bugün

(bkz: mhp bıyığı)
bazı bıyıklı insanların yağlı ve aynı zamanda sulu yemek yemesi sonucu ortaya iğrenç görüntüler çıkarabilecek, anlamsız bir şekilde türklük simgesi sayılan, (bkz: ülkücü bıyığı), (bkz: erbakan bıyığı), (bkz: ince bıyık) gibi çeşitleri olan ,erkeklik hormonu sayesinde dudağın üst kısmında belirli bir yerde çıkma şansı bulan kıl kümesidir..
hiçbi erkeğe yakışmayan, çok eski moda ve abes duran iğrenç kıl yığını. *
bazı kızlarda da bu yapı mevcuttur, arkadaşları ve erkekler tarafından yuhlanmamak veya espri konusu olmamak için ağdayla alırlar.
kızlar tarafından sir veya ip kullanmak suretiyle kuaföre aldırılır. epilasyonu dudakta yaraya yol açabileceğinden esmenr kızların basbelasıdır
türk ün onuru,gururu,herşeyi...
önemli şeylerin altını çizmeye yarar (bkz: burun)
türk erkeğinin güç sembolü..bi türkler de bi de yalan rüzgarındaki victor newman adlı aktörde görmüştüm bu kadar yakışanını.
bıyık iyidir.
(bkz: hendrix)
(bkz: bıyıksız erkek erkek mi sorunsalı)
modernlik, çağdaşlık, batılılık gibi durumlarla baskı altında olduğumuz için(ki biliyorum sayımız az değil) şimdilik çenedeki bir kıl yumağı ile(ki sakal diyesim yok kendisine) birlikte kullandığımız süper olay. medeni cesaretimi gösterip bir dönem sadece bıyıkla gezmişliğim vardır ancak ne zamanki kantinde ülkücü abi(!)lerden selamlar almaya başladım o zaman vazgeçtim ben bu işten. inanılmaz ama gerçek tanımadağım adamlar sırf bıyığım var diye selam vermeye başlamıştı. (bkz: bu da böyle bir anımdır)
burun'un hemen altında birktirilen kıl topağına denir. eğer ki kıllar burun'un içinden çıkıyorsa ona bıyık değil başka bir şey denir.
(bkz: bıyık söylencesi)
ingiLterede bıyık; freddie mercury'den sonra gay'Lik semboLü oLarak Lanse ediLdi.. türkiyede bıyık; erkekLik imajı oLarak Lanse ediLdi..

buradan çıkarıLacak ana fikir: ingiLtereye giderseniz eğer bıyıkLarınızı kesipte gidiniz.. sonra göt'e geLmeyin.. *
bıyık vardır asalet gösterir, medeniyet gösterir; bıyık vardır hödüklük, gericilik gösterir.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=223916
dudakla burnun arasında çıkan kıl topluluğu. çeşitleri vardır tabi herşeyin olduğu gibi; ince, uzun, kısa, kalın, rulo, keselik, damızlık, sulu, pis, sigara kokan, abdullah gul tipi, tarkan tipi ve boyle devam ediyor.
çıkması önlenemediği için erkeler tarafından simge haline getirilmiş yumaktır.
tarihte ve günümüzde ideolojik sembol olan kıl öbeği.

hitler bıyığı

stalin bıyığı

solcu bıyığı

ülkücü bıyığı

akp bıyığı

pis bıyık

pala bıyık

burma bıyık

guinnes rekorlar kitabında adı geçen; dünya bıyık kralı (165 cm ) halil adlı türk'ün bıyığı.
jason lee'ye* acayip yakışır.
69'da got fırçası*.
mevcut turk hukumeti' nin alamet i farikasi.
bir bırakanın bir daha bırakamadığı baş belası. * * erkekliğin kitabında öyleymiş bıyık bırakıldımı nüfus cüzdanı da değiştirilirmiş. geri dünüşü yokmuş.
freddie mercury trademark'i.
nedense her bırakana yakışmayan şeydir.