arabesk söz yazarıdır.
vur beni adlı sarkısı da akıllara kazınmıstır.
(bkz: cengiz iğren)
kapkaç çetesine yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuklandığında polisler tarafından götürülürken "adamız ya ondan götürüyorlar" diye bağırmıştı. yarın bir radyoda dj lik yapan arkadaşımız da bu söze karşılık "biz adam değiliz ya ondan dışarıdayız" diye tarihi bir ayar vermişti.
Zamanında ''bu ülkede benden iyi beste yapan adam tanımıyorum kendi dalımda.''
açıklamasını yapmıştır.
28/3/2008 tarihli kanal1 de haber bülteninde şarkı ile röportajı yayınlanan, spikerin laiklik ne demek biliyor musunuz sorusuna cevap veremeyen kapkaç çetesi lideri.
kapkaççı...

evet evet, kapkaç çeteleriyle ilişkisi olduğu için tutuklandı bu varlık; hapis yattı.

şimdi ise, hergün farklı bir kanalda sütten çıkma ak kaşıkmış gibi boy gösteriyor, bir de "sanatçı" diyorlar buna!

aslında ona kızmamak lazım; bu yaratığı hâlâ programlarına çıkarıp yere göğe koyamayan, "sanatçı"nın önce "insan" olması gerektiğini bilmeyen zavallılar da ondan farklı değil çünkü.

ne diyelim; yazık bize!
sezen aksu dan sonra gelen en iyi söz yazari benim diyen zati muhteremdir.
an itibariyle saatlerdir show tv ekranlarında klasik duygu sömürüsü eşliğinde gözyaşları döken zat-ı şahane. hapisten çıkmış, sıra şimdi aklanıp paklanmaya "ben artık nurlandım" propagandası yapmaya gelmiş. kapkaç kariyeri yarıda kalınca tabii bir yerlerden tutunmak lazım.

saatlerdir elinde bir mendil, burnunu çekip duruyor adam. belli ki yeni albüm çıkaracak.
biz de bunu yedik cengiz.
ben olmayınca parçası dinlemeye değerdir adam hayatımın şarkısını yapmış..

ben olmayınca hemen bulmuşsun birini
yol ayrımında unuttun yeminlerini
sen bitirdin hem kendini hem de beni
şimdi git artık, dönme geri

kime gidersen git beni unut artık

bir gün aşklar biter, hatıralar kalır,
kimi seversen sev hep hatırlatır
sanma bir başkası yerimi alır
gelenler gideni elbet aratır

ben olmayınca "ondan kurtuldum" demişsin
benim yerime bir başkasını sevmişsin
beni zaten aslında hic sevmemişsin
üzülmedim hiç, dönme geri

kime gidersen git, beni unut artık

bir gün aşklar biter, hatıralar kalır,
kimi seversen sev hep hatırlatır
sanma bir başkası yerimi alır
gelenler gideni elbet aratır
"kolay mı" gibi bir şarkıyı yapabilmiş olması benim için önem arzeder. yattığı hapis, yediği haram hukukun ve allah' ın bileceği şey.
en beğenilen şarkılarından bir tanesi ise aşağıdadır.

http://www.youtube.com/watch?v=FGy1Zo6iIDk
Bir dönemin popüler ismi.

Kapkaç çetesi ile işbirliğinden dolayı cezaevine girmişti.

Bilen eden yok şimdi nerede.
düşler sokağı yorumunu cüretkar buldum. çok hoşuma gitti. yeni çalışmalarla piyasaya dönen adam.
15 m euroya roma'ya transfer olmus diyorlar. bilemiyrum.
Genç kadında selülit şov yapmış.
1974 Şanlıurfa doğumludur.
"bir tanem" şarkısıyla tanınmıştır.