bugün

(bkz: bütün sağcı kızların manken gibi olması)
(bkz: solcu kızların tek kaş olması)
(bkz: solcu kızların favorilerinin olması)
(bkz: solcu kızların bıyıklı olması)
şeklinde uzatılabilinen liste.
"Bu kız çirkin, kesin solcudur" dediğimiz zaman mümkün olacak genelleme.
(bkz: zırvalamak)

(...)neden olmasın...
bayan sozluk yazarlarina yapilmis bir hakaret.

neden mi???
sozlukteki butun kizlarin solcu olmasi* + butun solcu kizlarin cirkin olmasi = sozlukteki butun kizlarin cirkin olmasi

not: cok mutluyum bir tespitim oldu. *
düz mantıkla hareket edersek; ben solcuyum, ben kızım o zaman bende çirkinim tezini ortaya koyan genellemedir. (bkz: komik)*
muhtemelen zeki bir solcu kızın sağcı erkeği yermesi ve erkeğin onu cekememesiyle oluşan tez..
genellemenin dik alasıdır.
(bkz: bütün genellemelerin yanlış olması)
yanlış bi önerme olup bütün teröre destek veren kızların çirkin olması olarak düzeltilebilecek önerme.
uzun yıllar üzerinde düşündüğüm sonunda sebeplerle sonuçların karıştığına karar verdiğim önermedir. yani kızlarımız solcu oldukları için çirkin değil, çirkin oldukları için solcudurlar. ah bi güzel olsalar ne halkarın kardeşliği kalır, ne kahrolsun faşizm ne emperyalizm ne feminizm.
genellemenin alasıdır. *
(bkz: yok oyle bişey)
"ben çok karizmatiğim, kimse elime su dökemez. hoplattığım kızların da haddi hesabı yok. her gün biriyle günümü gün ettim" diyen biri olsa tamam da size noluyor yahu? etiniz ne, budunuz ne? hayatınızda kaç kızla, toplam kaç kelam ettiniz de böyle havalı havalı kendince tespitler sıralıyorsunuz. hadi ben söylemiş olsaydım neyse. ulan kızın biri gelip size adres sorsa, aha lan bana sulanıyor diye deli saçması triplere girer, sorduğu adresi kekeler, bakakalırsınız be. gerçi ben de böyle bir tespit yapmam, beni yakınen tanıyanlar iyi bilir, hem bu sözlükte hem de diğer sözlüklerde. bütün kızlar güzeldir ama şişmanları ayrı bir yere de taşımadan edemiyorum. çabuk kendinize gelin, dağıtmayayım ortalığı.
yanlış olduğu tecrübeyle sabit olan olan önermedir... *
tespit ve genelleme hastalığının son örneği.
(bkz: deli saçması)
her çirkin kız solcu değildir ama her solcu kız çirkindir.
(bkz: bi siktir git cay koy ya)
Kismen dogru bir genellemedir . gorunurde olan solcu kizlar yani bildiri dagitanlari , afis asanlari dahada ileri gidersek eyleme katilanlari ve olum orucu tutanlari cirkin olan solcu kizlardir dikkat edilirse . guzel olanlarinin ise o sol ortami icindeki gorevleri asna fisne dir yani ortamdaki solcu erkeklerin cinsel tatminlerini saglamaktir . adlari solcudur . stalin'i ' trocki bile sorsan trene bakar gibi bakarlar .
(bkz: pelin batu yu solcu sanmak)
yanlış bir önermedir. ancak keşke doğru olsaydı da güzel ve solcu olup feminist,komünist, marksist, leninist olduktan ya da öyle olduklarını iddia ederek ailelerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı burjuvazinin göz bebeği oldukları gerçeğini yadsımasalardı. *
(bkz: ya ben lan neyse bir sey demiyorum)
(bkz: bütün solcu kızların vermesi)
o zaman bütün sagci kizlarda kasardir ( özür dileyerek yaziyorum) genellemesini karsisinda bulabilecek iddia. bu ne kadar sacmaysa oda o kadar sacmadir.
kendisini dogalliga adamin olan insandir...
görünümüne ne kadarda özen göstermesede; digerleri kadar güzel olup ayrica; zeki ve kültürel acidan zengin olup, konusma esnasinda her ota boka "evet haklisin" yerine; "hayir, öyle degil böyle" diyerek görüsünü özgürce aciklayan, muhabbetlerine doyum olmayip, her konu hakkinda konusulunabilen kisilerdir...

(bkz: Selda bagcan)