bugün

entry'ler (588)

2014 yılını özleyen tek ben miyim

Ben 2014 yılını hatırlamıyorum. Sanki 2013 yılından 2015 yılına direk geçiş yapmış gibiyim.

sigarayı bırakmak

Tam olarak ‘Dur ortalık zaten karışık’ dediğim başlık. 2020 yılında yapılması güç ama başarana da helal olsun

köylü olmak

Of, mis. Sabah yeşil bir manzaraya uyanmak, güzel bir kahvaltı ile güne başlamak. Büyük ihtimalle kendi işinin patronusun çiftçi de olsan ve sana emirler yağdıran kimse yok her şey istediğin gibi ilerliyor. Akşam olunca da mükemmel bir sessizlikte dinlenmek diye adlandırılan eylemi dibine kadar yaşamak demek. Giresundan kalkıp Kocaeli de yaşamaya başlayınca değerini anladım.

kitap yazan sözlük yazarları

iki adet kitabım bulunuyor efendim. (bkz: Sana Ait Siyah) ve (bkz: Yağmur Saçlı Kadın). Okursanız haberim olsun sizde iyi bir izlenim bıraktımı bilmek isterim.

e devletten verilen maske siparişinin gelmesi

Bize daha nasip olmadı.

neden uludağ sözlük te yazarsınız

Yazıp yazıp kaçıyorum kimse de hesap sormuyor.

geceye bir söz bırak

Yedi çöl çevirdim de kum saatinde,
Yine gitmedi kaburgamdan ellerinin izi.

turkcell

Bugün şikayet oluşturduğum iletişim şirketidir. Dakika hakkım bitmesi ve hiç bir haber ya da onay alınmadan hattıma 24 tl ye 250 dakika yüklenmiştir. işten ücretsiz izne çıkarılan biri olarak hiç bir onayım alınmadan 24 tl çöp olmuştur, yarın zaten yenilenecek olan paketime ek verilmiş dakika hakkının saçmalığı ile karşı karşıyayım. Müşteri hizmetleri de iade yapamayacağını söylemiştir.

öleceğin günkü sen e mesaj bırak

O gün bu gün işte, şimdi bu gün öldüğümü sanacaklar ve zaten yaşamamam için elinden geleni yapan insanlar taziye mesajları yazıp baş sağlığına gelecekler yakınlarına. Gerci sana çok da uzak insanlar değil bunlar, sen en iyisi bugün hiç yaşayamadığın hayatını teorik olarak da bitir. Onlar helvasını yiyip tatlı konuşsun sen acının sonlandırılışına bırak kendini...

roman yazsaydınız ilk cümlesi ne olurdu

Dünyanın en güzel şehriydi, zaman onu öldürdü.

mehmet topal

Galatasaray da parlayıp yurt dışı macerasından sonra uzun süre Fenerbahçe de futbol oynamıştır. Fenerbahçe ile yolları ayrılan ve Beşiktaş klübü ile anlaşsında kapıştıralım dediğim futbolcu

yağmur saçlı kadın

Kitabım çıkmıştır efendiler. Şiir kitabıdır kendisi ve içinde (bkz: onur can özcan)’ın Mavi Kumsal adında bir şiiri de var.
Okursanız seviniriz...
Link; https://m.kitapyurdu.com/...ail&product_id=504748

Tanıtım link;https://youtu.be/II7SVGCPlvk

türklerin çok iyi yaptığı işler

Duygularıyla yaşamak.

kızların cinsellik konusunda çok masum görünmesi

Sen bir de yakından bak diyebileceğimiz olaylardan biri.

sigara zammı

Sigaraya gelen zam miktarı ve sigaralarda hiç bir değişiklik olmayacağı gerçeği. Madem 2 tl fazla veriyoruz 30 dal olsun içinde 2 tl aynı miktar için istemek şaşırtıcı.

doblosunun anahtarı ile kulağını kaşıyan enişte

Beyaz atlet ve göbek ile birbirini tamamlayan bir insandır.

erkegin kadina kullanabilecegi hitaplar

Samimi bulduğum bir Kemal SUNAL repliğin.
iki gözümün çiçeği.

sözlük yazarlarının itirafları

Biraz ilgiye tav oluyorum, bunu aşmak lazım. Katı duruyorum ama içten içe de eriyorum.
(bkz: aramızda)

bardan kız düşürmek

Geceyi güzel bitirmektir. Bide hatunun sabah yanında olmayanı makbulmüş, öyle olursa mis.
(bkz: şanslı pezevenk)

sözlük yazarlarının ilişki durumu

Mesafeler. (Var ve yok arası, telefonla sevgiliymişim gibi ayda bir zor görüyoruz).