bugün

kezbanların sevdiği bir karakter. zengin olmasa "pis sapık" olarak adlandırılacakken zengin olduğu için "farklı fantezileri olan über yakışıklı iş adamı" olarak adlandırılıyor.
Hayalimdeki helikopterli prens.

Beyaz at ne amk fakir fakir.
aslında böyle karakterlerin olması toplumdaki kadınlar/kızlar arasındaki farkı görmemizi sağlıyor.

tek başına bankta oturan kızlara "merhaba" desen "aa yavşıyor resmen" kezbanlığa gelecek kızlar gelip böyle karakterler için "süper ya manyak biri aşık oldum" falan diyor.

eline dokunsan "ya yapma bana göre değil" diyecek kezbanlar bu kişinin kırbaçlı, yatağa bağlamaları sahnelerine hayran kalıyor.

zaten hep hayal kurarsınız.
size ilgi gösterenlere değil de size acı çektirenlere gidersiniz.

ulan şu koduğumun istanbul'unda nerede bir apaçi varsa yanında güzel bir kız var.

sizin gibileri efendi erkekleri reddeder sokaktaki piç, apaçi bir erkeğe gider.
sonra o piç erkek elinize verir ağlatır sizi.

sonra da "siz erkekler hepiniz aynısınız" derseniz.
kimin canlandıracağı belli olmuştur. kadınlar çıldırmış diyorlar.

http://silmarienn.blogspo...snzda-christian-grey.html

(bkz: Jamie Dornan)
kadın zihninin dengesizliğinin ürünü karakter. toplumda statü sahibi, maddi açıdan güçlü, sert karizmatik adam. iç dünyasında geçmişte yaşadıkları yüzünden dışarıdan görünmeyen kırılgan bir çocuk var, o geçmişten kaçmak için konusunu bile açmayacak kadar korkak. partnerine sert davranıyor, canını yakıyor ama dışarıda tüm kadınların istediği gibi kibar ve tatlı.

kadınlar bir yandan ; dışarıda herkesi kıskandıracak kadar kibar,başarılı,güçlü olsun, zaman zaman beni şaşırtsın, özel hissedeyim derken bir yandan da bana sert davransın, gerektiğinde oyuncağı olurum diyor. sonra kadınların ne istediğini anlamıyorum demeyin. her şeyden biraz biraz ama yeri ve zamanına göre.
ilk bölümlerde ciddi görünümü ve ibnemsi yalnızlığının altında ki esrarengiz otoriterliğiyle dikkat çeken, zengin, duygusal ve fazlaca arabesk bir sahipleniciliğiyle saf, meraklı ve mahçup bir hatunu gümbeleyip, çok geçmeden gerçek yüzünü ortaya koyan karışık bir tip.

hülasa; batılı, romantik, eli yüzü düzgün ve zengin olması kıro olmadığı anlamına gelmez.
megolamanyak, kontrol delisi, seksi, yakışıklı, zengin ve duygusal olan fifty shades of grey in insanı baştan çıkaran ve evlenmek istediğim adamın karakterine sahip olan roman karakteri.
Zengin ve yakışıklı olmasaydı eğer f tipi cezaevinde en az 30 sene yatarı var. Ama insan zengin olunca sapıklıklar fantezi oluveriyor.
Film için daha karizma bi adam bulamazlardı heralde dediğim karakter. Erotik roman olmasına rağmen karakterimiz kötü bir çocukluk geçirmiş, daha sonra kendini geliştirip büyük adam olmuş, seksi mi seksi ve hani şu romantik olup da göstermeyen tatlıcıklardan olduğu için 7den 77ye büyük ilgi görmüştür. Ergen yetişkin demeden de bir "50 ton fandomı" oluşmuştur. Adam herkesin hayallerini süslüyo bu kadar ünlü olmasına şaşmamalı.
sasha grey'in amca oğludur.
tırnağını kendisine sokanlar tarafından çokça sevilir.

sevmiyorsun ya bizi inanır mısın kahrından silik isteyeceğim.
valla atletle geziyorum orası doğru, en azından senin gibi kaşarla gezmiyorum.
Türk versiyonunu merak ettiğim grey. Hey yavrum hey.
Çok meşhur olduğundan ötürü vakti zamanında neymiş bu diyerek arkadaşımdan ödünç aldığım ve bir cacık olur umuduyla 1\5 ini okuyup bu ne be diyerek bi kenara fırlattığım filmi de çıkmış kitabın baş erkek karakteridir. Bereket versin ki satın almamışım kitabı. Bir de 3 serilik kitap. Yuh yani diyorum. Ne edebi yönden bir şey katıyor ne de ufkunuzu geliştiriyor. Boş bir kitap lakin günümüz dünyasında beğeneni çok.
bizde olsa eli sikinde otuzbirci pis abazan diye adlandırılacakken roman kahramanı olduğu için kızlarımız tarafından idol olarak belirlenen karakter. aynı barney stinson gibi. onun da tek amacı kızları sikip bırakmaktır ama bizim kızların "ay barney çok tatlı yaa" diye dolandığını görmüşsünüzdür mutlaka. gavur hayranlığı böyle bir şey işte. aynı tarzda yakışıklı bir adam bizim kızla o fantezileri yapmaya kalksa:

- christian ben bakireyim .s
- ay onu ağzıma almamı beklemiyorsun di mi .s
- biz şimdi neyiz christian .s
- uf ordan yapma çok acıyo .s
- o sakın üstüme değmesin ıyy .s

hayaller christian grey, hayatlar tecavüzcü coşkun.
okudum mu? -evet.

hicbir satirina da inanmadim.

ama adama tabiki de bayildim. genel hatlariyla 2. kitapta ' kadinlar ne ister?' sorusunun cevabi verilmis.

utopyada ya da cennette gorusmek uzere grey.