bugün

görsel
ben de bakıyorum resme: HPG güçlerinin bir koridor oluşturmaması için yapılmış(mış) iyi de ışıd orada zaten iki bölgenin koridor oluşturmasını engelliyor. azez mare cerablus arasına bir koridor açıp oraya muhalifleri yerleştirsen belki derim ama taktik hata olur rejimle çatışmanın ne sonuçlar getirecegini bilemezsin; o zaman cerablus azez mare elbab güvenli bölgesi olustur rejim güçleri gelsin desen makul hem suriye'ye hem amerikaya hem de rusya'ya suriye'yi destekliyoruz mesajı vermiş olursun, ama bu sefer de turkmenler küser (haklı olarak); mevzu sadece fıratın bir tarafını mı kontrol altına almak?

vesselam hala net olarak anlamadım ben...
Hiçbir siyasi strateji ve hedefi olmasa bile, TSK'nın darbe girişiminden sonra zedelenen imajını toparlaması ve "Türk Ordusu her daim güçlü ve hazırdır" mesajı vermesi açısından bile yeterince önemli bir operasyon hakkında dile getirilen iddia.

Nasıl bakılıyor olaya acaba, devlet yönetiliyor devlet. Oyun değil!.. En azından birkaç makale okuyun, süreci takip edin de, af edersiniz ağzımı bozacağım, öyle sıçın tespitlerinizi ve yorumlarınızı. Siyasi stratejisi yokmuş!.. Bu başlık unutulmaz umarım, operasyondan sonra gelişecek olaylara bakacağız hep beraber.

Allah ordumuza, askerimize yardım etsin.