bugün

diksiyon hocası değerli tiyatrocu.
26.05.1944 - istanbul doğumlu olup Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü, London Central School of Speech and Drama eğitimi almıştır.

Rol aldığı filmler;
Aşkımızda Ölüm Var 2004
Halk Düşmanı 2004
Aşk ve Gurur 2002
Seni Yaşatacağım 2002
Yorgun Ölüm 1994
Bir Aşk Uğruna 1994
Yorgun Savaşçı 1993
Ağrı'ya Dönüş 1993
ilk Aşk 1991
Ateşten Günler 1987
Yangın 1984
Metres 1983
Kartallar Yüksek Uçar 1983
Yorgun Savaşçı 1979
Yaşam Kavgası 1978
kurtlar vadisi pusu' da karanlık güçlerin yeni baronunu oynayacak dev tiyatro ve sinema oyuncusu.. * * *
arsen gürzap'ın (Bir istanbul masalı'ndaki behiye hanım) eşi.
DiALOG ANLATIM iLETiŞiM ŞiRKETiYLE 17 yıl önce diksiyon kurslaarı vermeye başlayan ve buna halen devam eden tiyatrocu, diksiyon hocası.
ankara sanat' da eşi arsen gürzap' la birlikte genç tiyatroculara çok kaliteli bir eğitim sunan usta.
aslen tiyatrocudur. kurtlar vadisi pusuda davut tataroğlu rolüyle karşımıza çıkan oyuncudur.

(bkz: http://www.sinematurk.com/kisi.php?1201)
vadideki zambak.
aşk ve gurur isimli dizide kendisine hayran kaldığım türkçeyi en iyi kullanan bir kaç isimden biri.
sanatsal yönünün dışında çapkınlıktaki ustalığıyla bilinir. Arsen Gürzap'ı çooooook boynuzlamıştır.
çok da ukaladır, fırsatını buldu mu acayip bozar adamı.
karizmatik insan modeli.
''dünya'nın hiçbir yerinde sanata dokunulmamıştır. devlet, kültür ve sanat ortamını hazırlar. dikte etmez, ısmarlamaz. ısmarlamayla, dikteyle sanat olmaz.'' diyerek hükümeti eliştiren kişidir.
Güzel Türkçe denilince akla gelen isimmiş kendileri(!)...Sahnede kendisini defalarca izleme talihsizliğine düşmüş bir insan olarak ; kelimelerini yuvarlamadan ya da homur homur homurdanmadan ,güzel bir ses tonu çıkarmaya kasarken içeriğin içine etmeden konuştuğu ;samimi ,insani ,poz yapmadan oynadığı tek sahneye rastlanamamıştır.Kendisine aktör yerine pozör denmesini öneriyorum.
zamanında türkan şoraya fena yumulmuştur.

http://www.vidivodo.com/v...ay-sevisme-sahnesi/218053
(bkz: davud tataroğlu)
Medcezir dizisinde asım şekip kaya rolünü oynayan oyuncudur.
gerçekten oyunculuğunu beğendiğim adam. medcezir'deki rolüyle tam dede diyesim geldi. çok iyi bi adama benziyor lan. dedeme benzettim.
Bugün Doğum günüdür. Evet.
sürekli fikir değiştiren bir adam.

şuraya gidelim, yoo yoo buraya gidelim, aa burası iyiymiş....

ya da

şu mekana gidelim, aaa şurada köfteci varmış.... dedi... bana iki de bir delikanlı aşağı, delikanlı yukarı diyişine kızsam da çok

beyefendi biri. sesi de çok güzel.
(bkz: Davut tataroğlu) yada aydın Doğan.
Ülkemizin yetiştirdiği en değerli oyunculardan biridir. Acil şifalar diliyorum.
78 yaşında girmiş oyuncu abi.
diksiyon dersi verecek kadar güzel konuşur. uzun yıllara.
79 yaşında vefat etmiştir bugün.