bugün

pastane.
Tabiki de Katya. Birazdan Kahvemi havuz kenarına getiriver Katyacım.
şirkete gelirken her sabah simit aldığım cefakar fırının çalışanlarıdır. adamlara yapmayın etmeyin diyorum ama "olmaz gibson sen bizim göz bebeğimizsin sırf senin için çıkartıyoruz bu simitleri sen ye göbeğin daha da büyüsün biz mutlu oluyoruz" şeklinde yaklaşıyorlar..

şaka be şaka adamlar parasını peşin verdiğim halde poşedi böyle "al zıkkımlan" der gibi uzatıyor..
devrelerimle sabah gürsoylar kıraathanede buluştuk, yicek bişey var mı lan beyler dedim. yanlarındaki poşeti işaret ederek akşamdan kalma simit var dediler. küçük sürprizlere bayılan ben, onlara ısmarlattığım çay eşliğinde müthiş bir kahvaltı yaptım.
not: çayla beraber yiyince bayatlığı pek şiapmıyo insanı.

edit1: imla
edit2: simit ne lan, gevrek o gevrek.
Bulut şatomda zeus aşka geldi masayı donattı benim için.
kendim hazırladım. geç başladım zaten güne. bir bardak pastörsüz efesimi de masamda hazır bulundurdum.
Anneme hazırlatmam o zaten herşeyi yapıyor, görünce üzülüyorum zaten kardeşlerime hazırlıyor onlar beğenmeyip bağırıyor zaten yeseler de teşekkür etmiyorlar! O kadar sinirleniyorum ki lütfen annelerimize sevgi dolu olalım. Ben kendim hazırlıyorum..
elbette kendim hazırladım. arkadaşlara da hazırladım, kahvaltının ardından masadakileri toplamaları koşuluyla. masayı da ben topladım.
Hiç kimse. Yine poğaçayla başladık güne.
Ben, haşlanmış yumurtalı bir kahvaltı hazırladım kendime.
hafta içinin neredeyse tamamında olduğu gibi kendim. sabah kalkıp esneye esneye birşeyler hazırlamak eylenceli. uyanınca canın ne çekiyorsa onu yapıyorsun. sandviç, yumurta, tost veya domatesli salatalıklı ufak bir tabak. olmadı simitçi amca var b planı olarak.
cevabı karım olan soru.
Canım anam.
(bkz: me myself and i) *
canım ben hazırladı sağ olsun.