bugün

Evet efendim... (hbbia gördüm sanki!) *

Kapalı mekanlarda sigara içme yasağına sevinen anne kişisi, evin de kapalı mekan olduğunu şiddetle savunarak, odamdaki sigara içme keyfini bitirmiştir. O değil ben hiç sallamazdım kafama eseni yapardım, demek ki anne olunca rakip insan bir süre sonra boyun eğiyormuş onu anladım.

Ha kötü mü oldu , hayır asla kötü olmadı.ilk başta insanın uyuzuna gitse de düşününce, Zaten çok fosur fosur içen bir adam olmamakla birlikte, 3-5 teki de camda içiyorum evin içinde hep ferah bir hava oluyor.

Sigaraya karşı değilim de..O dumanı ve o kokusuna karşıyım , sigara içen biri olarak.
yan odadaki camdan babanın kafasını uzatıp: "ne o len odan dar mı geldi it" demesiyle son bulacak eylemdir.
yazlıkta otururken üst kattaki camdan gelen küller.
odanın sigara dumanı kokmaması için yapılan fakat faydası olmayan uğraş.
sigaraya yeni başlandığı zamanlarda yapılan eylemdir.
nefes çekerken sigaranın çıtırdısı duyulur.
koku odaya sinmesin diye perde arkadan çekilir.
bir çıtırtı duyulursa yada kapı açılırsa vücutta basılmış olmanın verdiği bir titreme olur.
eğer ailenizden gizli içiyosanız yapmanız gereken en son şeydir.sigara dumanı -ister ileri üfleyin ister rüzgar dışarı doğru essin- dikkat edersiniz ki geriye tüten bi şeydir.yani camda içmenizin evin içinde içmenizden pek farkı yok.o koku camda içerseniz yarım saat kalır.onun yerine etkili çözüm herkes yattıktan sonra evin balkon kapısını kapayıp balkonda içmek.
sigara dumanı içeri gitmesin diye şekilden şekile girilir, ama o ibne duman ne yapıp ne edip içeri girer. birde evin alt katında yanıcı madde veya yanıcı madde barındıran işyeri olmamasına dikkat edilerekten izmarit atılmalıdır.

gece 4 suları balkonda gizli sigara içilmektedir. sigara bittikten sonra dalgınlıkla ve rastgele izmarit atılır, sonra yatılır. 2 dk sonra kafaya dank eder. alt kat marangozdur, izmaritin düştüğü yerde marangozun kapısının önüdür ki talaş tahta vs bulunmaktadır. cam açılır bakılır izmarit hala yanmaktadır ama ya talaşları yakıp yangın çıkartırsadır. müthiş bir çare bulunur ve izmarit tükürükle vurulmaya çalışılır. 5-6 denemede görev tamamlanmıştır. rahatça uyunur. (bkz: bu da böyle bir anımdır)
Melankolik hissettirir.
alt komşunun klima motoruna kül düşürmenize sebebiyet verebilir, aman diyim. dikkat.
yakarken hangi ruh halinde olursanız olun söndürdüğünüzde hafif üzgün buruk hissederseniz. bi de koku odaya siner.
Hele birde gecenin sesini dinleyerek içiliyorsa mükemmeldir.
Sigaranıza Sıla'nın cam adlı parçası eşlik ederse daha bir güzel olan durumdur.
içeri duman girmesin diye uğraşırsın ama nafile !
apartman boşluğuna bakan mutfak penceresi favorimdir.
daha yeni yaptıgım olaydır . bu bir döngüdür, devam edecek ve ettirilecektir. arridiverci