bugün

elzemdir. *
telekomu bile satmamış bir partiye oy veren insanları anlayamama durumudur. halbuki değerlerimizi satsalardı, kürt açılımı adı altında ülkeyi bulandırsalardı daha iyi anlardık. ben de anlayamıyorum.
geri zekalı bünye tespiti ülkenin %25 ini zan altında bırakan salakça çıkarım, ecevit sonrası iktidar olamamış, başbakan çıkaramamış bir partiyi çivi bile çakmamış diyerek eleştiren yobazlarla aynı sözlükte olma talihsizliğini yaşadığım için aklıma tüküreyim, sadece kıbrıs çıkarması sebebi ile amerikada ki masonik örgütlerin cfrlerin bilderbergcilerin altına yatmaması sebebi ile dahi bu partiye az olsa da saygı duyulabilir.

siyasal islamdan rant bekleyen ağzı soğan kokan döner müptelaları sizi!
chp'nin bugüne kadar, akp iktidardayken kaç yasayı itirazla düşürdüğünü bilmek bile anlamak için yeterlidir.
bir yandan çarşaf bir yandan kokteyl mantığı chp'lilerin durumunu açıklyacı niteliktedir, zira kafaları karşıktır onlarda ne yaptıklarını bilmezler. bir yandan irtica geliyor derler diğer yandan cübbeli ahmet hocaya mesaj yollarlar, bir yandan demokratik açılımla ülke kaosa gidiyo derler diğer taraftan, dağdan vekil etmek için militan isterler, seni bırak acaba kendileri kendilerine oy verenleri anlayabiliyor mu ?
yaşımın neyi varmış, genç olmak benim seçimim değildi
bugüne kadar hiç gün atlamadım fakat anca bu yaşıma kadar gelebildim, napıyım
gündemi çok sıkı takip ederim çeşitli kaynaklar okurum
ülkemin gelişmesi için canımı bile veririm
ama yaşım küçük diye bu sayılmazs, canınız sağolsun.

not: meclisin muhalefeti sözlüğün iktidarı chp liler ne güzel eksi basıyor öle
biraz daha eksilerseniz tek başınıza iktidar olacaksınız
ha gayret
(bkz: beyin düşünmeye yarıyorsa sizdeki ne yapıyor)
kurulduğundan beri sadece 7 tane genel başkanı olduğundan anlayamamaktır.
Mustafa Kemal Atatürk
ismet inönü
Bülent Ecevit
Deniz Baykal
Hikmet Çetin
Adnan Keskin
Cevdet Selvi
elinizi vicdanınıza koyar ve söylersiniz bu 7 isimden hangisinin oğlunun gemiciği vardır diye sorarsınız. hangisinin damadının gazetesi veya televizyonu var diye bi sorarsınız kendinize. hangisi bu ülkeyi pazarlamakla mükellefim demiştir diye de sorabilirsiniz.
binlerce soru sorabilirsiniz. alabileceğiniz cevabı ise vicdanınız ve sizinle başbaşa bırakıyorum.

(bkz: chp tarihini bilmeden chpye bok atmak)
beyin kanseri olanların yapamayacağı eylem.
denize düşen yılana sarılır mantığıyla oy verilmiştir kanımca.
sürekli düştüğüm durumdur.
ülkenin neden bu halde olduğuna dair bir açıklamadır aslında.
kokuşmuş arap kültürü ile din bezirganlığı yapan, ayrıca kürtlere farklı bir kültür empoze edip bölünme sürecine büyük katkılarda bulunan akp'yi oy verenleri anlamamak daha doğaldır ayrcıa geçmişte Atatürk düşmanı olan bir başbakana ne diye oy veriyorsunuz bunuda anlamak mümkün değil.
beyni olmayanları an-la-ya-mı-yo-rum.
akp'ye oy verenleri an-la-ya-mı-yo-rum.
neden her an şehit veriyoruz, dışa bağımlı yaşıyoruz, tavan yapmış işsizlik vb.. işte bunu çok iyi an-la-ya-bi-li-yo-rum! bilmem an-la-ta-bil-dim mi?
tıpkı akp ye oy verenlerin anlaşılamaması gibi.
insanların saplantılarından kurtulması zordur. alışmış kudurmuştan beterdir derler ya. değişmesi zordur. bazı kavramların içi tamamen boşalmış olabiliyor. atatürk'ün kurduğu bu parti ile şuan ki parti arasında neredeyse hiçbir benzerlik yoktur. bu partinin yapısı ismetpaşa'ya aittir. yani partinin siyasal çizgisinin ve yapısının mimarı atatürk değil ismetpaşadır.

(bkz: skolastik düşünce)
(bkz: kötünün iyisi)
soran ama yanıtlarını aramayan insanların içine düştüğü durumdur. anlamak için önce bakmak, görmek, dinlemek, duymak, okumak, yorumlamak, düşünmek ve analiz etmek gerekir. tüm bu öğeleri birleştirip mantıklı bir biçimde yorumlayabilen her insan görecektir ki bazıları chp döneminde yapılmış olan yatırımları özelleştirme adı altında yabancılara satarak çok açık, anlaşılabilir biçimde niyetlerini sergilemektedirler. tüm bu manzara karşısında hala, neden benim ve çocuklarımın geleceğini satanlara oy veriyorum? sorusunun cevanı buldukları zaman chp'ye oy verenleri anlayacaklar ama o vakit çok geç olacaktır.
fak partiye oy verip ülkeyi satma ve yobazlaştırma yolunda emin adımlarla ilerleyen yobaz yazar isyanıdır.
anlayamayadığın için bu ülke bu halde her tarafından dışa bağımlı diyerek ayar verilebilecek başlık.
açacak başlık bulunamayınca açılmış gereksiz başlıklardandır. "anlamak" veya "anlayamamak" vasıtasıyla henüz başlık safhasındayken sübjektiviteyi sözlüğe entegre etme çabasının örneğidir bu başlık. ilgili başlığa da pekala girilebilecektir ilk entry.

(bkz: chp)