bugün

çekoslovakya'nın ikiye bölünmesinden sonra ilk o harfinin başına gelenlerdir.
(bkz: o şimdi asker)
o iyiydi de çevresi kötüydü.
(bkz: o cocuklari)
prag'ta bir türk'ün işlettiği lunaparkta, kaçak sigaralara atılan kasnakların arasına karıştırılması şeklinde gerçekleşen akibettir.

kaynak; kolombiya'daki bir haşhaş üreticisi.
yedik onu biz.

bonus olaraktan;

(bkz: yesin onu nenesi)
+ o'baaaaa....
- yani?
+ evet, benzemedi bir şeye di mi?
- yani..
(bkz: dur bi çaldırayım)
ülkemize yerleşip mizah ve sinema sektörüne girmiştir. ilk işi 90'lı yılların ortasında dillere pelesenk olan "o şimdi asker" esprisi olan "o" daha sonra ki yıllarda ise bu espiriyi bir sinema projesine dönüştürdü. büyük ses getiren "o" şimdilerde de "o...çocukları" filmi ile gündemde.

edit: hacı bazı entryler vardır kötü oylanmaz çünkü orda yazar saçmalama hakkını kullanmıştır bilmem anlatabildim mi?
sıfırdır o sıfır. etkisiz eleman.
(bkz: o o o o o ooooooo o o o o o ooooooo)
(bkz: yer gök inlesin bu sesi dinlesin)
(bkz: onun arabası var)
çek cumhuriyeti ve slovakya ile sözleşmesini karşılıklı feshettikten sonra futbol dünyasına geçmiş, samuel eto'yla sözleşme imzalamıştır.
(bkz: samuel eto o)
büyük bir ihtimal kim vurduya gitmiştir.
o ünlü olmuştur, zaten ünlüydü diyeceksin, o ününü ikiye katlamıştır, a e ı i ö u ü halen sıradan birer ünlüyken o, herkesin bahsettiği üçüncü tekil şahıstır.
(bkz: o kendini biliyor)
işsiz gezmektedir.
mitoz bölünmeye uğrayıp iki tane c ye dönüşmüştür muhtemelen.
slovakya ile nişanını bozan çek cumhuriyeti'nin yüzüğüdür o.
çek ve slovak güzellerinin arasında evrimleşerek:

o (tanımlı aminoasit dizisinden koparak lineer hale gelir.)

l
_

/

olmuştur.
o "ve" anlamına gelmektedir. ülke bölününce "ve" bağlacı da artık halkları bağlamaz olmuştur.
c: baglacsın olum sen, yarın ikiye ayrılırsa bu devlet, kullanılmıs bir ic camasırı gibi atılacaksın olum, ortada kalacaksın, kendine gel.
o: bisey olmaz abijim be ya, kafamız guzel olsun. bu kelime beni seviyo, tutkalım ben, tam ortasındaki beni atamaz. hadi cak, serefe.
kaynaştırma ünlüsü*
bi ondan, bi diğerinden derken orospu olup genel eve düşmüştür. sonra orhan gencebayla karşılaşır ve olaylar gelişir.
o başka iki ülkeyi kaynaştırmak için yola çıkmıştır.çalışmaları devam ediyordur fakat daha kendine vatan bulamamıştır.mozambikokenya ve fasocezayir birleşimlerini denemişse de eli boş dönmüştür.