bugün

sözlükte de bolca bulunan insanların takındığı sahte karizmadır.

ya bu adam hiç zekice espriler yapmıyor neden gülüyorsunuz anlamıyorum yeaa falan diye ötüp dururlar.

herkesin beğendiği bir şeyi beğenmediğinizde cool olmazsınız ameleler.

komik olan genelin hoşuna gidendir özelin değil.
karizma ile alakası yoktur. ince espri anlayışı, mizah kalitesi ile alakalıdır.

(bkz: cem yılmaz ın zeki olmadığı gerçeği)

(bkz: cem yılmaz a gülenlerin ortak özellikleri)
bu karizmaya sahip insanlar, mizahtan bir haber şahan'ın tiplemesi olan recep ivedik'e bayılırlar efendim. hele ki ''böhöhöhö'' diye güldüğü vakit sıç, öl yerlere yatarlar bunlar.
komedi dükkanı izleyip zevkten dört köşe olurlar.
cem yılmaz'ın karizması yanında "ay kıçımın kenarı" karizmasıdır. bırakın liselidir, emodur, maldır. farklı olmaya çalışıyodur ya da aptaldır ve adamın yaptığı ince zeka ürünü esprileri anlayamaz.
kimi zaman cem yılmaz'ın her ağzını açtığında gülen insandan daha iyi mizah seviyesine sahip insandırlar. ama kimi zaman işte.
beraber cem yılmaz gösterisi izleme isteği yaratan karizmadır. bir gülsün ağzını burnunu kırıcam ona göre.
kendi acizliğini ve eksikliğini bastırmak, kendini daha üstün gösterdiğini sanarak tatmin etmeye çalışmaktan öte bir şey değildir. türkiyeyi kitle halinde güldürebilen tek insan cem yılmaz' dır.

+ ağlanacak halimize gülüyoruz, bu mu komiklik diyen takıntılı, ruhsal çöküntü halinde olan insan davranışıdır.
sahte karizma falan değildir.cem yılmazın espri yapma yöntem ve teknikleri insanımız tarafından çabucak kavrandığından yıllardır o tarzda espriler yapılıyor.kaldı ki ben daha cem meşhur olmadan öyle espriler yapıyor kendimce eğleniyordum.

sözün özü:siz kendinizi o kadar küçük bellemişsiniz ki bir gün cem yılmazdan bin kat daha güzel espri yapacaksınız ama hissetmeyeceksiniz.
cem yılmaz'a değil cem yılmaz'ın atasözüleşmiş esprilerini kendi esprisiymiş gibi yapan, üstüne her yapışında gülen insanlara gülmemektir. gereklidir de zaten bu hareket. ha, cem yılmaz ve diğer bütün komedyenler bir süre sonra kendini tekrarlamakta ve sıkmaktadır, bu da bir gerçektir. ama buna gülmüyorum diye karizma yapmaya çalışmak ancak lamerlıkla sonuçlanabilir.
Hic de karizma degildir. Adam gercekten gulduruyor daha ne olsun?
akp'li yazar iddiasıdır. madem herkes genel yargıya ve çoğunluğa zorunda, bu durumda bu tespiti rahatlıkla yapabilirim.
beyaz izleyip gülmekten gözlerinden yaş gelir.
kendini toplumdan ayırma,olduğundan farklı gösterme çabasından başka bişey değildir.yanlız kaldığında kahkalarla güldüğü adama başkalarının yanında gülmeyip,gözlerini kısarak bakar ve diğerlerini küçümseyerek içten içe ulan ne karizmayım be diye düşünen embesillerdir.
şurada oturayım 1,5 saat boyunca küfür edeyim üstüne üstlük sizden bunun için 100-250'şer tl para alayım. hanginiz gülersiniz? komik bulmuyorum olm.
valla benim annem ondan daha komik. ama işte biraz kilolu, sahnede hoş durmadığı için yapmıyor bu işi.

(bkz: sıradışı anneye sahip olmak)
Madem gülmeyecektin niye cem yılmaz a gittin denilesi yazardır.
zorla yapılıyorsa, kısa sürede bok kokuları ortaya çıkacaktır.
Son zamanlarda oldukça karizmatik olduğum anlamına gelir.

Şahsen cem yılmaz'ı kotuleyecek değilim. Adam alanının en iyisi. Ama eskisi gibi değil. Eski performansından eser yok. Şey gibi sanki arkadaş arasında gulunecek şeyler anlatıyor. Tabi başkasına anlatınca haliyle komik olmuyor. Ufak bir tebessüm belki. Su anki durumu bana göre oyle.
Ben esprilerini beğeniyorum. Bir kişiye stand up larından birisini izledinmi diye sormuştum. Ben cem yılmaz ı beğenmiyorum dedi. Neden diye sordum tipini beğenmiyorum yada itici geliyor demişti. Espirilere gülmek ise ya anlamıyorlardır yada kişiye komik gelmiyordur bilemicem.
bu sadece cem yılmaz'ı kapsayan bir tespit değildir, bu insanların hoşlansa dahi farklı görünmek için bir şeyi reddettiğini gösteren bir tespittir. ha gerçekten gülmeyenler vardır, o da zevk meselesi ona kimse karışamaz ve yargılayamaz.
zaten şu hayatta iki şeyi anlaman..

1) cem yılmaz a gülmeme karizması
2) erkek babet çorabı.
bende askerde kantinciydim amk. işin show yanına kaçtığı yerlerde gülEmüyorum malesef. HA bu beni karizma yapmaz. sırf buna gülmüyorum diye karizma oluyorsam vay halime.
Adam yaslandikca gulduru potansiyeli azaliyor gibi geldi. Eskiden bir tat bir doku, cmylmz gosterileri vardi her dakkasi komikti. Son cikan fundamentals o kadar guldurmedi, sadece komik yerleri vardi.

Yine de turkiye'de halen yasayan en komik adam cem yilmaz.
Şüphesiz ki bir takım eziklerde olmayan süper ötesi müthiş karizmadır.
Komik olmayan şeylere gülmüyoruz biz.