bugün

kaka'lı, raul'lu, messi'li, henry'li, beckham'lı, roberto carlos'lu pepsi reklamlarından sonra bünyenin amına koyan reklamdır.

ben bime gidiyorum arkadaş le cola alacam. coca colanın da içinde böcük varmış zaten.
son zamanların en güzel reklamı.
reklamı izledim, ensemdeki kıllar ürperdi nası duygulandım anlatamam.

bu kadar itici bi reklam daha görmedim 2,5 litrelik şişe kafaya mı dikilir, öküz müsünüz bardak denen bişey var.

edit : öbürkü de azra akınmış ya la .
edit 2 : 2,5 litre şişe ne kutu kola yok mu?
insanı bir anda le cola içmeye yönlendirecek olan hadise.
bir reklam nasıl olmaz, bir marka imajı nasıl yerlerde süründürülür, rakip firmaya ajan sokarak iğrenç bir reklamın yönetim kurulundan geçmesi nasıl sağlanır gibi bilumum konulara ışık tutacak reklamcılık hadisesi.
bazen diyoruz ya 90'lar iğrençti aslında, sanırım 2010larda çok hayırla yad edilmeyecek. michael jackson'dan bülent ersoy'a tersine bir evrim imajı, hayat ne tuhaf vapurlar filan, durumu...
gerçekten güzel reklamdır..

epey güldüm..ama o moonwalk yürüyüşü biraz daha canlı ve komik çekilebilirdi..
bacak protezi yapılan reklamdır. kabul etmiyorum moonwalk u.
pepsi ile coca cola arasındaki kalite farkını gösteren reklamdır. pepsi türkiye'deki bütün ünlüleri kullandı neredeyse reklamlarında (kenan imirzalıoğlu, seda sayan, bülent ersoy, azra akın) ve hepsi bir facia ile sonuçlandı görüldüğü üzere. hele ki seda sayan ile çekilen dünya literatürüne geçti tarihin en kötüsü olarak. neyse, ama coca kola kendi sloganına uygun hayatın içinden kareler ve ünlü olmayan oyuncular kullanarak(çoğunlukla) tematik reklamlar yaptı. özellikle kutup ayılarının oynadığı reklamlar mesela çok iyiydi.
velhasıl artık pepsi içenler de vazgeçmiştir diye düşünüyorum reklamı izledikten sonra.

azra akın'a ayrı parantez açmak istiyorum. para karşılığı o koca şişeyi ayı gibi kafana dikmeyi kabul ettiğin için seni kınıyorum.
sabah sabah kahvaltıda görülmüştür. komitem vardı benim bugün.
pepsiden sogudum yeminle.
iyhh her pepsi şişesine agzimi degdirdigimde bulent ersoyun da öyle pepsi icecegi aklima gelicek ve
kusucam ...
(bkz: içersem onun gibi olayım)

lan en nefret ettiğim adamların pardon shemale'lerin başında gelir b"ersoy. çocukluğumdan beri ısınamadım pepsi'ye bu da tuz biber oldu.
yaz gelmesi dolayısıyla yapılacak olan bikinili bir reklam tüm televizyon ağının çökmesine neden olabilir. (bkz: kıyamet alametleri)
bülent ersoy'un moonwalk yaptığı kısım montaj gibi duruyor...
Bülent ersoy'un kola içtiği anda birden sansürlenmiş olan fakat sonra bülent'in:ohhhh bee dünyaa varmış demesiyle biten reklamdır.

Eğer sansürlemeselerdi pepsi satışları (-)lere düşecekti.
iğrenç ötesi bir reklamdır. pepsiden soğuma sebebimdir. televizyonlardan kaldırılmalı, beyinlerden silinmelidir.
(bkz: bülent ersoy un pepsi reklamı için ne dediler)
coca cola nın çakallığı sanırım. ben zaten pepsi içmezdim , şimdi içenler düşünsün.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz) *
azra akının konuşamaması bence başlı başına bir sorun... bülent ersoydan, saçlarından, tırnaklarından ve moonwalk yapmasından bahsetmek bile istemiyorum. sayfalar yetmez...
halen izlemediğim için kendimi sağlıklı bir birey olarak gördüğüm reklamdır. ruh sağlığım açısından izlemeyi de düşünmüyorum.
pepsinin kime hitap etmeye çalıştığı anlaşılamayan reklam filmi.
şu haltı yiyosunuz madem michael jackson ı alet etmeyin kral bu işe yıllarını bülent ersoylu ucuz reklam anlayışınıza malzeme olsun diye mi verdi anlamakta güçlük çekmekteyim. zaten tüketilmeyen kolanızı yaptığınız ayıba inat bedava bulsam içmeyeceğim.*
pepsi firmasında reklamcılık anlayışının sıfır olduğunu gösteren reklamdır. en azından türkiye temsilciliğinin. bülent ersoy'un darbukacısını oynatsalar daha az tepki çekebilirlerdi. şişeden içiyor bir de kolayı yeseydin amk.
Türkiyede pepsinin batmasına neden olacak bir sebeb gibi görünüyor bu imaji nasıl düzeltecek bilemem.
Efendim bi kerem bu reklamda senaryo sorunlu. Reklam, Diva'mızın 'iğğğtirağğğzığğğm Vağr!' diyerek girdiği ve Azra Akın'ın "Bi yudum Pepsi içseniz, havanız değişir" dediği yere kadar süper, sonrası rezalet. Azra'nın oyunculuğu da dansı kadar iyi değil, ama Diva estirmiş be anam, ampüller haksız sayılmaz. Neticede daha iyi olabilirmiş diyebildiğim pepsi reklamı...
bülent ersoy gibi ağır abi takılan birinin para için moonwalk yaptığını da gördük ya dedirten reklamdır.