bugün

bakırköyün esprilere konu olmasına neden olan hastane...
nedense hep insanlarının huzur içinde stresten dertten uzak oldugunu düşündüğüm.hayatın dertlerinden ve uludag romandan uzak yaşanılası yer
bakırköy ve civarında oturan insanların potansiyel deli muamelesi görmesine neden olabilen hastane.
bundan 7-8 yıl önce deli vatandaşlarımızın ormana salıverilmesiyle mahalledeki çocukların onlara sataşmasıyla ve bundan dolayı bayağı bir karışıklığın doğmasına neden olan hastane.havuzun önünde bir düşünen adamı vardır , bütün filmlere ve dizilere konu olmuştur.
bahcesi geceleri cok urkutucu gozuken bir hastane. ama icinin mimarisinin yaninda disneyland gibi kalir. o kadar kasvetli ki icerisi, bir insanin orada akli hastaligini iyilestirmesine ihtimal vermiyorum. bir kogusta onlarca hasta, oturacak dogru durust yerleri yok, kimi ayakta, kimi masaya oturmus.
her sağlıklı insanın ziyaret edip akılları yerinde olduğu için şükür etmeleri gereken hastane.40 gün boyunca babamın rahatsızlığı sebebiyle orada onlarla yaşadım.sigara onlara ekmek çay ise su gibi.gülünç gelebiliyor bazı hareketleri ama gerçekten zor şartlar altında yaşamaya çalışıyorlar.
doktorları tarafından pek sevildiğim.hastalarının benimsediği,hemşirelerinin bana hasta olduğu hastane...
cogunluk hastalarının %80 yengec burcu oldugu rivayet edilen hastane,aynı zamandada osmanlıda kullanılan su sesi ve musiki ile tedavi yöntemlerini yeniden geliştirmeye baslamıs hastane.
en güzel günlerimin geçtigi yerlerden biri,ama ormanı açısından sabahları oraya gelip koşmak çok güzel olabiliyor.
istanbul Bahçelievler'deki Çocuk Esirgeme Kurumu'nda bakıcı olarak çalışan 37 yaşındaki M.Ü. işyerine giderken eli bıçaklı bir kişi tarafından durduruldu.

Saldırgan, bıçak zoruyla Ü.'nün elleri ve ağzını koli bandıyla bağladığı ve Ardından tecavüz ettiği orman... * *
(bkz: dusunen adam)
Çalışanlarının ağır vakalarla uğraşmaktan hafif sıyırdıklarını düşündüğüm yer. Zira gözlemlerime göre çapa, Cerrahpaşa psikiyatri klinikleri ağır değil orta halli hastaları kabul ediyor. Çapada çığlıklar atarak etrafa saldıran ağır bir hastanın "yer yok" diye Bakırköy' e postalandığına gözlerimle şahit oldum.
mutlaka ziyaret edilmesi gereken yer. hastalar sürekli sizden sigara ister, nispeten düzelmiş olanları bahçeye de salarlar, o yüzden birinin sizi durdurup "naber teyze, keh keh keh" demesi normaldir.
bahcesının derınlıklerındeki akıl sağlığı noksan kişileri görünce ağlayarak terkettiğiniz, halinize şükrettiğiniz yer...
su yasanana kelek günlerde akli malik kişiler için vaad edilmiş toprak olan yer.
(bkz: mazhar osman)
Yildirim aktuna'nin uzun yillar bashekimligini yaptigi hastane.
(bkz: fenomen)
ara sıra ziyaret edilesi, görülesi hastanedir ki bahçesindeki havuzun basında ben varım. **
havasindanmidir suyundanmidir bilinmez icerisinde bulunan caminin gelmis gecmis butun imamlarinin cins oldugu, kosu parkurunda yuruyen veya kosan butun hatun kisilere laf atmakla gorevli kadrolu abazanlar barindiran, eskiden k-m bloklari civarindaki asfalt basketbol sahasinda mac yapmaktan akabinde kan ter icinde kalip yalaklarindan su icmekten cok keyif aldigim hastanedir kendileri.
bahcesinde piknik yapma imkanı bulabildiginiz hastanedir. *
uzun bir dönem rahmetli yıldırım aktuna nın başhekimliğini yaptığı hastane.
cocuklugumuzda bahcesinde top oynadigimiz bazi hastalarla sohbet ettigimiz, kadin hastalarin bacak killarinin ve biyiklarinin erkeklerden fazla oldugunu gordugumuz akil hastanesidir.
içinde amatemi barındıran hastane.
bahçesine rodin in ünlü düşünen adam heykelini layık gördüğümüz hastane.

yazar burada düşünenleri, düşünmeleri hakkında da düşünmeye davet etmiş.
güncel Önemli Başlıklar