bugün

ağız sulandıran tanıtım paketleriyle her liselinin hayali olan eğitim yuvası. hocalar falan da çok anlatır hatta 'ya boğaziçi ya haftaiçi' derler.*
ama o manzara, o çimler. harika gerçekten.
türkiye'nin her türlü fikrin yüksek sesle söylenebildiği, karşıtlıklar olsa da ifadenin anlam bulduğu bir kurtarılmış bölge sayılabilecek tek üniversitesi.
manzarası ve yeri ile ayrıca eğitim kalitesiyle türkiyenin sayılı üniversitelerinden biridir. ilk 3 te'dir. odtü,itü,bü bana göre bir de galatasaray üni var tabii ki *
Bu universitede huzur vardır, huzur!
full yapsan bile bazı bölümlerine gidilemeyen devlet okuludur.
hayallerimin üniversitesi ve aynı zamanda türkiye'nin en iyi üniversitesidir. Allah seneye bu entry'yi yaptım oldu diye editlemek nasip etsin diyorum.
Edit: nasip etmedi. Ama olsun. hayali bile güzel olan tek üniversitedir kendileri.
filistin eylemi: (#10345098)
kazanıpta gitmediğim üniversitedir.(deeeermişim hahaha)tabiki sadece bir şakadan ibaretti,yüksek zekam(!) kıbrıs üniversitelerini anca aşabildi malesef..
sadece türkiye'nin değil, dünyanın da en güzel manzaralı okullarından biridir.
bir alex olmadığı konusunda hemfikiriz sanırım.

tanım: güzelliği tartışılan üniversite.
hisarüstü kampüsü cennettir resmen.
bugün d&r'da yabancı bir yazar tarafından yazılmış olan ve boğaziçi üniversitesi yayın evi ile basılan bir kitap gördüğümde uğruna bir kez daha iç geçirmiş olduğum ilim irfan yuvasıdır.
öğrencilerinin kendilerini diğerlerinden * * * ayrı tuttuğu, türkiyedeki üniversiteleri boğaziçi ve diğerleri diye ayırdıkları söylenir ki genelde boğaziçili öğrenci bu moddadır.
sosyoloji yüksek lisans için alesten sadece 55 puan isterken, ieltsten 7 puan isteyen ingilizceyle kafayı bozmuş üniversite.
Türkiyenin En iyi ikinci Üniversitesidir. Yurtların ve Kampüsün Konuşlandığı Yerleşke Yeri itibari ile Bence Birinci Sıradadır.
Bu sene girdiğim okul.

Bu okulun en büyük sorunu okulun öğrenci kapasitesini aşan sayıda öğrenci barındırması(YÖK e selamalar).

Buna rağmen sosyal hayat hala mükemmel ; öğrenci kluplerinin hepsi tıkır tıkır işliyor,her hafta en az 2-3 seminer ve bir adet konser vardır.

Ayrıca eğitim hayatı da bundan pek etkilenmiş gibi gözükmüyor. Her sene çoğu öğrenci yurt dışına en iyi üniversitelere doktoraya veya yüksek lisansa gitmektedir.

Zaten okul sahip olduğu tüm bölümlerde türkiyenin o bölüm için en yüksek puanını ister haklı olarak.Sosyal, iktisadi ve idari bilimlerde ve fen bilimlerinde hiç kimse en iyi olduğunu tartışmaz bile.Bir tek mühndislikleri eleştirilmektedir fakat eleştiriler genelde "mühendislik yapmıyorlar" gibi anlamsız eleştirilerdir.

Okulun sahip olduğu şöhret beni okula girdiğim günden beri şaşırtmaya devam etmektedir.insanlar Boğaziçi'de okuduğunuzu öğrenince bir anda size övgüler düzmeye başlar hayranlıkla bakar.Tamam buraya girmek başarı ama bir anda üst-insan sananlar var.

Bu arada değinmek istediğim başka bir nokta okulda çok tiky var.

Güney kampüs ise bir efsane.Manzarası, ağaçları,binaları her şeyi nefis ama biraz bakımsız şu aralar.

Güzel bir okul özet olarak.
siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümüne gideceğime inandığım üniversite. gidince editleyeceğim uuserlar.
sözel ve eşit ağırlık alanlarında türkiyenin en iyi üniversitesidir.

sayısal olanı için (bkz: odtü)
Hocalarının birer birer özel üniversitelere kaydığı,artık eskisi kadar iyi olmayan üniversite.
şu klibe ev sahipliği yapmış.*

http://www.youtube.com/wa...xkQRU&feature=related
siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler fakültesi için 2010 lys de en az 517 puan isteyen üniversite.
türkiyenin en baba kampüsüne sahip en kaliteli bir üniversite. burada hazırlık okuyan ingilizce öğrenmeden çıkamıyor arkadaş.
ingilizce öğretmenliği bölümüne girebilmek için ekli puanda en azından ilk 100'e girmenin şart olduğu üniversite. öyle ki bir üniversite olarak öğrenciyi kesinlikle doyurabilme kapasitesine sahiptir.

6 kampüsten oluşur.* * * * * * en çok bilineni güney kampüstür. peteği, manzarası, kedileri, meydanı ve binaları meşhurdur.

diğer üniversitelerden farkı özgür ortamıdır. kampüse derslere istediğin gibi girebilirsin, içeride istediğin şeyi düşünebilirsin. yurtlar genelde kız-erkek karışıktır. bazen wcleri bile karışıktır. kulüpleri aşırı aktif partileri aşırı sıktır.
ders kayıt sistemi ile insanın sabır sınırlarını ölçen, fakat hiç bir gelişme göstermeyerek her dönem bunu temcit pilavı gibi önümüze koyan üniversitedir.
(bkz: 28 şubat 2011 boğaziçi üniversitesi darbe eylemi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar