bugün

son bir aydır, hatta hüseyin aygün faktörünü dahil edersek 4-5 yıldır açık olan durum.

adamlar hdp'nin yolunu neden açmaya çalışıyor?

hdp neden,

akp ile asla ama,
chp ile koalisyon yapabiliriz diyor?

hdpkk ve chp kardeşliğini görmemek için kör olmak lazım.

edit:

acı itiraf bir chp'liden. yuh artık yuh yuh!

--spoiler--
ben bir 4 sene daha bu insanlara katlanmak istemiyorum açıkçası, isterse teröristler bizi yönetsin ama artık şu akp bi gitsin, yeter çıldıracağım çünkü.
--spoiler--
hdp' nin önünü açmak mantıklıdır, alacağı oyun akp' ye olan etkisini mhp ile chp oylarını toplasa yapamaz. ayrıca kürtler hdp' ye oy verebilir ama chp ve mhp genelde oy vermez. o yüzden akp' nin şakşakçılığını yapmak saçma hdp' nin barajı geçmesi en iyidir. ben bir 4 sene daha bu insanlara katlanmak istemiyorum açıkçası, isterse teröristler bizi yönetsin ama artık şu akp bi gitsin, yeter çıldıracağım çünkü.
hdp neden,

akp ile asla ama,
chp ile koalisyon yapabiliriz diyor?

bu soruya cevap istiyorum.

artı biri bana hüseyin aygünü açıklasın?
bir chp milletvekilinin kandil i ziyaretinden sonra iyice gün yüzüne çıkan destek.
bunlar akp gitsin diye terörsite domalmaya hazır.

zamanında da koalisyon yapmışlardı zaten.
acı itiraf bir chp'liden. yuh artık yuh yuh!

--spoiler--
ben bir 4 sene daha bu insanlara katlanmak istemiyorum açıkçası, isterse teröristler bizi yönetsin ama artık şu akp bi gitsin, yeter çıldıracağım çünkü.
--spoiler--
normaldir.
bu chp nin bu ülkeye ne faydası olduki. adamlar devletin karşısında olan iç dış bütün düşmanlarla işbirliği yapıyo amk.
Pkk ile masaya oturan kim.
Bazı malları görmemizi sağlayan durum.
amk tamam anladık çözüm süreci ayağına pkk ile görüşen akp reformlar yapan akp. peki chp nin kafası bunlara destek vermiyo mu. Kemal Kılıçdaroğlu selocan ile koalisyon kurmak için bin türlü takla atmiyor mu.
ama yok sizin kafa bunu basmaz.
kodugumun hdp yalayicilari.
doğal olandır, chp bu ülkenin vatan topraklarına hiç saygılı olmadı, şehitlere üzülmedi. sadece 1 kere olsun görmedim bunu, chp teröristtir. bu tamamen dinsizliğe olan aşkın terörü yenmesine bağlıdır, adamlar içki içmek için çıldırıyor.
Dağdaki teröriste kucak açıp "kardeşim" Diyen CHP değil mi mına koduğumun sığırı?
Bugün bir kez daha hayal kırıklığına uğramıştır.
teorik yetersizliği diz boyu olan, tarih bilgisinden mahrum, siyaset algısı kahve düzeyini geçmeyenlerin zannetiğidir. onlara göre bir dönem akpkk diye bir olgu söz konusuydu, baktılar artık o iş görmüyor olay şimdi chpkk düzeyine geldi, dönüştü. cehaletin var olduğu ortamlarda bu tarz basit, sığ, cehalet kokan "akıl yürütme"lerle sonuçlara varmak insanlığın teorik donanımının yetersiz olduğu dönemlerde onlar adına çok iş görür. kendileri cahil değildirler ya, onlar da elbet bir şeyler biliyordur, ama aslında bir şey bilmiyordur tabii.
don kişot'lar rahatsız.

akp terörist sevici diye yırtındınız senelerdir, eyvallah dedik güzel adamsınız.

öcalan'a sayın dedi ortalığı ayağa kaldırdınız.

şehite kelle dedi yine ortalığı birbirine kattınız.

oslo oslo dediniz, vatana ihanet dediniz, yine dik duruyor adamlar dedik ama;

sonra çıktınız öcalan'a sayın diyen, teröre kucak açan parti ile nasıl yan yana oluruz diyorsunuz.

bu parti de hdp'ymiş.

neyse size akp ile iyi flörtler.

yalnız iki gün sonra çözüm sürecini akp ile birlikte devam ettiren parti olmazsınız umarım. *

ya da sanırım en acısı bu olacak, o kadar destek çıkmanıza rağmen hdp ile muhalefet ortağı olup akp - chp koalisyonunu kıyıdan kıyıdan izlemeyin de.

çok üzücü olur bence sizin adınıza.
güzel partinin ne kadar omurgasız oçların elinde olduğunun kanıtıdır. bu güzel partinin aşağılık millet vekilleri hem eşcinsellik onur yürüyüşüne katılırlar hem ülkeyi karıştıracak her olayda bulunurlar. bunların felsefesi "tayyip karşıtı olsun da terörist olsun, isterse ülke batsın, bitsin bize ne?" tarzındadır. yazıklar olsun.
Atatürk'ün partisi chp' nin geldiği hale bak. insan inanamıyor. kimler bu hale getirdi bir düşünmek lazım.

görsel
Su götürmez bir gerçek.

(bkz: tatlı su solcusu)
(bkz: cihangir solcusu)
chp li amipleri sinirlendiren gercek.

sirf ataturk kurdu diye vizyonu olmayan bir partiye oy veren bu amiplerin anlamasini beklemiyoruz zaten. amA cozom sorocono kom boslotto diye hedef sasirtmaya calismalari yok mu, gercekten icler acisi.

gerci yillarca cemaate sovup, sonra da kucagina atlayan ayni parti. konusmak bile gereksiz.
(bkz: akp nin pkk yı desteklemesi) kadar etkisi olmayandır.
Su götürmez bir gerçek.

O cesareti bulsalar "arkadaşlar" dedikleri teröristlerle beraber hendek kazacaklar.
aydın cenahın aydınlık yüzü ve en önemlisi atatürk ün nurlu partisi chp'nin özgürlük hakkını kullanmasıdır. cahiller anlayamadığı için genelde bok atıyur.
Sırf akp yi yıpratmak adına hükümet kimle kötü olsa ona el sağlamaktadır. Çözüm sürecinde savaş, savaş esnasında çözüm diyen, akıl, dimağı kurutan bir chp var ortada. Tüm bunlar 13 yıllık hezımetın netıcesınden doğan hasetlık durtulerinin kontrol edilememesinden kaynaklanmaktadır.
Apacik hakikattir ancak partinin secmeninin dunyadan haberi yoktur partinin ust kademesinin icraatidir .
şunun kadar etkisi yoktur;

https://lh3.googleusercon...8863126146409445488_n.jpg
sadece chp mi ya dolmabahçe görüşmeleri,akil adam toplantıları,seyyar mahkemeler v.s...

chpye ne oy verdim nede destek istedim lakin kütleri katleden chp,terörist propaganda yapan chp...utanmasalar kerbela katliamını da chpye yıkacaklar.

biraz allahtan korkun efendiler...
artık iyice ayyuka çıkandır.
adam alenen devlet alehine propaganda yapan pkk lı köpekleri destekliyor akedemisyen ayağına.
sen şimdi fransaya git, de ki "ışide olan operasyonlar dursun, çocuklar ölmesin, faşist hollande!"
seni 10 dakika içerisinde sikerler. ertesi güne vatandaşlıktan atılmış olursun.
o sizin süper demokrat diye dilleiğiniz fransa "şüpheli birini görürsem vatandaşlıktan atarım" diyor. kimsede bir sik diyemiyor.
ama bizim orospu çocuğu çakma solcu tayfası pkk destekliyor, yalıyor, adına da muhalefet yapmak diyor.
bizimde yememizi bekliyor.
hepsinin sonu aynı olacak.
https://www.facebook.com/...g/videos/444609132402183/