bugün

Sempatik bir adamdır, her nedense son zamanlar da şarkı üretemiyor bu adam.
sefarad yahudisi başarılı şarkıcı.
bana tüm şarkıları aynı gelen şarkıcı.
ken bonomo siye okunan isim
sanırım kendisini genç görmeyen bir şarkıcı ama genç aslında. ekşi sözlükte soru cevapta gençliğine vurgu yapmış ama 1-2 yıl önce falan da dergide 34 ya da 35 yaşında olduğu için yaşlanmaktan korktuğunu mu ne belirtmişti. ablamdan 1 yaş büyük. 16 yaş var aramızda.
yahudidir.
yahudidir. baba oğul kutsal ruh adına.
can sungur'la olan programları yığan şahsiyet. çok büyük yetenek komedi konusunda.
ali baba her gece aç yattı şarkısını heyecanla söyleyen yavudi.
güneş şarkısı ve klibi hakkında birkaç kelam etmek istediğim müzisyen. öncelikle güneş can bonomonun kanserden kaybettiğimiz annesinin adıdır ve şarkılarında çok kez güneş kelimesi geçmektedir. güneş şarkısı da bu şarkılar içinde en güzelidir. içinizde umudun sıcaklığını hissettirir (bkz: sen korkma yeniden doğar güneş). şarkının klibinde, nakaratındaki güneş kelimesini söylerken can bonomonun annesiyle olan çocukluk fotoğrafına özlem ve hayranlıkla bakması hem üzen hem de gülümseten bir detay benim için.

t: sazı sözü çok sevilesi, on parmağında on yetenek olan şair/ müzisyen. selam olsun şefim n'aptın o işleri?
Eurovision performansıyla kalbime taht kurmuş kişidir. Severizz.
bir zamanlar şair olmak istiyorum demişliği olan şarkıcı.

o günlerde eleştirmiştim ama şair olmayı istemek güzel bir istekmiş şimdilerde anlıyorum...
Donanımlı, yetenekli, popüler kültür maymunu olmayan, ayrıca nezaketi ve mütevazı duruşuyla tam bir istanbul beyefendisi kıvamındadır.
Bilen bilir..
Meczup şarkısı gerçekten hayvandır.
tavırlar, hareketler, enerjisi çok güzel...
ancak ben bu adamın sesini beğenmiyorum. olmuyor ya. bilemedim, bende midir sorun.
şiirini mizahını bilmem ama şarkılarının tuhaf bir yaşama sevinci verdiğini düşünüyorum.

al işte sabahın 04.58inde tutunduk yine hayata bir şekilde.
iyi kafa ziker.
ziyadesiyle iyi kafa ziker kendileri.
Tarzına, sesine, tipine, mizahına, bestelerine bayıldığım modern halk ozanı. Gel şimdi evlenelim dese anında kabul edeceğim tek erkek kendisidir.
Anırma arası konuşmalı podcast yapan. Beğenmiyorsam dinlemeyeyim, değil mi?
Yalvardın dinledi mi? Ağlardın sen dedi mi? Aldılar bak canını. Koy bi rakı şişeden, gülümse bize köşeden. Bak beter oldun ağlaya ağlaya gel be geri yeniden.

(bkz: derda)
görsel
Sesi ve klipleri eşsiz. Milleti ne olursa olsun, adam gerçekten sanatçı.
(bkz: Can bonomo tarzı şarkı söyleme rehberi)
gün geçtikçe u2'nun bono'suna benzettiğim sanatçı.