bugün

Artık cipsten çıkan bedava 25-50 krş ya da teneke kola senin için bir şey ifade etmiyorsa, tebrikler yaşlandın.
Yolda yururken o tasa tekme atmiyorsan...
Kacan topu cocuklara geri atmiyorsan...
O ekmegi kendi evin icin almaya gidiyorsan...
Artik yaslandin ve farkina vardin.
Aldığın telefonun çalma melodisini bir şarkı yapmadan direkt default hali nasılsa öyle kullanıyorsan büyümüşsünüzdür.
Pc oyunlarının sıkması.
bir şeyi sessizce isyan etmeden kabullenmek,sabretmek.
Yaşıtlarının birer birer evlenmesi, çoğu şeylerin saçma gelmesi, üniversite hayatından geçmiş olarak bahsetmeye başlamak.
insanlara laf anlatmayı bırakıp kabullenmeye başladığın an büyüdüğünü anlıyorsun.
pipinin sadece işemek haricinde başka işlere de yaradığını anlamak.
Liselilerin "abi şu kuponu yatırır mısın?" sorusuyla karşılaşılan an.
Sevdiklerimin en ufak sıkıntısını dert ederken benim en büyük sıkıntımın söz konusu dahi edilmediğindeki o an ki hayal kırıklığımda büyüdüğümü hissetmiştim..
hiçbir şeyden eskisi kadar zevk almamaya başlamak.
Artık hic birseye şaşırmamak diyerek popüler cevaplar vermek isterdim ama büyüdügümü sadece oglumun arkadasları teyze dediginde hatırlıyorum. Insan her seferinde bozuluyor lan. *
işten eve gelirsin kapıyı eskisi gibi annenin açmasını beklerken cebindeki anahtarı çıkarıp, içeri girince kimseyi bulamazsın ya kendine yemek hazırlamak için mutfağa yöneldiğinde, Gülben ergen'in kandıramazsın beni şarkısındaki şu söz aklına dank eder "Selam yalnızlığım ben geldim".
Trafikte zenon beyaz far kullanan ve uzunları yakan insanların ceza almadığını öğrenmek, ardından yeni çıkan araçların neredeyse hepsinin farlarının böyle güçlü üretildiğini öğrenmek.
Abi diyenlerin yerine artık amca diyenlerin sayısının artması.
Telefona yeni uygulama yüklemeye üşenmek; hatta o uygulamayı hiç merak bile etmemek.
Yüksek müzik sesinin artık rahatsız etmesi.
Kapıda yeğeninin ayakkabılarının ne kadar küçük göründüğünü farketmek.
üniversitenin ilk senesinde liselilerin yolda çevirip ''abi ateşin var mı'' diye sorması. lan daha 1 sene önce ben de sizin gibiydim, ne ara abi oldum?

ne ara mı oldum? bu soruyu ilk defa duymamın üzerinden 14 sene geçti. o gün mü büyüdüm bilmiyorum ama büyüdüğümün farkına dün vardım. 32 çok da geç bir yaş değil büyümek için.
Hareketlerin yavaşlaması.
Sırtların ağrıması. Boyunları, belleri ve yanları ağrıyan versiyonları da mevcuttur. Boğazların şişmesi de bunlara örnektir.
Giderek daha çok yalnızlaşmak.
Yaşanan olumsuzlukları sessizce isyan etmeden kabullenmek,sabretmek.
Sırtlar ve beller ve boğazların sana kafayı yedirtmesi...
aile ya da akrabalarla dışarda yemek yerken kafamın rahat olması gerekirken "lan artık büyüdüm, iyi kötü para kazanıyorum, hesabı benim ödemem gerekir mi?" gerginliği yaşamak.
ne olur ne olmaz diye yemeğin üstüne tatlı söyleyememek, içimden "tatlı yemeyin aq" demek.
Gün içinde güldüğün şeylerin azalması.
Öğrencilikten sonra her gün seni çevreleyen kalabalıkların kaybolması.
Siyasetin ana haberlerde gördüğün, duyduğun sıkıcı şeylerden fazlası olduğunun anlaşılması.
Para kazanmanın hayati hale gelmesi.
Yıllar önce tinimini kullanıcı adını alıp artık tini mini olmadığının fark edilmesi gibi şeyler.
Cilt kanseri riski taşıyabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar