bugün

kötü bakışlar gel bi gece kal bizde gibi bakışlar olabılır mı?
(bkz: ateşli dul bağyan)
(bkz: clark)
her boşanmış kadına aynı gözle bakılmaz. boşanıp bir daha evlenmeyip çocuklarına hem analık hem babalık yapan gerçek anneler vardır. kocasından boşanıp çocuklarıyla ilgilenmeyen, çocuklarını kocasına bırakan kadın vardır. bir de bu kadınların boşanma sebepleri vardır. aldatmış, aldatılmış, şiddet görmüş ve ve ve diye gidiyor. birçok sebep olabilir.
Boşanan kadına, sadece erkek değil, tüm çevre kötü bakar. Sanki yuvası dağılan kadınmış gibi düşünülür, ya kadın orospudur, ya geçimsiz çevredekilere göre.
Kimsenin aklına gelmez. Aldatıldıysa? Dayak yediyse? soruları. Herkes neticeye odaklanmıştır, sebebini de sormak ayıp geldiğinden, kadın kötü bilinir. Boşanmış bir kere, kocanızı bile baştan çıkarabilir...

Ne yazık böyle düşünenlere, boşanmak isteyen çok kadın olmasına rağmen, çoğu elalem ne der endişesi ile, içinde yaşadığı bunalımları yansıtmaz dışarıya...
Yazıktır, günahtır.
Elbette aralarında vardır kötüleri ama, bence kurunun yanında yaş ta yanmamalıdır.
şerefsizce bir bakıştır. malesef öyle bir ülkede yaşıyoruz ki boşanmış dul kadına orospu gözüyle bakılmakta. yada koca erkek avcısı olarak görülmekte. geri kafalı zihniyet değişmez bu ülkede hele ki bu hükümetle.
"cayır cayır yanıyodur şimdi bu hacı" bakışıdır. pis herifler sizi.
nuri alço' nun sarı bıyıklarının altından pis sırıtışı ile bakışına benzer.
kalbi ve gözü kör olmuş genellemeye bayılan insanların bakışıdır. gerizekalılar.
edit: gerizekalının biri eksilemiş kendini belli etmiş saolsun. ayrıca eklemeliyim ki boşanan kadın diye nitelendiren insan bazı sözlük yazarlarının annesi olabilir dikkat etmek lazım.
pişmiş aş.
normal adamlar yani insanlar için normal bir kadın olması dısında hiçbirşey değişmezken,angus abazanus cinsi insancıklar ilk önce yatağa nasıl atarım planı yaparlar beceremezlerse ki bu ihtimal %99'lara vurur.. hemen iftiraya başlarlar..
kız kardeş, ana ya da kızı diye bakar bakıştır.
kendi ayaklarının üstünde durabilen bayandır. cinsel arzuları hayvani dürtülere dönüşen insanların yarattığı fikirlerin aksine, bir çoğu işinde gücünde çocuğuna bakan kimselerdir.
hayvanca bir bakış açısıdır. sırtlanların leş görünce saldırması gibidir. böyle hayvanlar yüzünden çoğunuzun anneleri dayak yemeyi uygun görüyor. evde mutsuz olsa da boşanamıyor.
kadının kendi ailesinin bakışından pek farklı değildir hatta kadının kendisine bakış açısından dahi.
görsel
büyük olasılık fotoğrafta görüldüğü gibi olur. çünkü boşanan birçok kadın mecburen iş aramak zorundadır.
tıpkı çocukluğumuzdaki gibi eğilip bacak arasından bakarlar.

görsel
potansiyel vericiri gözüyle bakılır o kadına. boşanmış ya, iki gün sonra ateşi başına vurur, salatalık falan kesmez, kendini siktirmek ister. evet hayata bakışımız bundan ibaret. hayvan gibi yaşıyoruz çünkü, ye,iç,sikiş.
kaıdn boşanmış diye bakarlar.
not: izmirliyim
Sadece bizim ülkemizde olan ve adice olan bakıştır. Malesef ağzımı bozamıyorum şuan ama emin olsunlar şuralardan girip en uzak akrabasından çıkıyorum bu tiplerin. Bunlara ..... neyse allah affetsin.
babası, erkek kardeşi ve bir avuç vicdan sahibi erkek dışında tüm aç ve namussuz erkekler (bunlara komşusu, mahalle esnafı ve hatta eniştesi de dahil malesef!) kullanıp atmalık açık delik gözüyle bakarlar.
işim gereği boşanma süreci geçiren yüzlerce kadın ve erkekle muhatap oluyorum. Paramı bunlardan kazandığım halde hep ısrarla mümkünse boşanmamaları yönünde telkinde bulunuyorum.
Boşanmış aile çocuklarının dramı da ayrı ve upuzun bir mevzu!
Evli Arkadaşlar ufak tefek sorunlarda hele çocuğunuz da varsa boşanmayın!
Boşanmayın! Namusunuz ve çocuklarınız çakallara potansiyel yem olmasın. Boşanmayın...
Boşanmayın!
Edit: hiç bir artniyet taşımayan, tamamen hayattan alınan tecrübelere dayalı bu entry i eksileyen bekar arkadaş! Dul kadın becerme gayretin dilerim hep boşa gider. dilerim ki mutlu bir yuvan olsun ve boşanma gibi ağır bir durumu hiç yaşamayasın sen bile.
Edit 2 ; (lafı götünden anlayan abazan bekar arkadaşlar için açıklama) bak güzel kardeşim! Boşanmanın olası ağır sonuçlarını göze alarak mümkünse boşanmayın diyorum.kimse şizofren psikopat bir eşle yaşamak zorunda değil elbette. Bu durumdaki insanlara da yardımcı olup boşanmalarına aracılık ve yardım ediyoruz zaten (adli yardım). Boşanma kararını iyi düşünün dediklerim sadece bir anlık öfkeyle ya da küçük uyuşmazlıklarla soluğu adliyede alanlar.
Tecrübesiz erkek ise acınasıdır. Yani kim yetiştirecek beni de piyasaya salacak bakışıdır.
Sacma sapan yorumlara maruz kalmış başlık. Yahu bu ülkede kadinlarin %20si eşlerinin öldürme teşebüsünü görmüş ne demek kimse boşanmasin. eger mecbursa boşanacak. Bunuda tabu olarak görmeyi birakiriz belki bigün, ki okadarda tabu degil bence.
Rahatlık simgesi boşanmak. (bkz: dul)
(bkz: delikli boncuk yerde kalmaz)