bugün

entry'ler (148)

islam terörü

islam terörü değil, islam adı altında yapılan terördür. En büyük zararı da islama ve müslümanlara vermektedir.

Amcasının ciğerini söküp, yiyen insanları dahi affeden peygamberin, bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir diyen bir kitabın olduğu din terör dinidir demek art niyetten başka birşey değil.

Kendi elleriyle yarattıkları örgütleri istedikleri gibi dizayn edip lanse ediyorlar. Geri zekalı, cahil insanları da kandırıp bu örgütleri besliyorlar. Coğrafyaları, yerin altını üstünü sömürüyorlar. Coğrafi keşiflerden beri dünyanın, insanlığın iliğini eme eme bitiremediler. Ne yazık ki günümüzde de din üzerinden, islam üzerinden bunu yapıyorlar.

22 aralık 2016 ışid in iki askerimizi şehit etmesi

Kahreden, uyutmayan, acıdan ve sinirden ağlatan olay. Öfkeden acıdan kelimeleri sıralayamıyorum.

Allah belasını versin bunu yapanların, bu şerefsiz, alçak, vahşi örgüte en ufak sempati dahi duyanların. Ölmekten beter olsunlar. Yaşadıkları yerlerde taş üstünde taş kalmasın, ot bitmesin, içmeye bir yudum su bulamasınlar. Yamyamlar sürünürek can versinler.

el bab da durum ciddi bol bol dua edin

Samimiyetle edilmesini temenni ettiğim çağrı. Allah yardımcısı olsun oradaki tüm askerlerimizin.

El-Bab ışid'in rakkadan sonra suriye'deki en güçlü olduğu yer, en büyük cephaneye ve insan gücüne sahip olduğu yer. Türkiye-Rusya yakınlaşmasının ardından ışid bir yandan suriye'ye saldırılarını artırırken, bir yandan da el-bab savunmasını daha da fazla güçlendirdi. Ne tuhaftır ki bunlar olurken, abd destekli kürtler yani ypg'li köpekler ışid'in sözde başkenti sayılan rakka'ya ilerlerken hiçbir ciddi tehditle karşılaşmadı, ve aynı şekilde ilerleyişini sürdürüyor.

Suriyede'ki çözümde Türkiye-Rusya yakınlaşmasıyla ABD dışlandıkça ışid hem ülkemiz sınırları içerisinde hem de dışarısında daha fazla azacak bu aşikar, ki büyükelçi suikastı da bunlardan bağımsız düşünülemez.

Allah sonumuzu hayır etsin. Gerek sınırlarımızda, gerek sınır dışında görev yapan askerimize, bu milletin şerefli evlatlarına yardım etsin.

halep düşünce çıldıran ak it ler

Birkaç gün önce bu başlığa şu girdiyi yazmıştım ve silmişler girdimi. Çok komik olmuş, çok saçma... Aynen kopyalıyorum, yine silsinler isterlerse. Meydanı aşağılık heriflere bırakacak değiliz...

---------------
insanlar halep düştü diye değil, insanlık öldü diye çıldırıyorlar. müslüman kardeşleri açlık içinde, zor kış şartlarında zulüm altında olduğu için üzülüyorlar. izledikleri onlarca video'da gördükleri parçalanmış sokak ortasındaki cesetlere, enkaz altından çıkarılan bebeklerin fotoğraflarına ciğerleri yanıyor. kadim şehir halep harabeye döndü diye iç çekiyorlar. ülkelerine 50-60 km mesafedeki bu duruma müdahale edecek güçleri olmadığı için hayıflanıyorlar. iki yüzlü dünyanın vatan haini köpek bir gazeteci için "demokrasi", "insan hakları" diyerek gösterdiği refleksi, suriye'de onbinlerce insan ölürken, milyonlarcası göç ederken göstermediği için kızıyorlar. ülkelerinde bütün katliamları, zulümleri, yıkımları sevinerek, alkış tutarak karşılayan sizin gibi orospu çocukları olduğu için sinirleniyorlar.

siz orospu çocukları ise bütün bu insanları kendinize bir siyasi ideolojiye veya bir kişiye muhalif imajı vererek "ak it", "çomar", "ışidci" vb. şekilde yaftalıyorsunuz. ancak maskeniz arkasında dinsiz, vatansız, milletsiz, maneviyatsız, karaktersiz birer orospu çocuğu olduğunuz çok fazla sırıtıyor.
---------------

Ek olarak: Bütün bu insanlar halep düşmeden önce de aynı duyguları hissediyordu. Işid barbarlık yaparken onlara da lanet ediyordu. Sizler gibi ikiyüzlü değildi.

halep

Harabeye dönen kadim şehir. Tarihin, kültürün ve insanın katledildiği şehir. Şu linkte bazı savaş öncesi ve sonrası fotoğraflar var,

http://www.lagaluga.com/i...e-cekilmis-24-fotograf/73

Kadınların, çocukların öldüğü, sokaklarda parçalanmış cesetlerin olduğu, hastanelerin bombalandığı şehir. Aşağıdaki haber gibi onlarcasını çok kısa bir araştırmayla okuyacağınız şehir. Onun altındaki linkte ise halep ve diğer şehirlerden savaşın çocuklarının resimleri...

http://www.mirror.co.uk/n...royed-27-children-7855228

http://www.huffingtonpost...7d6e233e4b06a74c9f5cc1a/0

Kuşatma altına alındığı son 3-4 ay içerisinde gıda fiyatlarının %400-1000 arasında arttığı, insanların açlıktan ve soğuktan ölme noktasına geldiği, tedavi için ilaç bulunamadığı şehir.

http://www.nbcnews.com/st...starvation-aleppo-n609151

Dünden itibaren ise savaşın sonlandığı, kontrolün tamamen rejim güçlerine geçtiği söyleniyor. Bir yandan da evlere girilip sivillerin öldürüldüğü haberleri geliyor.

Tarihi m.ö 3000'lere uzanan medeniyetin bu kadim şehri, bütün dünyanın gözü önünde insanıyla, tarihiyle, kültürüyle yok edildi...

Yıllardır yaşanan bu yıkım ve zulme, Halep'in bu acısına üzülmeyi bırakın sevinip kutlama yapan haysiyetsizler, sizlere edecek çok küfür var da ilgili başlıklarda yeterince sövdüm...

dinlerin savaştan ibaret olması

Dini, milli, manevi hiçbir değeri olmayan haysiyetsizlerin iddiası.

istiklal şairi Akif'in Çanakkale Şehitlerineşiirinde dediği gibi, "Medeniyet denilen kahbe, hakikat yüzsüz"...

Uyduruk ve tüm değerlerden yoksun medeniyetiniz dünyaya yıkım ve zulüm getirirken, kendi yaşamadığı her coğrafyayı cehenneme çevirirken size iyi uykular...

halep e savaşa gidecek yürekli yazarlar

Bu millet tek yürek olup Halep'e gitmeyi de bilir. Sizin gibi vatansız, kutsalsız köpekler anlayamaz, hissedemez.

Kıbrıs'ta, Rumlar yıllarca Türklere saldırıp tecavüz ederlerken, Türk köylerini yağmalarken, muhtemelen sizlerin babaları dedeleri de çıkıp "Kıbrısa gidecek yürekli Türkler" diyerek dalga geçiyorlardı. Nasıl o zaman bu devlet bu millet gereğini yaptı, er ya da geç Halep'te de, Afrika'da da, uzak doğu'da da gereğini yapacaktır. Ama siz her zaman aşağılık köpekler olarak kalacaksınız.

bütün müslümanlar halep e yardıma gitmelidir

Doğru bir söylem, bütün müslümanlar halep'e gitmelidir!

inşallah bir gün o uyanış, o dayanışma, o aşk da düşecek bu milletin evlatlarına. Zulüm altındaki tüm şehirlere, tüm halklara el uzatacak kudretimiz de olacak bir gün ve o gün geldiğinde burada köpek gibi havlayıp "hadi gidin" diye naralar atanlar da ezilecek ayaklarımızın altında. Şimdi ekranların arkasından konuşun bakalım terörist sevici, din düşmanı, vatan haini köpekler sizi. Zamanı gelince o klavyeler de bir tarafınıza sokulacak bunu iyi belleyin!...

türk lirası rekor kırdı dünyaya damga vurdu

Zaytung'dan alındı sandığım haberdir.

Tamam anladık milleti salak yerine koyuyorsunuz da, bu kadar da belli etmeyin be. Ayıp ya, insan biraz utanır. Hele "dünyaya damga vurdu" ifadesi nasıl bir zihnin ürünüdür çok merak ediyorum.

cübbeli ahmet hoca

En büyük destekçisi şüphesiz onu takip edenler değil, onu takip edenlere küfürler edenlerdir.

Bugün üniversitede hocanın biri dersi bitirdik başladı siyaset konuşmaya. Tamam konuş, anlat fikirlerini. Zaten 3 kişiyiz derste bizde katıldık tartışıyoruz, muhabbet ediyoruz. Sonra çat konuyu getirdi şehirdeki büyük bir kurumda genel müdür yardımcılığı yapan bir adamın eşine. Neymiş efendim eşi kara kara çarşaf giyiyormuş, Mekke'den, Medine'den fırlamış gibiymiş vs. söylenmeye başladı. Güya adamın iş konusundaki başarısızlığını anlatacak ama yok derdi başka. Hocaya, adamın eşinin neyi nasıl giydiği bizi ilgilendirmez, yaptığı iş önemli diyoruz ancak kabul de etmiyor, söylemlerinin dozajını artırıyor hakarete gidiyor.

Demek istediğim adama ne dersen de, nereden eleştirirsen eleştir ama insanların kişiliğine saldırırsan af edersin de o insanlar da gider size dünyayı zehir eden adamları başınıza seçer.

reise koltuk ararken adaları yunan a kaptırmak

Ancak Muz Cumhuriyeti'nin maruz kalacağı türden bir durumdur. Bir çok durumda güçlü devlet refleksini bırakın, devlet refleksi bile gösteremiyoruz.

ilgili yöneticilerin/sorumluların gerek "fetö üyesi" olsun, gerek iktidarın torpillileri olsun beceriksiz veya hain şerefsiz oldukları aşikar. Böyle insanları bulundukları koltukta 1 dakika tutmayacaksın, hatta yaka paça def edecek, soruşturma açacak, yaptıklarını/yapamadıklarını misliyle ödeteceksin. Ülke yönetmenin sorumluluğu budur.

1 aralık yunanistan savunma bakanının açıklaması

Arkalarında ingilizler konuşuyorlar, dedirtir. 7 düvel geldiniz de sevri kabul ettiremediniz. Hakkaten "siz kimsiniz" ki bu millete sevr diyebiliyorsunuz?

Bizim salaklar da adam sevr dedikçe zevke geliyor. Paralı köpekler bir de sevr deyince atatürkçülük anlıyor, nasıl oluyorsa? Afedersiniz tam yerine uyuyor söylemem lazım "yunan dölü" müsünüz? Ayrıca birçok beyin yoksunu da beğenmiş bunların girdilerini. Lan adam sevr diyor, yanına da erdoğan koyunca "çok güzel, ne güzel" diye sallıyorsunuz.

türkiye nin cehennem olduğunu söylemek zorundayım

Bir köpek beyanı.

Ne güzel lan. Adamlar ajanlarıyla, satın aldıkları köpeklerle, askeri ve ekonomik güçleriyle afrika'da, orta doğu'da, uzak doğu'da ne kadar zayıf ülke varsa cehenneme çeviriyor. Sonra o ülkelerde bunların köpekliğini yapanlar da ülkesini cehennem diye aşağılıyor. Köpeksiniz hepiniz köpek! daha fazlası değil.

avusturya nın turkiye ye ambargo uygulaması

(bkz: 1974 abd nin türkiye ye uyguladığı silah ambargosu)

Amerika 3 yıl uygulamış, uzun vadede bakınca zarardan çok faydası olmuş. Evet ben "avusturya kim yeaaa..." diyorum ve bunların tasmalarını ellerinde bulunduranlardan hamle bekliyorum.

https://tr.wikipedia.org/....C4.B1_ve_silah_ambargosu

eşcinselliğe saygı duymak çağdaşlık mıdır

Her ülkenin toplumuna uygun yasaları var. Bizim de iyi kötü bir hukuk sistemimiz, yasalarımız var. Mesele saygı duymak veya duymamaktan öte bu yasalara uygun hareket etmektir. Saygı duymadığım, kabul etmediğim her değeri yok edeceğim kafasında isek sıkıntı var. Tersi de söz konusu tabi, benim doğrum bu diyerek herkesi o doğruda birleştireceğim düşüncesi de sakıncalı. Burada azınlık veya çoğunluk olmak da önemli değil.

türkiye tarihindeki seçilmiş en faşist hükümet

Gizli oy, açık sayım şeklinin ilk kez 1950 seçimlerinde uygulandığı göz önünde bulundurularak fikir yürütmek gereken konu.

18 kasım 2016 akp verdiği önergenin çarpıtılması

Aklı başında her insan bu önergeyi okuduğunda, çarpıtılacak bir şeyin olmadığını; önergenin amacının bazı talepler doğrultusunda mağduriyet gidermek olsa bile, önerge metninde açıkça tecavüzcülerin savunulduğunu; bu metni hazırlayan, altına imza atan ve savunan herkesin aklından şüphe edilmesi gerektiğini; ve dahi kesinlikle böyle bir düzenlemeye tepki göstermek gerektiğini anlamış olmalıydı.
Tabi aklını ve vicdanını kiraya verenler ve önergenin çarpıtıldığını iddia ederek asıl çarpıtmayı kendileri yapanlar, kira sahiplerinden talimat gelince çark etti. Bu kişiler ki bakkalından bakanına kadar herkesi kapsıyor.

norveç te ortaya çıkan pedofili skandalı

iğrenç bir olaydır öncelikle.

(bkz: tacizci resim öğretmeni/#34305951)

Şu entry'de de belirttim, bu tür sapıklık ve şerefsizliğin hiçbir kesim için ayrımı yok. Ancak şimdi birileri haklı olarak her seferinde bu tür olayları islam ile bağdaştıranlara bu olay üzerinde eleştiri getiriyorsa elbette haklıdır. Bu eleştirileri "o zaman ensarcısın" diye üzerinizden atmaya çalışmayın çok sırıtıyor. Hele zaten bu şekilde yazanların ismine bakınca direkt anlaşılıyor amacınız.

para isteyince pantolonumu getir diyen baba

Göbeğinin yastık olarak kullanıldığı zamanlarda kalmıştır.

15 temmuz a inanan aptallar

Yok böyle birşey... Hala tankları, f16 ları halk nasıl durdursun diye goygoy yapanlar var. insanlar sokağa çıkmasaydı olayların nasıl gelişeceğini kestirmek güç olurdu ama bir düşünmek lazım. Bazı generallerin olay gecesi kararsız beklediği, rüzgara göre tavır aldığı o dönemde birçok gazetede dile getirilen bir iddia mesela. Veya darbeye karşı duran halk değilde, erdoğan nefretiyle gözleri kör olmuş halk fetö destekçileriyle birlikte darbeyi destekler şekilde sokakta olsaydı ne olurdu acaba? tıpkı mısırdaki gibi... Milletin her kesiminden insanın karşı duruşu olmasaydı acaba bazı medya kuruluşları darbeyi destekleyen, tamamlayan yayınlar yapar mıydı o gece? Millet sokakta olduğu halde bombalamaları, tank atışlarını, helikopterden açılan ateşi düşün, acaba millet sokakta olmasaydı darbeci şerefsizler hiç çekinmeden nasıl daha yıkıcı davranırdı tahmin etmek zor olmaz herhalde...

Birde,

Kamuda 70 binden fazla kişi ihraç edilmiş. içerisinde üst düzey askerler, hakimler, savcılar, emniyet müdürleri, yerel yöneticiler vs birçok insan var. Yüzlerce şirkete, eğitim kurumuna, üniversiteye, vakıfa vs. el konulmuş, kayyum atanmış, veya kapatılmış. ifade edilen rakamların yarısı, hatta üçte biri bile gerçekten örgüt mensubu çıksa düşünün ülkenin halini. 70'lerden beri devlet içinde örgütlenen böylesi bir yapının kalkıştığı darbe girişimine hala senaryo demek asıl aptallıktır. Ha dersin ki devletin içindeki dinamikler bu ihtimale hazırlıklıydı, istihbaratı vardı gerekli hamleleri bu şekilde yaptı, anlaşılır bir iddia.