bugün

canı sıkılan kişinin bunu belirtme cümlesi.
türkce karakter sorunundan dolayı "sıkılma" kelimesi genelde ya yanlış anlaşılır ya da geyiğe vurulur. cep telefonlarında eskiden çok sık yaşanan bi durumdu. "sıkılma" kelimesi büyük harfle yazılarak bu sorun giderilebilir.
eskilerin sıkı can iidir yada sıkı can çıkmaz die espriyle insanı neşelendirme cabalarına ragmen bir ürlü gecmeyen sebebi tam olarak acıklıga kavusturalumamıs ruh hali
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
turkcell-im gelince bu laf gider.
bunu söyleyen kişi "iyidir. sıkı can çıkmaz." gibi iğrenç esprilere maruz kalabilir.
(bkz: hayattan sikilan insan)
(bkz: türkçe karakter kurbanı başlıklar)
öyle bi nilüfer kayahan şarkısıdır ki..sırf bu şarkıyu duydum diye annemler dinlerken , of puf diye gittiğim piyano dersini sevmiştim..hiç çalamadım bu şarkıyı ayrı mevzuu..
ps:evet burjuva bi yeteneksizim..
engelliyim ben,eksiğim olmadım hamım.
yalın ayak bir yarımım.
hiç bir şey yapmak istemiyorum. kitap kapaklarıyla yüzümü örtüyorum. akşamın bayatlığında yaşıyorum. odamdaki sessizlik ise; ayaklarıma dolanıyor. yatağıma uzanmaya bile üşeniyorum,arkama yaslanıyorum. odamı keşfe çıkıyorum gözlerimle. beni oyalayabilecek bir şeyler bakınıyorum. aklımın oyunlarına eşlik ediyorum, kelime oyunlarıyla dilimi uyandırıyorum.
ölü hücrelerle kaplanmış yaşamları düşünüyorum sonra. ben ise; tüm rüzgarları dışarıda bırakmışım. sığ hayatlarda yüzenlerin zorluğunu hayal ettim biraz. çırpındıkça çakıllardan yırtılan ayakları. tiksinirsin yosundan, içinde bulunduğun durumu anlamaz mı beynin, uyuşmuştur belki. dedim ya engelliyim ben tutmaz beynim.
buzdolabı kapağı açılıp, karşısında pozisyon almadan önce gelen his. am'ma ve lakin tıkındığın yanına kar kalır, geçmez bir süre.
yanlış anlaşılmaya müsait durumdur, kim bilir belki de bizim anladığımızı kastetmiştir. *
hayatta dolduramadığımız koca boşlukların sloganı.
haksızlıklara, yalanlara, düzenbazlara, duyarsızlıklara, boş vermişliklere, fark etmezlere, keşkelere, savaşa, açlığa, kıtlığa, kimsesizliğe, had bilmemeye, sevgisizliğe, saygısızlığa, vicdansızlığa, zulümelere ve insanlığı ele geçiren daha pek çok kötü şeye karşı içimizde biriktirdiğimiz öfkeye rağmen elimizin kolumuzun bağlı olması sonucunda yaşadığımız iç burukluğu ve bunun sonucunda ağzımızdan çıkan cümle; insanlık ölüyor ve benim buna çok canım sıkılıyor...
sms uzun olmasın diye "canim cok sikiliyor" diye yazılan mesajlardır.
o zaman bunu izle; http://img158.imageshack.us/img158/8991/tripgj9.swf
hayatının bir anlamı olmadığını düşünmeye başlayan insan söylemi.
uyuşuk uyuşuk otururken mal mal etrafına bakan ve üfffff şu dünyada yapacak hiçbir şey yok diyen uyuzumsu kişi sözüdür.

be hey ileri zekalı maloş, madem hayatında bir boşluğun var e doldur. madem haksızlıklara adaletsizliklere karşısın sesini yükselt, madem hayatın anlamsız hayatına anlam katacak bir harekette bulun bu maloşlukla bu uyuzlukla nereye kadar gider bu hayat.. canın sıkılır tabi.titre ya da titret ve kendine dön ya da döndür. *
--spoiler--
Hani koyup gidiyorsun ya beni
Canim canım sıkılıyor geceleri
Odam buz gibi sensiz
Uyku tutmuyor gözlerimi

canım sıkılıyor canım
Gözlerinle olmayınca
--spoiler-

harika bir kayahan şarkısıdır.
(bkz: sıkı can iyidir çabuk çıkmaz) *
Parmak değiştir.
can sıkıntısı beni sikmş bir müessesedir. anlamadım. olmadı.
- Manchester'da sıkıldın mı?
+ Sıkıldım mı? Hayır hiç de sıkılmadım. Ben hiç sıkılmam. Bu herkesin sorunudur. Ama benim değil.
- Sen çok sıkılmışsın.
+ Bahsedilen doğa sende de vardı, ve sen bundan sıkıldın. Bahsedilen canlı vücut sende de vardı, ve sen bundan sıkıldın. Bahsedilen evren sende de vardı, ve sen bundan sıkıldın. Ve şimdi sadece ucuz heyecanlar istiyorsun, bunlardan bol bol istiyorsun... ve yeni oldukları sürece, ne kadar adi ve saçma oldukları farketmiyor... yeni oldukları sürece, parıldadıkları ve 40 farklı renkte yanıp söndükleri sürece. Şey, hakkımda daha başka ne söylersen söyle ama hiç de sıkılmıyorum.
- iyi. Tamam.
canım içmek istiyor ama içemiyorum.
canım tüttürmek istiyor ama tüttüremiyorum.
canım sevişmek istiyor ama sevişmeye değer insan göremiyorum.
canım sevmek istiyor ama bu canın eşini bir başka canda göremiyorum.
canım artık monotonluktan kurtulmak istiyor, daha çok batıyorum.
kısaca canım sıkıldıkça daha çok sıkılıyorum, sıkıldıkça daha çok okuyorum, okudukça daha çok sıkılıyorum, sıkıldıkça kendimi dışarı atıyorum, yoz ve kuru kalabalığı görünce daha beter sinirleniyorum. gel de asosyal olma gel de şimdi canın sıkılmasın.
bayanların default facebook, twitter, msn durum mesajıdır.