğine inandığım çocukluğun tatlı kadını. sırf daha iyi bacaklarına bakabilmek için havada döner tekmesini yapıp ekrana yapıştığımı hatırlıyorum. ryu`ya platonik aşkı vardır ayrıca.
ryu'yu kıskanma nedeni olan çekik gözlü afet-ül karakter.
nasıl oluyorsa yazar olduğu yeni anlaşılmış, özür dilenesi dördüncü nesil yazar.
karşıdaki dövüşçü bayıltıp - attığı zaman yeap diye bağıran, street fighter' in bayan dövüşcüsü.
onu hep street fighterin en kek karakterlerinden biri olarak görmüştüm ta ki biri gelip yenilmez kenimi chun li ile indirene dek.
af dileyerek yaziyorum; cocukken buna kiz yada orospu derdik nedense.
street fighter'ın en kevaşe oyuncusu.
görülünebilecek en kalın baldırlara sahip street fighter karakteri. şirin mi şirindir kendisi. yalnız kombo yaparken o şirin kız değişmekte ve asla maruz kalmak istemeyeceğiniz tekmeler atmaktadır. ha bir de unutmadan bir de bunun yumruk versiyonu var street fighter da.
(bkz: gen)

Edit : hangisi mi alır ? tabiki Chun li rocks!
bilgisayar ve ateri oyunlarındaki ilk kadın karakterdir. bu sebeple diğer bayan karakterlerin yanında ayrı bir yeri vardır chun li'nin.
street fighter ex ve türevi oyunlarda ileri yarım daire+tekme kombinasyonuyla kolaylıkla oyunu bitirebileceğiniz karakter.
street fighter iv de çok deli karakterdir. Her karakter gibi acayip bir kombosu vardır. Düşmana ışık hızında yüzlerce tekme atar havada.
bu kız beni bana kazak örmeli dediğim ender kızlardır kendileri.