bugün

Şöyle bir durup düşündüğünde aslında bu ülkede olması gereken kafalara sahip adamdır.Dünyanın en sikimsonik yarışmasına,hiç bilinmediği tanınmadığı bir dönemde sokularak hata edilmiştir, gözümüzün önünde yazık edilmişti adama.Serdar Ortaç'ın, isimlerini bilmediğim diğer gavatların yüzünü her gün göreceğimize şu adamdan bir iki epik şiir tadında şarkı dinlerdik çok daha iyiydi. Şarkılarında 'yırtasım var hafız dünyayı ortadan ikiye' , 'hiç oralı olma meczup seni de üzerler', demek kolay değildir bu ülkede.istiklalde üstü başı kirli bir sokak sanatçısı olarak görseydiniz Bonomoyu, albümünü almaya mırın kırın edip sosyal medya hesaplarında videolarını paylaşacaktınız,ama şimdi itin götüne sokuyorsunuz. Çünkü istiyorsunuz ki perişan olsun,aç kalsın,size minnet duysun, (bkz: bizon murat) ama yok azıcık kalburüstü bir aileden gelip,ünlü de bir yarışmaya katılınca antipatik oldu hemen,zaten devrik cümle kuruyor bir bok anlamıyorsunuz, almış bir de koluna almış dövmeli sarışın hatunu,bir şekilde hele hele Eurovision belasını atmış üstünden, gömersiniz tabi adamı.
Şunu dinle de öyle göm
https://www.youtube.com/watch?v=b14AVSEPWXc
Şimdi bunu göremeyeceksin ama diğer dinlerin aksine yahudilik aynı zamanda ırktır da. Yahudi olunmaz yahudi doğulur ve de babadan değil anneden geçen bir ırktır.

Bu sebeple kendisi memleketimizde yaşayan yahudilerden olması her hangi bir küfür hakaret değildir.

Pardon ama türk olmamayı neredeyse hakaret küfür ve sair mutsuzluk sebebi gören de bir sizsiniz.

Çok güzel şiirler yazan, illüstrasyonlar yapan, çok orjinal şarkılar besteler yapan ve üzgünüm ama türk olmayan genç kuşak on parmağında on marifet olan yetenek.

Jew burnunu yediğimini.
al beni çek götür uzaklara, aşk neymiş görsün alem. *
https://www.youtube.com/watch?v=Rgcte2XEgDQ sizce de fazla güzel bir şarkı değil mi
son şarkıları birbirine benzemiyor mu?
Soyadı olan "bonomo", "iyi insan" demek imiş.
kendisine uludağ sözlük aracılığıyla seslenmek istiyorum. eminim sözlüğü takip ediyordur. (?)

hatta yazar bile olabilir, bana yazarsa sevinirim.

kendisiyle klip çekesim var. konsepte uyuyorum zaten.

şöyle bol pantolonumu giysem, üstüne salaş bir tshirtle garip garip dansetsem, ne dersin hoş olmaz mı?

benim default ayarım böyle zaten. ruh ikizimi buldum, mutluyum.
müzik piyasasında yaşadığı balon efekti, edebiyat piyasasında da yaşamaya mahkum yeteneksiz insan. Şiir kitabı çıkarmış. Sana cumhurbaşkanından bi cümleyle seslenmek istiyorum;

(bkz: ya siz kimsiniz)
Bitince kara kışlar
Ulaşır ona mektubumla kuşlar
Dinince yakarışlar
Belki de yeni bir ömür başlar.
son albümündeki hikayem bitmedi parçasındaki bir bölüm. sözler kendisine aittir.
bir iki ay önce iff'te çıktı. gittik dinlemeye. sırada bekliyoruz. can efendiler içeriye teşrif edecekler. iff dediğin mekanın arka kapısı mapısı var mı yok mu bilmiyorum her neyse...

biz sıradayken can beyin menajeri yanımızda birileriyle konuşuyor, işte getirin can'ı girsin kapıdan falan diyor, muhtemelen karşıdan biri "ya millet var işte rahat giremez" tarzı konuşuyor ki menajeri şöyle bir yanıt veriyor "ya abi siktir et milleti."

o millet de biz oluyoruz.

fakat can'ı sevdim, sahnesini falan, şarkılarını falan.
ban conomo'nun çakmasıdır. kınıyorum kendisini. biraz orijinal olsun.

bak aynısını emral yapmaya çalıştı bir kere. emrah onun hayatını kaydırdı sonra.
internetten konser verme kültürünü ülkemizde yayan müzisyen, şair, ressam ve on parmağında on marifet olan şahıs.
(bkz: doktor) şarkısı aşırı sağlamdır m
Doktor parçası ile güzel bir çıkış yakalayan klipteki giyimi ve duruşu ile son zamanların en tarz adamlarından biri olmuştur.
Eurovision zamanından takık olduğum fakat Hikayem Bitmedi isimli parçayla gönlümü yeniden fethetmeyi başarmış ses sanatçısıdır.
Adını her duydugumda bonobo maymununu aklima getiren şarkıcı, artist.
görsel

can bonomo benimle evlensin.
kusurabakma nefret ve kin söylemi değil ama yahudi olduğun için sevmiyorum arkadaş seni. yahudileri de tiplerini de yahudi kelimesini de sevmiyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=Rgcte2XEgDQ
https://www.youtube.com/watch?v=ajrHPRLzLJ4
Sesi gogol bordello'ya aşırı derecede benzeyen eleman. Hatta onu taklit ediyor gibi..
penny dreadful sevdiğini öğrendiğimde gönlümü kazanmış sanatçı.
(bkz: Tastamam)

Güzel bir şarkısı var.
(bkz: 1987) doğumludur.
eğlenceli şarkıları var. neşelendiriyor.

allah'a şirk mi koştuk ne bu şiddet bu celal.
son Eurovision bükücüdür aynı zamanda.