bugün

akp tarafından kadınlar günü vesilesiyle şehrin muhtelif yerlerine asılmış olan pankartın sloganı. ben böyle bir tespit görmedim arkadaş. o nasıl bir zekanın ürünüdür?
yarısının da erkek olduğu gerçeğini öne süren saçma bir önermedir. bunun için pankart düzenlemeye gerek yoktur ki zaten. 19 mayıs gençlik bayramında da gençlerden ; '' dünyanın geri kalan yarısı yaşlıdır '' önermesi mi çıkması beklenir ? *
neye dikkat çekilmeye çalışıldığını anlamadığım pankart. yarısı kadın olmasa nolacak ki. insan insandır kardeşim ve az da olsa çok da olsa her insan bu dünyada *insanca haklara sahip bir şekilde yaşamayı hakeder.
zeka ürünü bir tespittir.
yanlız akepe belediyeleri şöyle bir gerçeği unutmuşlar.

335 milletvekilin sadece 27 tanesi bayan. yani yüzde 8.

dipnot meraklılarına.
chp 98 milletvekilinden 10 tanesi. yüzde 10.
mhp 69 milletvekilinden 2 tanesi. yüzde 3.

durum ayan beyan ortadadır. bu insanlara hatunlar nasıl oy veriyor onuda anlamak mümkün değildir. başörtüsüyle bu kadar çok uğraşan insanlar haklarını savunmaları için aralarına ancak yüzde 10 kadar bayan alıyorlar. dünyanın yüzde 90 ı kadın olsada dünyayı yönlendirmek her zaman erkeklere kalıcak sanıyorum.

ssh
gün itibari ile bakırköy de gördüğüm ; sırtında kocaman kartonlarda bu sloganı taşıyan adamlar çok küfür yediler.