bugün

yazın sona ermesiyle birlikte iyiden iyiye popülerleşmiş kalıcı saç düzleştirme işlemi.
herşeye bir yabancı memleket ismi takarsak daha çok satış yaparız diyen zihniyetin bir ürünü..gerçek adı kalıcı föndür..

(bkz: meksika salatası)
(bkz: fransız şarabı)
(bkz: rus kızı)

bu sonuncusu tamamen iyi niyetimin göstergesi...
6 ay kalıcı düzlük sağlayan permanın tersidir.
dün fiyat sordum 200 tl imiş.
işyerinden 3 arkadaşımın yaptırmış olduğu ve 1 aydır saçlarının dümdüz olmasını sağlayan fön. yıka, kurula hala fönlü saçlar...iyiymiş valla!
ancak öğrendik ki brezilya fönü yapılan saçların normal şampuanlarla yıkanmaması gerekiyormuş, içeriğinde sülfat maddesinin olmadığı şampuan uygunmuş * ilk 3 gün saçların toplanmaması ve yıkanmaması gerekliymiş kalıcı fönlük için.
ve son olarak brezilya fönü içeriğinde keratin barındırdığından saçlara zarar değil aksine bakım yapıyormuş.
tanımlanamayan cisimdi, ta ki sözlükte başlığını görene kadar.
bildiğimiz kalıcı fönmüş meğersem, töbe yareppim.

kıvırcık saçlarıyla tanıdığınız bir insanın evrimine sebep olur ayrıca.
brezilyadaki bayanların saç yapılarının genler gereği kalın telli ve havadaki nemden dolayı kabaran,elektirklenen saçlardan dolayı kalıcı fönün adı brezilya fönü olarak anılmaktadır.
2 haftadır 3 saat süren bir işlem sayesinde saçımı sülfatsız şapuan ve krem ile yıkadıktan sonra kurutup insan içine kuaföre gitmeden çıkmamı sağlayan,röfleden dolayı yıpranan saçlarımı keratin maddesi sayesinde bakım yapan,saçlarımı parlatan,zamandan tasarruf sağlayan bir işlemdir.kesinlikle tavsiye edilen verdiğim 400.00 tl nin her kuruşu helal olsun denilesi işlemdir.
saçın kaybettiği keratin yapısını kazanmasını sağlayan bir tür bakım. aynı zamanda kalıcı düzlük sağlıyor.
saçı döküyor mu diye merak ettiğim, ayrıca kimyasal çok mu fazla *
250 tl den başladığını öğrendim. benim saçlarım belime kadar olmasına rağmen 350 tl dedi. bi şüphe duydum o an.
kulaktan dolma bilgilerime dayanarak tuzlu su yani deniz suyu fönü bozuyormuş. kuaförsüz 4 5 ay kulağa çok hoş gelmekle beraber, zararı ve yararını iyice bi araştırmak gerekli.

edit:imla
6 ay olmasa da 3-4 ay düzgün fön istemeyen mis gibi saçlara sahip olabileceğiniz uygulamadır. evde uygulayabilirsiniz. evet canlarım yapabilirsiniz.
defrize işlemine nazaran daha zararsız ve etkili bir yöntem.
saçları kesinlikle yıpratan uygulama. ama kıvırcık saçlardan bunaldıysanız kesim çözüm.
güzel bir uygulamaya benziyor.
kendini bi b*k zanneden havalı arkadaşın kıvırcık olan saçlarımdan bıktığını * söylerken o kendini beğenmiş ve bilmiş tavrıyla 'canım saçlarına 'fransız fönü' çektirsene sende kendi saçlarından sıkılmadın mı?' demesi. (bkz: fransız manikürü) (bkz: brezilya fönü)

bunu duyan kimsenin -ben dahil- hiç bişey dememesi, ve başka bi konu hakknda konuşmaya devam etmemiz..
kanser yapıyormuş. hamile kadınlar bunu yapınca çocuklarının lösemi olma ihtimali çok fazlaymış.
Türk kız ve kadınlarının tahtalıya bilet kesme yöntemidir.
Bütün bunlar hep formaldehit...
kıvırcık saçları fönlü bir düzlüğe kavuşturan kalıcı işlem.

ancak böyle sacları kıvır kıvır olup bunu yaptıranların düşünmediği bise var.

o saç hiç uzamıcak mi ha.
o dümdüz saçlarının dibinden kabarıp kıvrılan saçlar çıkmıcak mı?
onu yaptırdıktan bi ay sonra her duştan sonra elinde saç düzleştiriciyle saç diplerini dağlamıcak mısın?

velasıl, kıvırcık olanlar yaptırmasın bunu.
biraz kafayı çalıştırın.
Bugün yüzüne bakılmıycak derecede dandik bir kuaföre sorup, 800(sekiz yüz) lira olduğunu öğrenmiş olduğum fön.
Ama bizim burada ki kaşı bile 30 liraya alan kuaförde 250 lira olduğunu öğrendiğim fön.
arkadaşlar ben güzzelik salonunda stajerlık yapıyorum bakın müşteri gelmeden önce bir kilo makyaj yapıyoruz yoksa patronlarımız güzel bir fırça atıyor mesela epilasyon kılı tamamen yok etmıyor ve ya 5 sene sonra tekrar çıkıyor herhangi bir hamilelikte horman degişilkiginde tekrar çıkıyor lekeler için kimyasal peeling diyorlar deriyi mahvediyor düşünün 1 kat deriniz kalkıyor ve herhalgi bir tahrişte tekrar leke olusuyor hemde uygulama döneminde cilt bakımı diyorlar iki peeling bi tonik sürüp sivilceleri sıkıp gönderiyorlar kalıcı makyaj 15 gün sonra rüşüre geliyorsunuz düşünün göz kapagına defalarca igne batırılıp çıkartılıyor sonrasında neler oldugunu siz tahmin edin bu brezilya fönü 3 gün boyunca toka takmamalısın dogru düzgün uyumamalısın aksi taktıde saçta iz çıkıyor kötü görüntü olusuyor üstelik kanserojen madde içeri saçın yıpranmış olması gerekiyor herhangi bir güzzelk ile ilgili birşey sormak isteyen varsa mesaj atsın tüm gerçekligiyle anlatayım bu para tuzaklarına düşmeyin bilinçlenin arkadaşlar.
Duş al kurula saçlarım hala dümdüz daha yeni fön çekilmiş gibi.
ilgi alanıma girmeye kalıcı fön çeşitidir.
kızlar bu başlıkta.

garip adamı tenzih ederim ne olduğunu çözemedim daha hermafrodit galiba.

http://img03.blogcu.com/v...kirblog_1340867212139.jpg
Bayan arkadaşlara sormak istiyorum bu işlem erkeklere uygulanabiliyormu birde saç uzunluğu en kısa ne kadar olmalı ? Gerçi meslek lisesinde kız öğrenci aramak gibi bir şey oldu bu ahahah. Neyse bilenler varsa mesaj atarsa sevinirim.
Gecen sene yaptırdım. Sacınıza bir ilaç suruyorlar ve o ilaçla fön cekiliyor. Fönlüyken bir gün duruyorsunuz ve kesinlikle ıslanmaması lazım. Bu işlem 3 kere tekrarlanıyor. Sonunda düz saclar. Ama benim sacım dalgalı-kıvırcık arası. Ona ragmen tam düz olmadı. Dustan cıktıgınızda tamamı kuruyana kadar kurutma makinesiyle kurutmalısınız. Yoksa düz olmuyor. Tavsiye etmek ve etmemek arasındayım. Ama yıpranma çok olmuyor
Çeşitli kimyasallarla daçın kalıcı olarak düzleştirilmesi olayı. Kullanılan kimyasalları solumak çok zararlıymış. Insanlar neden böyle doğal olmayan kıytırık şeye ihtiyaç duyar ki?
yıpranma felan olmuyor . oluyor yazanlara inanmayınız. gidip de kötü bi kuaföre ucuz diye yaptırmayın kesinlikle. saç bu sonuçta hüsranla sonuçlanması profesyonel olmayan bir kuaför yaparsa muhtemel sonuçtur. ben 500 liraya yaptırdım 200 e bile yapan varmış. bu yıpranıyor kötü oluyor cıs oluyor diyenler büyük ihtimalle ucuz diye bilmeyen kuaföre yaptırmıştır. yaptırdıktan sonra da matrix in onarıcı bakım setini verdiler. çok da memnunum. bu arada yaptırdıktan sonra karışık şekilde kurutmayın saçı.