bugün

ayrıca bir müslüm gürses şarkısıdır.
Askin var oldukca umit kayboldu
Hergun biraz daha dertleniyorum
Hasretin icimi kemiriyorda
Dinle beni sana sesleniyorum

Senin hasretin varken bu sehirde yasanmaz
Boyle devam ederse sensiz hayat olamaz
Yasamak yasamak yasamak
Degil yasamak

Kalbim diliyorsa neden sakliyor
Bu kacinci feryat sabrim kalmadi
Baska bir yol varmi?
Sevmenin baska turlu sekli varmi?
Senin gibi birini sevdigimi bil
Ya tam sev ya birak askin ask degil
Hergun cile cekmek yasamak degil
(bkz: gümüşhane)
yaşanılan şehirde görülen her olumsuzluktan sonra söylenen cümle. örneğin a ile başlayıp z ye kadar geldiğimiz bütün yurdum şehirleri..
ankara için söylenmesi muhtemel olan cümle.
şehr-i istanbul'dan kalkıp bolu'ya üniversite okumaya giden bir öğrencinin sürekli tekrar ettiği cümledir. o kadar alternatiften sonra bu kadar alternatifsizlik çekilmez.
küçük bir şehre yerleşip,huzurlu bir hayat kurma gayesinde olup bunlara üşenen insanların kurduğu cümledir.
(bkz: yes you can) *
istanbul'a yılda bir veya iki kez de olsa giden bir antalyalının her orada geçirilen üçüncü günün sonunda söylediği cümledir. Lakin ne yazık ki kader ağlarını böyle cümlelerin sonunda örmektedir. Büyük söz konuşma diye boşuna dememişlerdir. Bu şehirde yaşanmazdı ama yaşamak zorunda kaldım diyecektir kişi yıllar sonra.
her akşam şişlide otobüse koşarken aklımdan geçirdiğim hit cümledir.
sözleri ali tekintüre'ye ait bir müslüm gürses şarkısı.

sandık adlı albümünde yeniden yorumlamış, bateri ve elektro gitar pek gitmemiş şarkının otantik yapısına.
-bu şehirde yaşanmaz.
+ee.
-yaşanmaz diyorum.
+ne duruyon o zaman, git başka şehre.
-olmaz, gidemem.
+niye.
-işte abi, ne sen sor ne ben söyliyim.
+madem yaşanmaz, geber o zaman.
-haklısın sen de. bi sigara versene.
+zıkkım iç.
(bkz: bu ülkede yaşanmaz)
http://fizy.com/#s/1lu9m4

yavaş ve ağır başlayıp, gittikçe ritimlenen süper bir müslüm baba yorumudur..
onu bilmiyorum da büyük şehirlerde yaşanmaz.büyük şehirin dramı vardır yükünden ağır. şehvet ile sular semiz toprağına gül dikmişsin, trafik çok akıyor suyundan bozma yağlı bir katı gibi, lambaları esrik. hızla değişmek üzereyken elektrik ve gider! ne olduğu ile ilginiyorsundur. neden yanmadığı ile ilişkilisin. lambaya koşullanmış peşi sıra dizilmiş araçlar, içlerinde insanlar. yetişmek üzere tapınaklarına, tapınmalara ramak ve tanrıları zaman. tanrıları zaman ve alınlarında hiç düşünmedikleri yazılarıyla, düşünmeyi unutmuş gibi tek sordukları lambaların artık neden yanmadığı. o kadar uzaksın ki, yabancı bile yabancıya yabancıya diyemeden, bir tek dramatik olanı düşünür kısa notlar denizinden. uzunlarını okuyamaz yetişmelidir denizden, kıyıdan. Büyük şehirde yaşanmaz arkadaş onu bilirim. yaşanmıyor da
zaman zaman istanbul trafiğinde araba kullanan bünyelerin isyan cümleciği.
ustalara saygı.

http://www.youtube.com/watch?v=r6STGF3DbxE&NR=1
bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine dinlediğim ama bi türlü vazgeçemediğim müslüm gürses şarkısı. güzel söylemiş şimdi adam.

güzel içiyor adam..

http://fizy.com/#s/1agngu
nasıl güzel bir parçaymış, inişleri ve çıkışlarıyla, iş, ev arası riga halkı öğrenmeye basladı, selam ederim 08.20 tranvayını bekleyen o sarı montlu kişiye *
(bkz: itiraf com platonikim)
bestesi orhan akdeniz' e ait olan arapsal bir melodiye sahip beste. mısırlılardan alındığına dair rivayet var, doğru olabilir. müslüm gürses den ziyade metin şentürkün yorumu daha iyi gibidir. 2000 li yıllarda düzenlendiği için sound daha bir modern olmuş.

dinleyelim; http://www.youtube.com/watch?v=y8KLVV7clos
içinde yaşanılası güzelliklere sahip olmayan, olanakları kısıtlı, yanında tüm bunlara birlikte dayanabilecegi arkadasların ya da deger verdigin birileri olmadıgında cekilmez hale gelen sehir. Tamamen kisiseldir.
Örn. : Tekirdag
şu aralar istanbul için defalarca duyduğum hede. vazgeçiyorum galiba.
Kesinlikle (bkz: yozgat)
manisa/ akhisar..
Turkiyede sahil şeridini oluşturan ilçeler ve ankara disindaki tum sehirler disinda gecerli olabilecek onerme.
yazarla aynı şehirde yaşadığımızı gösterir.