bugün

Bir daha kimseye körü körüne güvenip teslim olmam.
Yapmayı bıraktıklarım.
bundan sonra tövbe aşık olmam.
(bkz: evlilik)
Sözlükteki insanlara güvenmek olabilir. Sonu genellikle hüsran.
Diyemiyorum. Çünkü her defasında tekrar tekrar yaptım. Yapmam dediğim ne varsa içinde buldum tekrardan kendimi.
hata saydığım hiçbir şeyi tekrarlamam.

hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı ikinci kez yapmanın bir anlamı yok.

(bkz: jean paul sartre)
bundan sonra seveceğim kişiye sevgimi çok fazla belli etmem.
Akp oy vermek.
Bundan sonra sözle söylenmemiş hiçbir şey için hislerimle hareket etmeyeceğim. Ama bir yandan da kızıyorum:Beni hissizleştirmelerine izin vermeyeceğim. Olmuyor be sözlük. insanlara olan güven çok çabuk kırılıyor.
Güvenmek.
osbir. imana geldim. 5 vakit kılıyorum cidden. işsizim belkide bu yüzden 5 vakit için zaman buluyorum ama vardır bi hikmeti. burger kinge basvuracam , yazın yatmaktan iyidir.
günde 2litre kola içmem midem ağzımda amk.
bundan sonra kimseye değer vermem. sonuç;
götler tavan.
benim verdiğim değerle kendini önemseniyormuş gibi hissedenler var bir de?
Aynı hatayı iki kere yapmam. 5 kere 6 kere yaparım ki iyice emin olayım...

ondan sonra ben neden böyleyim? al sana özet ...
aile içinde geçen hiç bir sıkıntımı beni tanıyan ve tanıma ihtimali olan birine anlatmam.
Genelde ısrarla yapmaya devam ettiklerimdir..
Kimseyle hiçbir konuda iddiaya girmem. Sebebini bilmiyorum. Travmam da yok. Çok eskiden yazılı bir kuralmış gibi durup dururken böyle bir karar almıştım. Hala da uygularım.
Bir daha kız arkadaşımı bilmediğim bir mekana götürmem.
Bir arkadaşımın başına geliyor olay:
Kız arkadaşıyla mütevazi bir mekana (aile çay bahçesi) gidiyor arkadaşım. Oturdukları yer de turistik bir mekan. 4'er top dondurma yiyorlar, 2 şişe de su içiyorlar. Nereden bilsin arkadaşım hesabın 45 lira geleceğini. Cebinde 37 lira 40 kuruş var. Üstünü arıyor ceplerini karıştırıyor, gözden kaçırdığı bir 50 kuruş daha eline geliyor fakat dahası yok. Ezilip büzülüyor, soğuk soğuk terliyor. Tabi kız arkadaşı anlıyor durumu bir sorun olup olmadığını soruyor. Arkadaşım son çare olarak durumu izah ediyor ve hesabı kız arkadaşı ödüyor. Şimdi düşünün... Kızın yerinde olsaydınız hepiniz kızın yaptığını yapar ve bunun önemsenmeyecek kadar küçük bir iyilik olduğunu düşünürdünüz. Fakat kendinizi arkadaşımın yerine koyunuz. Ne kadar gururu kırılıyor, olay bir türlü aklından çıkmıyor. Düşündükçe de içten içten yıpranıyor ve utançtan kızdan kaçar oluyor. Geceleri kendi iç sesiyle başbaşa kaldığı saatler ne kadar aciz ve zavallı olduğunu düşünüyor. Sonuçta sevdiği kişiyle geleceğin hayalini kurma hakkını kendinde görmüyor ve kızdan ayrılmak istiyor. Tabi arkadaşım bu dönemleri atlatalı çok oldu, şimdi o zamanlar ne salakmışım diyor.
Kısacası bu tür işletmeler kendi vatandaşını dahi çok afedersiniz s*kmekten çekinmiyor. Sonra yerli turist yok işler kesat, turizm dipte. 38 derece sıcakta eşek gibi çalışan elemanlara da üç kuruşu çok görürler o da cabası. Size her şey müstehak ulan beter olun.
Dipçe: Olayın baş kahramanı başta da belirttiğim gibi "arkadaşım".
ishalliyken uzun yolculuğa çıkmam arkadaş.
artık içimdeki miraakı dinleyecem.
Aç karnına nargile icmem artık herhalde.
Kamikazeye binmem.
Bundan sonra Justin Bieber dinleyen erkekler için Tupac dinleyen erkekleri üzmem.
manito. arkadaşlar, tükendim amk.