-vay lan şu herife bak dev gibi şimdi bu beni ezerse göte geliriz haa.
-uy uy yapma abi ezme

hırghh

-opss

ölür
-raiddd!!!!
sinek: ulan ne iğrenç böceklersiniz ya. şu antendeki iticiliğe bak...
hamam böceği: bana bak, çekemiyorsan anten tak!
(bkz: sözlükte yaşayan haşaratlar)
yıllardır keşfedilmeyi bekliyorum spiderman filmi çekmek için...(örümcek)
-bizimki de ne boktan hayat arkadaş.. (bok böceği)
kadın karınca: offf ismail yaaa içim sıkılıyor, günlerdir çalışıyoruz hep iş hep iş...
erkek karınca: ne istiyorsun hatun, evlendiğimiz günden beri bi türlü mennun edemedim seni.
kadın karınca: sen hiç beni anlamıyorsun
erkek karınca: anlamaz olur muyum hayatım, tamam çalışmaktan yoruldun farkındayım, ayaklarını uzat şöyle bir dinlen, ben sana bol şekerli bir çay yaparım şimdi...
kadın karınca: offf yaaa bak anlamıyorsun işte, ben diyorum ki biraz gezip tozsak, çalış çalış nereye kadar, biraz da eğlensek...
erkek karınca: tamam tamam ben senin derdini anladım, yarın seni ağustos böceğinin konserine götürürüm, sonra da kırıntı toplamaya gideriz, sana da bi değişiklik olur.
kadın karınca:höhh
insanlarınkine göre çok daha temizdir.
daha ne kötülükler yapacağım, onun kumar hastalağından faydalanıp evini arabasını hatta çoluğuna çocuğuna kadar alacağım *
ellerini hızlıca ovuşturan kara sinek
- antenlerimi sarıya boyamayı düşünüyorum melis...(kara fatma)
yoktur düşünceleri filan, varsa da kötü düşüncelerdir. ezcen başını. ha ben o pörtlemeden çok iğrendiğim için ezemiyorum, o ayrı. harbiden karıncayı bile incitmem.
"ömür biter yollar bitmez"
bir de dinozor çağı bitti diyorlar.

bu ne yahu!

bizi öldürüp yeseler amenna, çöpe atıyorlar birde.
"dur sunun üstüne gideyim kaçsın. Koca koca insanlar bizden korkuyor ne değişik yaratıklar."
(bkz: gregor samsa)