bugün

-ABi OYU KiME VERECEKSiN YiNE AKP Mi?
-EVET. BAKSANA ÜLKE GÜLLÜK GÜLiSTANLIK. HiÇ ZAM DA OLMADI FARKINDA MISIN?
-ÖYLE ÖYLE ABi.
-SEN KURTULUŞ SAVAŞINA DA KATILMIŞTIN DEĞiL Mi
-HAYIR BEN LOZAN KONFERANSINA ÇAĞRILMIŞTIM DA GiTMEDiM. ÇOCUK HASTAYDI.
-ANLIYORUM.

YER:BAKIRKÖY RUH VE SiNiR HASTALIKLARI HASTAnESi
bu hükümet zamanında çok zam olmuştur lakin gerçekten de benzin ve doğalgaz zammı dolayısıyla elektrik zammı ülkemizin elinde olan bir şey değildir. biraz ekonomi bilmek bunu anlamaya yeter kahvedeki amcaların ya da parklarda biraraya gelen yaşlıların hükümet yıkıp hükümet kurmak için kullandıkları iddialarla konuşmamak gerekmektedir. "Benzine yine zam yapılmış hükümet kanımızı emdi" tabiri cümleler sadece o amcalara aittir. petrol zengini bir ülke değiliz malum. petrol zengini ahmedinecadın bir sözü var petrolün değerini anlamanızı sağlar. "petrolün değerini artık dolarla ölçmeyi bırakın o en nihayetinde bir kağıt parçası."
(bkz: zama zam geldi)
yanlış önerme. Aslında bir dakika;
(bkz: öğrenim kredisi)
(bkz: memur maaşı) *
zam kavramını aşan fiyat artışları sonucunda yapılan yorumdur. ***
ak partiye zamanında oy vermiş birisi olarak rahatsızlıkla söylemeliyim ki; 5 yılda yapmadıkları elektrik zammını 10 aya sıkıştırıp tokat etkisi yaratmalarına anlam veremedim. ne yani '22 temmuzda oy verdiniz ya gerisi boş, koy götüne rahvan gitsin' mi demek istediler ? kızgınım, evet.
(bkz: daş yok mu daş)
zam eşittir türkiye olduğundan yadırganacak olan lakırdı.
bugüne kadar ülkemizde zam olmamasının nedeni hazırdan yemek olduğundan dolayı yersiz önermedir.

bugüne kadar olan cari açıklarımızın hepsini milli değerlerimizi satarak karşıladık. neydi bu milli değerler; telekom, petrol ofisi, vb.. bundan dolayı buranın satışından kaynaklanan geliri zam yapmamak adına yedik. biz buna hazırdan yeme diyoruz.

şimdi satacak bir bokumuz kalmamasından dolayı hazırlanın türkiye, durmak yok yola devam..

dip not: hamdolsun bende bu göt sende de bu iktidar olduktan sonra sırtımız yere gelmez.
bu hükümet, zam anında hiç acımadı.
an itibari ile bugünün zaman gazetesi birinci sayfaya bakıyorum.sol üst köşede yazıyor.son dokuz ay içinde toplamda doğalgaza %50 den fazla ve elektriğe de %65 den fazla zam gelmiş.buna zam bile denmez.başka bir isim bulmalı.

(bkz: kaynak götüm olmasın istedim)
haklı sözdür.
memur
emekli
işci
maaşlarına kesinlikle zam olmamıştır.
(bkz: tutmayın beni)
(bkz: acımadı ki)