bugün

iltifat edeyim de gül biraz.
Ay şuan başıma gelen. Aşırı bunaldım. Ağlamak falan istiyorum..
Son zamanlarda hissettiğim şey.
Bazı şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiş.
Kararlar alındı zamana yayıldı bakalım.
Henüz yolun başında sayılırım ancak buna rağmen yorgun, bıkmış hissediyorum ve sanırım üstesinden gelemediğim yetmiyormuş gibi bir de üstesinden gelemediklerim tarafından ezilip unufak oluyorum.

Yeter, yetsin.
Yetmeli.
Her şeyin üstünüze üstünüze gelmesi, kapının orada olması ancak çıkamamaktır.
Kadın ve erkeklerde farklı ilerleyen durum.
görsel
Çok sıkılmak, çok tedirgin olmak anlamına gelir.
Bunalanlara katılmamak elde değil. Ülke yangın yeri. Hem de gerçek manada.
duvarlar gelir üstüme.. elin olduğun gecee.
Evi damı satıp gidesim var kapıyı pencereyi odun yapıp yakmak istiyorum. Evet bunaldım...
kimi zaman sıcaktan, kimi zaman boğucu kapalı havalardan bunalır insan. kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman yorulamamaktan.
eve hapsolmak da bunaltır uyuyamamak da.
Sıcaklar yüzündendir. Insanın bir şeyleri kırıp atasi geliyor bunalmaktan dolayi...
arada her insanın düştüğü durum.
yaz mevsiminden nefret etme sebebi.
içinde bulunduğum sorunsallı bakınız. Canım sıkılıoo ve hayat gerçekten çok ivrenç.
ben ki şu ana kadar hayatımda sadece sıcaktan bunaldım. başka bir şeyden bunaldığımı hatırlamıyorum.
insanoğlunun sıkıntılı olduğu anlarda karşısına çıkan ruh durumuna verilen addır. Çok bunalan insanların çaresi nedir bilinmez elbet.
Bunalmak.
Öyle bunalmak ki, bağırmak isteyip tüm yuttuklarını,
Gıkını dahi çıkaramamak.
Öyle bunalmak ki, anlatmak isteyip tüm kırgınlıklarını,
Şöyle kocaman yutkunmak.
Öyle bunalmak ki, göstermek isteyip tüm kırıklarını,
Kapatmak üstünü.
Acıtsa da canını.

Ne bileyim bıktım işte. Fütursuzca kırılmaktan. Yoruldum insanların acımasızca yaptıklarından. Üstelik hiç de düşünmüyorlar, onların tek bir kelimelerine benim gecelerce aklıma tamamı ve akıtmamı gözyaşlarımı. Ha bir de nankörlükeri var ki dillere destan.

Neyse burası da günlüğüm gibi oldu.
sürekli olarak içinde bulunduğum durum.
Bunaldın mı? Topla çantanı çık. Fazla eşyaya gerek yok. Nereye gittiğinin önemi yok. Ben öyle yaptım şu an kafam rahat. Kaybettiğim tek şey 3 5 kilo oldu o kadar.
için içine siğmıyor hani. Zihnini boşaltıp, sessiz bir odada gözlerini kapatmak istiyorsun.
haberlere bakmak yeterli .
her gün hiç aksatmadan hissettiğim duygu.
Okulların açılmasına pek az zaman kalırken yazın bitişinin insanları soktuğu duygusal buhran denebilir bu zamanlar için. Çevremdeki herkes ben dahil bu bunalma eyleminden müzdarip.
http://www.ufkunukatla.co...yat-insani-neden-yoruyor/