bugün

chp'nin bol takiyye yaptığı konudur. chp iktidar ortağı olduğu dönemlerde veya darbe dönemlerinde gücü eline geçirdiği yerlerde inançlı insanları kadrolardan uzaklaştırıp kendi zihniyetinde insanlar yerleştirmektedir. muhalefete düştüğü zamanlarda karşı çıktığı her insanın aslına bakarsanız müslüman olduğunu görürsünüz. laiklik anlayışları da müslüman düşmanlığıdır. evrensel laiklik dinlerine bakmadan her insanın eşit haklara sahip olması gereğini düzenlerken ülkemizde laiklik anlayışı inançlıları devletten uzak tutmak olarak yorumlanır. mesela abdullah gül'ün cumhurbaşkanı olmasının önündeki tek engel müslüman olmasıdır. aynı şekilde katı muhalefet yaptıkları recep tayyip erdoğan'ın da müslüman olması en büyük muhalefet nedenleridir. bu ülkenin % 90'ı müslümandır ama devletin en yüksek mertebelerine yerleşenleri camilerde görmemiz imkansızdır. aynı şekilde bu mertebeleri elegeçirenler chp zihniyetinde insanlardır ve aldıkları kararlar hukukçu olmalarına rağmen müslüman olana, olan kesime karşı düşmancadır. yani halkın % 90'ına muhalif bir kesim ülke yönetimini ellerinde tutar. kendi halkını düşman olarak gören bir ülkenin gelişmesi beklenemez. bundan 100 yıl önce osmanlı ve cumhuriyeti kuran atatürk zamanında tüm medeni ülkelere kafa tutabilen güçte bir ülkeyken bugün geldiğimiz durum ufacık ülkeler karşısında ürkek, korkak, ezilmiş bir millet olmaktır. bizi bu derece sindirmeyi başaran elimizi kolumuzu bağlayan % 90'ı vatandaşı görmeyen düşmanca davranan devletin üst kademesidir. kendi ülkeniz sizi adam yerine koymazsa başka ülkelerden nasıl adam sayılmayı beklersiniz. düşünün ülkenizin %90'ı müslüman ama müslümanların dinini daha iyi öğrenen kısmının üniversiteye girememesi için her türlü tedbir alınıyor, yine aynı şekilde türban takanları devlet kurumlarına sokmuyorlar. sonuçta yetişmiş eleman yetersizliği yetersiz kişileri olamayacakları görevlere atamakla kapatılıyor. aynen 2. meşrutiyet ilan edilirken eski tecrübeli, bilgilileri devletten uzaklaştırarak kifayetsiz insanları yerleştiren ittihat ve terakki zihniyeti ile aynı şekilde davranan din düşmanları ülkenin nereye kadar gerilediğini umursamıyor. cumhuriyet kurulalı beri geldiğimiz noktayı görüyorsunuz.

chp zihniyetinin ittifak yaptığı kesim ise aleviler ve kürtler. işin garibi ise o topluluklara en fazla zulüm chp milliyetçiliği tarafından yapılmışken bir stokholm sendromu veya diğer müslümanlara olan düşmanlıkları ortak buluşma noktaları oluyor. akp ise chpliler ve onlara oy veren alevilerle kürtlerin aynı safta olmasının ne kadar saçma olduğunu yüzlerine vurarak hatırlatıyor. chp zihniyeti eskiden beri bu ülkede bir beyin yıkamaya girişmiş ve farklılıkları yok etmeye çalışmıştır. insanların hafızalarını silip alevi olduklarını, kürt olduklarını, müslüman olduklarını unutturmayı denemiştir. bir nevi kuzey kore modeli diktatörlük. fakat çoğunluk olan müslümanlara yaptıkları kendilerine olan nefreti artırınca çareyi kürtlere ve alevilere yönelmekte bulmuşlardır. tarihten gelen alevi-sünni kavgasını, kürt-türk kavgasını derinleştirerek onları kendi taraflarına çekmişlerdir. bu şekilde kavgalı bir toplum yaratarak niyetlerine ulaşmayı denemişlerdir. bu mücadele devam edecek ve su akıp mecrasını bulacaktır. suni insanlar yaratmak tarihte hiçbir zaman başarılı olmamış ama bu hayaller memleketin anasını ağlatmaya devam ediyor. bizi zayıflatan ve ülkemizi geri bırakanların bizleri vatan haini görmesi de ironi olsa gerek.

bu görüşlere salyalarıyla saldıracak küfürbaz elemanlara şimdiden uyarı. konuyu hepimiz bildiğimiz için örneklerle desteklemeye gerek görmedim. burda not olarak vereyim. cumhurbaşkanı seçimine muhalefet, akp hükümetine olan vatan hainleri nitelemesi yapacak kadar düşmanca muhalefet, devletin üst kurumlarında müslümanlara tahammülsüzlük; merkez bankası, rtük ve diğer kamu kuruluşlarında olan müslümanlara... anayasa mahkemesinde sadece bir tane müslüman olmasına rağmen muhalefet edilen anayasa mahkemesi başkanı, hsyk, danıştay gibi kurumlarda bulunan insanların din düşmanı olmaları, 367 kararına imza atan hukuk adamlarının hukuku çiğnemesi.

chp müslümanların düşmanı değilim demesin. 411 milletvekilinin kabul ettiği türban kanununu anayasa mahkemesine götüren bir chp ve bu karara imza atan anayasa mahkemesinde müslümanlara düşmanlık olmadığını kimse iddia edemez. anayasa mahkemesi laiklik ilkesine aykırı bulmuş ve değiştirilemez 2. madde kapsamında iptal etmiş. laiklik anlayışının her inanca insan haklarından doğan bir hakla saygı gereği olmadığını, müslümanların yaşamına müdahale olduğunu resmen kabul etmişler. takiyye yapmaya gerek yok. herkes yüzündeki maskeyi çıkarsın artık...

yapılacak anayasa değişikliğinin yanlışlığından bahsediliyor. güya yargıyı yasama ve yürütme kuşatmış. önce insanlara hukuk tanımı yapılması lazım. hukuk toplumun uymayı kabul ettiği kurallar bütünüdür. toplumun kabul etmediği kuralları uygulayan bir hukuk halkı bağlamaz. yani hukuk toplumun üzerinde bir erk değildir. onu ordan indirmek gereklidir. yoksa kimse kanunlara uymaz. zoraki zorbalıkla uyuyorsa o toplum ilerleyemez, çünkü kendi devletine vatanına düşman olur.
başlık her ne kadar provokatif olsa da, kimi chplilerin dine bir garezlerinin olduğunu düşünüyorum, ama bunu bir kuruma maletmek, böyle bir genelleme yapmak cahillik olur.
(bkz: şimdi yeni şeyler söylemek lazım)
yadsınamaz bir gerçektir.

http://yenisafak.com.tr/P...2009&c=2&i=172478

vah zavallı ülkeme!
görünen köye klavuz arayanlar için chp'nin bugüne kadar müslümanlara faydalı ne yaptığına bakmak gerekir. bir tane örnek verilirse yeterli olur. seçimlerden önce çarşaflıları partiye alıp sonrasında çarşafı yerlerde sürüklemek veya çarşaflı birinin zorla çarşafını çıkartıp darp etmek mi?

genelleme yapmamam için bana bir örnek yeter. somut örnek de aramıyorum. soyut söylemlere razıyız.

ayrıca insanların dinini yargılarız efendim. bir insan islamın emirlerini red ediyor ve yasaklanmasını istiyorsa yani açıktan açığa kuran'ın ve hadislerin karşısına çıkıyorsa o insanın hakkında kafir denir. örnek vereyim; chp genel sekreteri önder sav "boşver Araplara para kaptırma" diyerek hacca gitmemeyi savunurken islamın beş şartından birini red etmiyor mu? size kalsa ebu leheb'e de kafir denmez.
http://www.tumgazeteler.com/?a=2857335

bu başlıkta chp'nin ne olduğundan konuşuyoruz. başka partiler şunu yaptı bunu yaptı diye kıyaslayıp kefelerde tartmıyoruz. başkası yanlış yaptıysa onların başlığı altında o da konuşulur. bu şuna benziyor. chp anayasa değişikliklerine karşı çıkıyor ve bahane olarak yargı değişiklikleri ile dokunulmazlıkların kaldırılmaması, memura grev hakkı verilmemesi, siyasi partilerin seçim barajının yüksekliğinden, daha birçok şeyden bahsediyorlar. madem bu kadar geniş kapsamlı bir değişiklik istiyordunuz toptan bir anayasa yapılmasına destek verseydiniz... şahsen anayasanın toptan değiştirildiği bir durumda seçim barajları ve dokunulmazlıklar aynen kalsaydı bende karşı çıkardım. ama anayasanın ne kadarı değiştirilirse o kadarına da destek veririz. akp sizlerde önerge verin ve gerekirse ekleyelim diyor ama hiçbir katkı sunmamaya kararlı muhalefet sadece herşeye karşıyız demeyi biliyor. anayasa değişikliğine ekleme yapmaya yetecek kadar chp, mhp ve bdp'nin milletvekili var. ek madde koymayı isteyen koyardı... akp değişiklik paketine sokmadıysa siz sokun...

başka partiler din üzerinden siyaset yapıyormuş, demek ki chp dinsizlik üzerinden yapıyor... oy verenleri muhafazakar olmadığına göre bu sonuca ulaşıyoruz... dini siyasete alet eden bizzat chp'dir. tabiki olumsuz yönde. dindar cumhurbaşkanı istemiyoruz, başbakan istemiyoruz, hsyk, danıştay, anayasa mahkemesi üyesi ve daha başka dindar kamu görevlileri istemiyoruz, dindar ordu mensubu istemiyoruz diyen bir parti ve zihniyetindekiler dini siyasete alet etmiyor mu? bir ülkenin yarısı aşırı muhafazakar ama yetkili devlet kurumlarında çok nadir rastlanır. bu ülke birçok cumhurbaşkanı gördü. kaç tanesinin dindar kaç tanesi din karşıtı bakmak yeter. bir tesadüf eseri inançlılar yüksek mevkilere başarılarıyla ulaşamıyorlar mı yoksa birileri önlerini mi kesiyor?
işin özeti şu ki, chp hiçbir şeyin dostu değildir, herşeyin düşmanıdır.
adamlar kendi halkını düşman olarak görüyor bunun başka bir açıklaması olabilir mi?
ayrıca bu ifade hem ceza davasına hemde hukuk davasına konu olabilecek altyapıdadır.
(bkz: cehaletin sözlüğe sıçraması)
http://tinyurl.com/yclpznj
Kime göre dinden söz edildiğine bağlı durumdur. Tayyip bıyığı bırakıp abidin gubidin sözde dini toplantılara gitmek midir din yoksa 5 vakit kıldığı namazı şova dönüştürmeden efendi gibi sadece Allah rızası için ibadetini edip cemaati sadece cuma namazında görmek midir? Akpnin dini sanki kendileri icat etmişcesine yeni kurallar eklemesine ve şirk koşmasına sesini çıkarmayanın müslümanlığından şüphe edilmesi gerekir. Çünkü bu, dini çıkarı adına kullanmaktan başka bir şey değildir, bunun kitaptaki adı da şirktir.

Chp'nin müslüman düşmanı olduğu düşüncesi gibi sapkın fikirlere sahip olan kişilerin biraz durup, müslümanlığını sorgulaması gerekir. Zira müslümanlıkla uzaktan yakında alakaları kalmamış, en büyük günahı işleyen insanlardır. Allah'a şirk koşmakta, putlaştırdıkları insanları peygamber, hatta Allah'ın yerine koyup* onlara tapmaktadırlar. Büyük bir günah çarkının içindedirler. Silkinip kendilerine gelmek için daha ne beklerler? Sadece Chp'nin müslüman düşmanı olması cümlesi içinde bile çok büyük günah vardır. En başta cehalet, şirk (Allah'ın koyduğu kuralları kendine göre değiştirmek) ve iftira benim görebildiklerim. iyi düşünülmesi gereken kötü niyetli fikirlerdir.

Başlıkta sözü edilen müslüman ise müslüman değil arap milliyetçisi, hurafeci, şekilcidir. Nasıl ki devlet dairesinde Slayer tişörtüyle çalışan metalci, mohawklı punk, yüzünü beyaza boyamış gotik çalışamazsa türbanlı, takkeli, cübbeli de çalışamaz ama metalcinin, gotikin hatta punkın bile arlanması vardır, o şekilde orada çalışamıyoruz, zulüm görüyoruz diye ağlamazlar.
yanlış bir önermedir. dğrusu şudur: chp müslümanlığa değil, dini kullanarak dünyalık yapan kişilere ve dinin siyasete sokulmasına * düşmandır.
bu konuda ceza davası açılabileceği gibi saçmalıklar sunulmuş. sanki hakaret etmişim gibi, sanki chp'nin bunu red edecek bir yapısı var gibi. sanki bu bilinmeyen bir gerçek gibi, açsınlar bir dava da inanmak istemeyenler için tescillensin. bu arada chp ile chp'ye oy verenler farklıdır. benim gibi düşünmeyen, inanmayan ve müslüman olan bir çok insan chp'ye oy verebilir. fakat ülkemin yarısı benim gibi düşünürken bu düşünceyi yasaklamaya çalışmak da kafayı kuma gömmektir. chp bir parti ise, "ben ve benim gibilerden" oy almayı bekliyorsa bizlere eylemleriyle, söylemleriyle böyle olmadığına inandırmak zorundadır. karanlıkta göz kırpıyorsa ben nasıl göreyim de oy vereyim? tabi benim gibilrden oy istemiyorsa sorun yok. onlar da, ben de halimizden memnunuz....
siyasal islam karşıtlığı başka din düşmanlığı başka şeydir. Bu gün ki chp'nin böyle bir amaç ve ideali yoktur.Din düşmanlığını asıl din tüccarı akp yapıyor.Lieberman başbakanı "kudüs'tekiler için ağlıyorsan,afganistan'dakiler içinde ağla!" diye yerin dibine soktuğu zaman kastettiği şey tam da buydu.
gerizekalıca bir önermedir...
(bkz: kime göre neye göre)
islamı yanlış şekilde yaşayan insanlara doğrusu bu denildiğinde üzerinize* oturtulacak yargı.
sözlükte ilk entry den son entry me kadar etrafında dolaştıgım tek gerçeklik bu işte, biz ki osmanlı efradı devleti ebed müddet in sahibi türk milletiyiz, içinde türkmen i kürdü laz ı çerkezi hatta gürcüsü arnavud u bilmem nesi ile, bize giydirilen deli gömlegine bakın türkiye 3 tarafı deniz 4 tarafı düşmanla çevrili, neden düşman olsun, benim dedim yemen de askerlik yapmış, medine de askerlik yapmış 4 sene, kudüs te barısın korundugu yıllar benim dedelerimin koydugu kanunlar altında yasandıgı yıllar, geçen gün bir yazı okudum, filistin in diyor bir arap aydın, çeviri yazısında, filistin kıbrıs tan farklı degil sizin için, anlaşmaları bir daha okuyun orası hala türk topragıdır, filistinliler e türk pasaportu verinde bu sürgün hayatı bitsin, ürdün de suriye de hala mülteci kampında insanlıktan uzak yaşatılıyorlar, hiç bir ülkeye ait degiller kendi topraklarından sürülmüşler!! yardımı benden senden bekliyor, çünkü benim dedem o topraklarda şehit oldu!!!

chp bunu unutturmak, batı batı diye sürekli hedefi şaşırtmak projesinin yerli ayagıdır, türkiye dünyaya baktıgı zaman dünya ayaga kalkacaktır, eninde sonunda bu olacaktır ama bunun olması için chp nin bu topraklardan atılması şarttır!!!

akp ye hazırlanan google iddianameleri kes yapıştır teknigi ile hazırlanan uydurma iddianame açıklanmadan 1 ay öncesi tarihi ile dogu perinçek in bilgisayarından çıktı, ergenekon iddianaesine girmiş bir hadise, o başsavcı yerinde duruyor hala ve eline partiler yasasına göre dogrudan partinin kapatılmasına hükmetmeye yetecek, chp nin alman vakfından aldıgı yardımın makbuzu var, ergenekon davasını sanık sandalyesinden izleyen onlarca chp li vekil var, erzincan davasında gizli tanıkla para pazarlıgı yaparken yakalanan chp li vekil var, bunların hiç bir tanesi chp nin kapatılmasını gerektirmiyor ama, sayın başsavcıya göre herhalde!!!

chp hiç bir zaman atatürk ün partisi olmamıştır, bugün nutuk u sansürleyecek kadar densizleşen zihniyet bugünki chp zihniyetidir, çankaya kitabını sansürleyen zihniyet bu zihniyettir, bu chp ise inönü zihniyetidir!!! inönü zihniyeti ise ittihat terakkiden yerli unsurların tasfiye edildigi zihniyettir. bugün türkiye de, chp soldur sözüm ona, nasyonalci solcular baskı altındadır bu ülkede yıllardır, alevilerden oy almaktadır aleviler yıllarca kimliklerini gizleyerek yaşamasının sebebi chp dir, sünni unsurlar baskı altındadır, bu ülkede kuran ögrenme yaşı ilkögretimin 5.sınıfının bittigi yıldır, bu ülkeden başıunı örten kız üniversiteye giremez, kimse alay eder gibi akp ye bulaştırmasın bütün bu pislikleri, kimse ergenekon iddianamelerini uydurma demesin komik ve igrenç bir komik olur hatta, akp bugün kapatılma tehlikesi altında yaşamaktadır, sürekli tehdit altındadır, başbakan 20 den fazla suikast atlatmıştır, evinin üzerinden sokak camisinin minaresine çarpacak kadar "alçak"tan savaş ucagı uçurulmuş ve bu pilot şuan da chp nin takiyye yapan üyesi mhp tarafından milletvekili yapılmıştır, başbakan ın evinin krokisi, nerde neyle vurulacagı, kullanılacak law silahları ile ele geçirilmiş bir asker içinde yapılanmış çete ele geçirilmiş ama yargı tarafından serbest bırakılmıştır, kimse tayyip erdogan ı vatana ihanele, bilmem ne ile suçlamasın, yapacagını mertce yapabildigi zaman bir adım geri gitmeden yapan bir yigittir o, başbakan ayrdımcısının evinin önünde özel harpçiler yakalanmış, krokiyi yutarken vatan evladı polis memuru tarafından kusturulmuştur, bu kadar tehdit altında bu insanlar, baykal daha dün bıyık altından tehdit etmiştir, ya benle anlaş ya da üzülürsün demiştir, başsavcı çıkmış tehdit etmiştir "beni mecbur etme, üzerimde çok baskı var geri adım at" demiştir başsavcı, bu ülke böyle bir ülkedir, binlerce mermi, binlerce law silahı binlerce silah yakalanmış hala chp ergenekon un avuklatlıgından geri çekilmemiştir, gizli tanıklar ile para pazarlıgı yapmakatalar, amerikada hudson enstitüsünde kimler basıldı, yasemin çongar bu ülkeyi ipten aldı, milliyetten atıldı, taraf o sayede çıkmaya başladı neyse söyleyecek o kadar çok söz varki buralara sıgmaz, kısaca (bkz: chp sadece chp demek degildir), bu söz herşeyi anlatmaya yeter!
chp'nin en özünde yatan amacının rahat bir şekilde karı kız kaldırmak olması nedeniyle ortaya çıkan durum. zira müslümanlıkta bu günahtır.
baykal'ın bir zamanlar torunlarıyla birlikte Cuma çıkışı verdiği pozlarını hatırlatmak istediğim durum. Çarşaf açılımı da cabası. 5 vakit namazını kılan CHP arkadaşlarım da birahaneden çıkmayan AKP arkadaşlarım da var.
(bkz: parayla imanın kimde olacağı belli olmaz)