bugün

Galatasaray'ımızın kontejan sorununu halleden gelişmedir. Hayırlı olsun.
Yalan bir haber.Adam sezonu kapattı acaba neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
tedavisine antepte yaralı suriyelilerle devam edecektir.
formalite icabıymış.
herşey olması gerektiği gibi usule uygun yapılmıştır. olması gerekende budur. bir Gaziantepli olarak Gaziantepspor yönetimini sevmesemde bu işe aracı olmaları beni sevindirmiştir.
ülkemizdeki futbol sektörünün ve anlayışlarımızın ne kadar boktan olduğunu gösteren gelişmedir. resmen birbirleriyle taşak geçmişlerdir.

yakında fm'de yaptığımız gibi kaydedip çıkma. kaleye forvet adamı koyup tüm takımı forvete alma gibi hamleler de bekliyorum.
mantıklı iştir. brumayı yabancı kontenjanına alacak antep concinden yiğit gökoğlanı bedelsiz alacaktır. bir nevi brumayı almaları için yiğiti vermektedirler. yurdum insanının kafası çalışıyordur.
brumanın pişmesi için yapılan transferdir.
yabancı sınırlaması saçmalığına karşı bulunan çözümdür.

ne yapsın adamlar? sen faşistçe yabancı sınırlaması koyarsan ve bu sınırlı yabancılardan biri de sezonu kaparsa ne yapsın koskoca camia?

yıl olmuş 2014 hala yabancı sınırlaması var.

ulan sanki yabancıları milli takımda oynatalım diyoruz. kulüp lan bu kulüp. ister yabancı oynatır, ister yerli sana ne amk?
yabancı sınırlaması olduğunda futbol gelişecek zanneden, gerizekalının önde gideni bayrak tutanıdır.

ulan biz beden eğitimi dersine "beden" diyen bir milletiz. sen neyin gelişmesini bekliyorsun?
yabancı sınırlaması kalkarsa ülkemize bir sürü yabancı topçu gelir de bu beden eğitimine beden diyenler onlardan birşeyler kapar bari.

galatasaray haklıdır.
dinsizin hakkından imansız gelmiştir.
sadece yarim dönem kiralanmasi kagit üstünde olacak biseydir.
lisansini donduramiyoruz yer acilmasi lazim sonucta.
gaziantepspor'un rotayı genç ve gelecek vaadeden futbolculara çevirdiğini gösteren transfer...

lan?!
konu tezgah olduğunda her zaman (en az 30 yıldır) bir numara olan bir camianın yaptığıdır.
yavşaklıktır.
merak etmeyin telles de patlar elinizde o zaman sikerler adamı işte.
böyle sikmeli sokmalı entry girmeyeceğim hiç, kapağı bırakıp gideceğim, uğraşamam zira. madde madde yazıyorum, gerizekalı olmayan anlar zaten.

- galatasaray bruma'nın sözleşmesini ya donduracaktı ya da kontenjan sıkıntısı olmayan bir kulübe kiralayacaktı.

- tff (nedense) sözleşme dondurma talebini reddetti. bugüne kadar onlarca topçunun sözleşmesini aynı şekilde donduran tff, g.saray'a nanik yaptı, mesela kimler? beşiktaş bu işi çok yaptı mesela; tabata, sivok, fink, delgado. rize'den uche, kalou, sivas'tan diallo gibi...

- çapraz bağları yırtık bir topçu en az 6 ay futbol oynayamaz ve antep'le yapılacak olan kiralama zaten 6 aylık.

peki sıkıntı ne?

galatasaray'ın yabancı kontenjanını açıyor olması (ki zaten yapılacaktı bu iş) ne rahatsızlık verdi? korkunuz ne sizin?

hayır yani onlarca topçunun sözleşmesi tff tarafından donduruluyorken galatasaray'ın başvurusu neden kabul görmüyor? lan takılmanız gereken asıl mevzu bu değil mi sizin? ama yok kime anlatıyoruz.
tff'nin rezaleti sonucu ortaya çıkan rezalet.
ligin "bug"sudur.
türk usulü futbol federasyonuna türk usulü harekettir. madem öyle gel böyle. talimatname, kurullar, yönetmelik deyip işi istedikleri gibi götürüyorlar ya tam onlara göre kağıt işidir.
tescilli şikecilerin bok atmaya çaliştiklari mantikli olaydir.

tff'ye ithafen: öyle .... böyle ......
öyle tff'ye böyle transferdir.
ulan bu olayı fenerbahçe yaşasa acaba bu yorumları yazanlar aynı iyimserlikte yazarlar mıydı. bi takımı düzlüğe çıkarmak için daha ne kadar destek verecekler yaşayıp görücez.
yabanci sinirlamasinin bokunun ciktiginin kanitidir.
galatasarayımızın maç yapacağı haftaki rakibine karşı taktiği. artık gelenekselleşti.
şu bir gerçek mancini nin 3-5-2 taktiğinden daha etkili bu.
Böyle pislik hareketler yaptıktan sonra avrupada türk takımlarından destek beklerler sonra.
hiçbirimizin amacı futbol değil. hepimiz fanatik tavırlar sergiliyoruz. türkiye de ekonomik yapı değişiyor, siyaset değişiyor ama futbolun dernek yapısı değişmedikçe bunun gibi tartışmalar devam edecektir.
gelelim yapılana; bizim gibi eskilerin tabiriyle öyle göte böyle yaraktır. sen şike vardır ama sahaya yansımamıştır gibi hukuk dışı karar alırsan ve senin üyelerinden seçilen tahkim kurulu, şikecileri aklarsa kusura bakma böyle şeylere de razı olacaksın.
böyle türk futboluna ancak bu kadar ayar verilir.
akıl yaraktan damlayan sidik damlası değil ki amına koyim dağıtasın.

madde madde yazıyoruz bağzı sözlük yazarları anlamamakta ya ısrar ediyorlar ya da işlerine gelmiyor.

hayır yani, sokup çıkarmalı yazmıyoruz anlamıyorlar, sokup çıkardığımız zaman yine anlamıyorlar, lan nasıl davranacağımı da şaşırdım.

- bruma sakat, 6 ay yok, 6 aylığına kağıt üzerinde bir başkasına kiralanıyor, orada oynamayacak.

- tff'den sözleşmenin dondurulması talep edildi ancak kabul edilmedi, oysaki aynı tff onlarca kez sözleşmeyi feshedebiliyor, galatasaray'a gelince yapmıyor, galatasaray'a "öyle göte böyle yarak, sen dondurmazsan ben de kulüp bulurum" felsefesini güdüyor.

lan tamam saymayacam.

olm valla bak bunu bizim köydeki arkadaşa sms attım, o da gitmiş öküze anlatmış neden yaptıysa artık, öküz anlamış lan, kafa sallamış işte. sonra gidip ineğe kaymış, pipisi kalktı belliki.

neyse, öyle işte.
galatasaray yönetiminin öyle göte böyle yarak dediği uygulamadır. futbolda yabancı sınırlaması kadar saçma sapan bir uygulama görmedim ve şu fani ömrüm tamamlanana kadar da göremeyecem muhtemelen.
yahu bir ülkenin futbolunun gelişmesi buna bağlanabilir mi. sen en fazla 6 yabancı oynatılabilecek bir takımda türk oyuncuda kadroya girebilme çabası görebilir misin. adam zaten şeyini,elini sallasa girecek kadroya,niye kassın.
dandik dandik türk oyuncuların sırf yabancı kontenjanından dolayı hadlerinden fazla paralar alıp götlerinin kalkmasından hiç bahsetmiyorum. allah aşkına alper potuk 6,5 milyon euro bonservis artı yıllık 1,5 milyon euro edecek oyuncu mu? ama amına kodugumun ligindeki yabancı sınırı yüzünden ediyo işte.