bugün

bıyıklı olunmaz, bıyıklı doğulur.
sadece babalara yakışır.
(bkz: biyik aldirmak)
aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık şeklindeki atasözüne ilham olmuş üst dudak kıl grubudur.
(bkz: #403433) nasan tur, adnan yıldız ve umit ilgin yigit'in ayrı ayrı üzerine performatif çalışmalar yaparak sanat ürettiği üst dudak kılları.
kimi erkeklere gercekten cok yakisan, sakalla beraber mukemmel kombinasyon yaratan kil birikintisi.
(bkz: brandon flowers)
(bkz: özgün akay)
(bkz: cem yeşil)
babanız hayatı boyunca bıyıksız gezmişse, anneniz sizin bıyık bırakmanızı bir türlü kabullenemez. her gördüğünde "oğlum kes şunu artık" der durur. hele bir de stalin bıyığı koyduysanız, bayanlar tarafından çok itici bulunma ihtimaliniz yüksektir. *
Burun altı fırça..
Öyle herkese yakışmaz.
Cevdet Bağca'ya,Nurettin Rençber'e,Rutkay Aziz'e,Tarık Akan'a çok yakışır.Bunları bıyıksız düşünemiyorum.
Özellikle, ayran içtikten sonra iğrenç bir görüntü oluşur.
bıyık! söylemesi bile gıcık lan, bıyık.

ulan bu bıyığın bi yaşı var. valla bak, bıyık dediğin en az 32 yaşında falan bırakılmalı bence. 28 yaşındaki adam bıyık bıraktımı cok sikik duruyo.. hee o adam 32 yaşında olsaydı onu öve öve bitiremezdim. bence o bu dünyada bıyığın en çok yakıştığı erkek olurdu. hatta bıyık bi ona bi de bülent inala çok yakışırdı. ama gelgelelim henüz 28 yaşında bıyıkla tanışmıştı ve 28 yaş ne aşık olmak için ne de bıyık bırakmak için doğru bi yaştı.

bıyık önemli aga, bıyığı ihmal etmiceksin!
bazen dökülen kıl topluluğudur.

ayrıca genç sivillerin olası bir hareketi olarak (bkz: bıyığıma dokunma)
23 yaşın üzerindekilere ayrı bir karizma katan, sertleşmiş tüy topluluğu.

ayrıca ergenlik dönemi girişinin ilk belirtisi.
cogu erkekte sakalla birlikte guzel durdugunu dusundugum kil toplulugu. * *
sevisme esnasinda cilde batmasi ve surtunmesi durumunda cldinizi tahris edebiir.
türk erkeğinin kaybolmaya yüz tutan tarafı, izlediğim bir haberde amcanın birinin bıyıksız erkeklere söylediği bi sözü paylaşmak istiyorum, söyleyiş tarzı çok komikti. bıyıksız erkek yolunmuş tavuğa benzer.
ing. moustache
sadece türk erkeğine yakışan unsur.
kadında, erkeğe olan arzuyu artırır.
(bkz: bıyık çeşitleri)
ülkemiz siyasetçileri sayesinde nefret ettiğim oluşumdur.
(bkz: bıyık altından gülmek)
bir kez bırakmaya başlandığında geri dönüşü zor olan eylem. resmen bağımlılık yapar. hatta çoğu kez ayna karşısında 'ben herhalde uzun zamandır bıyıklı bir insanım, aksi takdirde nasıl yaşamışım bilemiyorum' derken bulabilirsiniz kendinizi. bir de bıyık sıkıntı alır efendim. düşünürken, okurken, izlerken köşeden köşeden burarsınız bıyığınızı. bir müddet sonra bıyıkların dudak kenarı tarafları fırça gibi olur, buna da dikkat edelim.
çok zor lan. ne bileyim. 20 gündür kesmedim. karizma mı? karizma. tam böyle ibrahim tatlıses bıyığı da olmadı bende de, hani kirli bıyığın üst kademesi diyelim. deyince acıyor falan. uzatanlar nasıl dayanıyorsa artık tebrik ederim hepsini.
dudak ile burun arasını dolduran türlü şekiller verilen kıllar topluluğu ayrıca yıllardır merak ettiğim şey şu bıyığı burun kıllarıyla birleştirseler ortaya nasıl bir kombinasyon çıkar ve adı ne olur merak ederim...
genç kızların korkulu rüyasıdır.

(bkz: bıyıklı kızlar)