bugün

kadrosunda sabri, pino, stancu, kazım, cana, zapata, servet, gökhan zan gibi kalas, yeteneksiz topçularla ligde kalmayı başarmış olmasından dolayı akla gelen ihtimaldir.

savımı da bu deliller güçlendirmektedir, işte deliller.

1- yukarıda aklıma gelen kalas ve yeteneksiz oyunculara sahip olması, ayrıca bir başarısızlık abidesi olan bir teknik direktöre sahip olup ligde kalabilmek.

2- yıllarca klübü hep fakir göstererek dışarıya bunlar para veremez, şike yapamaz havası yaratarak olası bir emniyet takibini ve savcıların takibini engellemek.

3- olayın klüp içinde anlaşılmasından ötürü, buna sebebiyet verenlerin başta adnan polat ve adnan sezgin gibi kişilerin klüpten uzaklaştırılmaları.

4- hukuk profesörü olup ve bu yapılmış işlerin doğuracağı sonuçları bildiği için sürekli yönetim karşısında cephe alan mehmet helvacının davranışları.

5- rakibi olan fenerbahçenin müthiş performansın üzerlerinde yarattığı baskı sonucu ezik psikolojisine kapılıp şike yapmaları.

6- kümede kalamazlarsa rakiplerinin, basının ve taraftarlarının önünde küçük düşecekleri için şike yapmış olmaları.
düz mantığın amına koymaktır. öğretmenden dayağı yiyince "ben yapmadım örtmenim amet yaptı" demek gibi bi şeydir işte.

özet: ezikliktir.
--spoiler--
arda turan: ceketimizi assak o kadar puanı alırdık.
--spoiler--
--spoiler--
yıllarca klübü hep fakir göstererek dışarıya bunlar para veremez, şike yapamaz havası yaratarak olası bir emniyet takibini ve savcıların takibini engellemek.
--spoiler--

zaten emniyet ''bunların parası yok hiç araştırmayalım '' diye çalışıyor. ulan hadi tamam dikkat çekmeye çalışıyorsun da birazcık zeka be kardeşim.
karmasının hakkını veren yazar saçmalığıdır.
çapsız bir tespit olmasına rağmen ayhan ın ismi geçmeyen bir liste ile değil başarı kümede kalma mücadelesi imkansız görülüyorsa, içten suikastçı ayhan ın olduğu bir kadro ile doğruluk payı artar. hala eldeki kadro ile düzgün işler yapılabilir açıklamaları bu tezi tekrar tast etme imkanı sunacak gibi görünüyor.
saçma bir söylemdir. sabri aykırı bir insan olabilir ama kalas mıdır hayır. kalas olsaydı bu adam sürekli milli takıma çağrılabilir miydi? keza lorik cana' nın kalas olma ihtimali senin kalas olma ihtimalinden çok daha az. ama geriye kalan futbolcular evet kalastır bu konuda söylenebilecek bir şey yok.
maalesef ki galatasaray fenerbahçe ya da beşiktaş gibi zengin değildir zaten ortaya konan finansal tablo bunu ortaya koymaktadır. yani varlık içinde yoksulluk çekmiyoruz.
teknik direktörümüz aykut kocaman' dan ne daha fazla ne de daha az bir bilgi birikimine ve deneyimine sahipti sadece elinde kadroda * bir çok kalas oyuncu vardı.
adnan broları herkes biliyor.
gerye kalanlar ise deli saçmasından başka bir şey değil.
diyenler; anca böyle platformlardan bu şekillerde söylerler.
gerçeklerin rüya olması için dualar eden fenerlinin son yakarışları bunlar. dünya daki bütün maçlarında şike yapan fenerbahçeyi tutmak nasıl duygudur acep.
(bkz: ben sıçtım sen sıva)
(bkz: karpuzu ben çaldım ama arabanın camını o kırdı)
kesinlikle yetkili ve yetkilililer her kimse araştırsın derim.
(#12486977)
her takım olmuştur ama galatasaray hiç bir zaman başkanının takımı olmamıştır. Ali şen döneminde ali şen'in tapulu malı gibiydi, aziz yıldırım döneminde de aziz yıldırım'ın malı gibi oldu FB. ceplerinden para harcayan başkanlar ve yönetim kurulu üyeleri galatasaray klübünde göremediğimiz olaylardır. galatasaray klübüne başkan olanlar daha çok kendi ceplerini doldurmakla mükelleftir. 3 sene üst üste şampiyon olup, uefa kupasında yardırırken futbolcuların ödemelerini bile ceplerinden yapmayan yöneticiler veya başkanlar mı şike yapacaklar? komiktir, yapmayın, etmeyin. futbolcuların ödemelerini fatih terim'in kendi cebinden yaptığı günleri biliriz biz. gs klübü kuralları olan bir klüptür, başkanlar gelip ceplerinden para harcayıp takım kuramayacakları gibi, maç satın alıp şike de yapamazlar. galatasaray gerçekten diğer klüplerden çok daha farklı yönetilen, oyunu kuralların göre oynamayı bilen profesyonel bir klüptür. boşu boşuna veya tesadüfen avrupa şampiyonu olmamıştır, böyle şikelerle, üçkağıtlarla uğraşmak yerine gerçekten savaş verdiği içindir. ligdeki birçok takımın şike yapması sonucu ligde kalma mücadelesi verecek kadar gerilere düşmüş olması zaten anormal bir şeyler olduğuna işaret ediyordu. galatasaray ın 5 sene üst üste şampiyon olacağı sene de son anda bir dolaplar dönmüş fenerbahçe şampiyon olmuştu. eminim o sene de bir haltlar karıştırmıştı fb. galatasaray masumdur, en azından ligdeki en iddiasız, en az şikeye bulaşmış takımdan daha masumdur. hissedebiliyorum.
bilmediğimiz tek oyun; masa başı oyunları.
(bkz: paranoyak fenerbahçe taraftarı)
(bkz: kümede kal fenerbahçe)
euro 2008 de 3. olan milli takımda görev alan servet çetin, gökhan zan, kazım kazım söylenildiği kadar çok da kötü oyuncular değildir.

bu kadroyla bu kadar başarısız olmasının altında belki şiker aranabilir.
(bkz: bsgçk) herkesi kendiniz sanmayın.
edit:eksileyin, eksileyin yediremiyosunuz tabi durmayın eksileyin.
(bkz: kişi kendinden bilir işi) tek başına yanma korkusundan yanına adam arama hezeyanıdır. *
(bkz: başına güneş geçmek)
Turkiye'de aktif olduğu tüm branşlara şike, prim, kavga, pislik karıştırmış yoneticilerce idare edilen bir kulübe mensup embesilin son çırpınışları ile ortaya attıgı saçmalık. Gülerek izliyoruz bu zavallıları...
fenerlinin içinde bulunduğu durumu biraz olsun hafif kılmak "ee herkes yapıyor" edasıyla meşrulaştırmak için giriştiği sonuçsuz kalacak hatta kalmış, civcivin bile yemeyeceği tez.
göte giren şemsiyenin açılmadığını bilmeyen fenerbahçeli hezeyanı.
elindeki mevcut kadronun süper lig için rahat bir şekilde şampiyonluğa ulaşması gerekirken yine de şike yoluyla şampiyon olan takım taraftarının dayanılmaz ezikliğini dışarı yansıtmasıdır.
takımlarının küme düşürülmesi ihtimali yükselen fenerbahçe fanatiğinin - fanatik diyorum, taraftar değil, fenerbahçe' yi gerçekten sevenlerin şu an üzgün ve sessiz olduğunu tahmin ediyorum çünkü - dikkati başka yere çekme çabasıdır.
ben şunu anlamıyorum sözlük.fenerbahçe futbol takımının yaptığı şey şerefsizlik,o.çocukluğu,futbol teröristliği.Bu fenerbahçeyi tutan ajdarlar fenerbahçeden hesap soracaklarına arkasındayız diyorlar takımlarına ne o lan siz de mi skeceniz takımı.
galatasaray şike yapmış olursa kendi ayıplarının temizleneceğini sanan zihniyetin tespitidir. savını(!) destekleyen delillerin(!) saçma sapan olmasından bahsetmiyorum bile.
galatasarayımız gibi tarihi şeref sayısız kupalarla dolu olan kulübümüzü karalama kampanyasının başladığının göstergesidir. neymiş efendim galatasaray şike yapmış hassiktir ordan.