bugün

(bkz: cevab veremedi)
cevap vermek gorevi degildir . o ona ailesinin bictigi rolu oynar. dayak yer hakkı yenir evde sesi cıkmaz. sadece okul icin protestoya gider. universiteyi bitirse bile o kadar erkegin icinde calısamaz cocuk bakar. o karanlık pece zorla kafasına gecer ve ne yazik ki kocadan babadan dayak yer.
neye, hangi soruya cevap veremediği, bir de cevap mı veremiyor yoksa cevap vermeye tenezzül mü etmiyor bu önemlidir. başını neden örtüyosun ulan örümcek tarzı bi soru sorarsan, tabi alamazsın cevap çünkü "madde 1: insan olmak". yok yani, hayvan gibi sormaya devam edersen yine cevap alırsın da aslında, konsept azcık değişir. onun dışında kalktın kıza adam gibi sordun, öğrenmek istiyosun. kızın mantıklı bi sebebi varsa kibarca izah eder, anlamak istersen anlarsın, anlamak istemezsen kız kılı kırk yarsa anlayamazsın. yok eğer izah edemiyorsa da olaylar kızın dışında gelişiyor demektir. aile baskısı vs.
bir de başlığı açan kıymetli(!) bluevelve, hayatta başka amaçların olsun!
cevap verip ayar manyaği yapan türbanli kızdan bir nebze olsun iyi kizdir.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
dilsiz kızdır.
bluevelve ile konuşmak istemediğinden dolayı cevap veremeyen değil, cevap vermek istemeyen,takibinde bluevelve yi takmayan kızdır.mantığını kullanan kızdır; zira bluevelve nin sığ düşünceli,zavallı bir insan olduğunun farkına varmıştır. ne kadar konuşsada sözlerinin boşa gideceğini anladığı için ağzını yormak istemez. karşısında kalın kafalı bir kişinin bulunduğunu farketmiştir, ona göre davranır. bluevelve nin yüzüne tükürmeyecek kadar da saygılıdır.kendisi tebrik edilmelidir.
neye cevap veremediğini anlamaya çalışan ve ortada sorulmuş bir soru arayan kızdır. bluvelve gibi, düşünce sistemi; insanları kategorize edip tutarsızca saldırmak suretiyle devri daim eden yazarların konularına sıkça muhatap olduğu için hayıflanmaktadır ayrıca.
karşısın da cevap algılayacak bir beyin bir adet bünye olamayışından mütevellit ses vermeyen kızdır.şimdi efendim bunu iddia eden bir bünye kullanılan örtü ile beynin işlevini kaybettiğini söylüyor bende diyorum ki kendisi herhangi bir örtü kullanmaksızın böyle bir iddia da bulunurken kafasının üzerin de ki kıllardan dolayı düşünme yetisi mi kısılmış acaba, muhtemelen böyle olmuş ki verilen ayarları cevapları tam idrak edememiş ya da etmiş ama götü yememiş olduğu için böyle bir tespitte bulunmuştur.ne yazık ki beyin hücreleri başkalarının başında gördüğü örtüden ötürü kaynaklanan psikolojik travma ile körelmiş ve tabi bunun doğal sonucu olarak beyninden değil başka yerinden düşünüp döktürmüş kusmuştur.
tanım: saygısızca ve edep kurallarını çiğnercesine hakaret ederek fikirlerini savunan kişi karşısında sesini çıkartmayan, olayları büyük bir sakinlik ve mantık çerçevesinde kavrayıp, cevap verse dahi anlaşılmayacağını bildiği için *veremeyen kızdır.
başlık içerisindeki "türbanlı" kelimesi ise durumun nahoşluğunu artırmak için özenle seçilmiştir.* *

ayrıca;
acilen yazarlar 6 yaşında olsa açılacak başlıklara yönlendirilmesi gereken başlıktır. ***
- hey türbanlı zıbırıttınmıı
+ efendim
- zıbırıttınmııı diyorum ohoooo bu ne yaa ne saçmalık yaaa gördünüz işte cevap veremedi
+ ???
9 satır tek cümle. vay be.

özetle söylemek gerekirse, başı örtmenin gericilik olduğu anlatılmaya çalışılmıştır. ancak öyle değil.

bir de, türban yerine daha genel bir tabir olan baş örtüsü kullanılmalı.
başörtülülere yıllardır dayatılanın ırkçılıktan farkı yoktur. bazı ülkeler neden bizden ileri diyoruzya hep; onlar bu ırkçı sorunlarını 60 yıl önce aştılar da ondan. hiç boşuna bu meseleyle ırkçılık ne alaka demesin kimse. aynı zihniyetin tohumlarıdır.
neye cevap verecegi ve nasıl verecegi merak konusu olan kızdır.
suskunluğu asaletinden olan kızdır efendidir.