bugün

dünkü maçta kartal gol gol sesine karşılık baykuş gol gol diye tezahurat beklediğim grup.
seviyorum bu grubu.
taraftarsız takıma taraftar olan,saygı duyulası topluluktur.
belediyenin koruma altına alması gereken kuşlardır.
kupa finalinde gayet efendi ve sakin bir taraftar topluluğu izlenimi verdiler. ayrıca geldikleri otobüslere verdikleri numaraların iki numaralı otobüste " et 2 " olarak yazması beni gayet güldürmüştür.

ibb forması giyen kayserispor taraftarlarının saygısızlıkların ihalesi de boz baykuşlara kalmıştır.
çarşı' yla sidik yarıştırmak yerine önlerine bakmaları gerekmekte.
diğerleriyle aynı kulvarda olmadığından sidik yarıştırabileceği bir kulüp bulunmamaktır.
hareket çekenleri alkışlayacak kadar büyük bir taraftar grubudur.
diğer takım taraftarlarına şişe atmayacak kadar büyük bir taraftar grubudur.
eğlenmeyi bilen bir taraftar grubudur.

bir de bize laf edenler varmış, onlara armağan ediyorum bunu.
sakarya otobüsüyle anlaşmıştım ben ilk başta, sabah 7-8 gibi uyuduğumdan o gece hiç uyumadan sabah olmasını bekledim, olurda uyursam kalkamazdım, biliyodum.
saat 6.30 gibi sakarya temsilcisi panpamı aradım, otobüsün boludan geçip geçmeyeceğini bilmiyodum.
bi sonraki seferde boludan geçmeyeceğini öğrendim otobüsün, kaptan boludan otobandan geçeriz dedi, otobanın neresinden dedim orta şerit diye cevap verdi kaptan, öyle de bi daşşak döndü.
neyse, ankaradan binmeye karar verdim, sabah 7,10da çıktım, kahvaltı bile yapamadım, terminale gitmek için otobüs bekleyemezdim, hemen ankarada olmam gerekiyodu, terminale kadar yürüdüm, çünkü o saatte yarım saat arayla otobüs kalkıyo amına kodum memleketinde.
koşa koşa terminale gittim, hemen ankaraya bilet aldım, daha sonra ankara tayfasının buluşacağı yeri öğrendim, ankaradaki arkadaşımı aradım gelip beni aştiden aldı ve buluşma noktasına götürdü, hala açtım beyler. orada simit falan yedim, daha sonra 1,30da yola çıktık.
yolda biletlerin ücretsiz olduğu haberi sevindirdi beni, ama ücretli olsaydı bile giricektim ben o maça amk.
şimdi bu yaptığımdan dolayı boz baykuş ruhu zedelendiyse amına korum ben öyle işin.

kafamıza şişe attılar, ses etmedik.biz de bilirdik kavga etmeyi amk.bu sefer liseliler değil biz kalabalıktık.
içeride üst tribünden küfür yedik, alkışladık sadece, ağzımızı açmadık.
maç 2-2 olunca 2-2 işareti yaptık.
zıpla zıpla zıplamayan liseli dedik.
yanımızdaki adamı tanımamamıza rağmen kol kola girdik, omuz omuza attık, marşlara eşlik ettik, sigaramızı paylaştık.
fakat yanına 3-4 tane forma-atkı alıp onları stoklayanlar var ya, heh işte onların amına koyim, asıl orospu çocuğu onlar. dönüş yolunda otobüsümüz kaçmıştı, başka otobüse nakil olduk, 100 kişi geldik amına koyim.
ama eğlenmesini bildik, beşiktaş otobüsüne marş söyledik, alkışladık, onlar yine hareket çekti, gavat onlar.
ve son olarak;

istanbuuuuulllll seninleğğğğğ
gel dedin de gelmedik mi ölmeyeeeeeğğğ

özet: paramız olmayabilirdi, 4 tablot yemek yiyen beşiktaşlıların önünden köfte ekmekle geçmiş olabiliriz ama biz oradaydık beyler, boz baykuş siker.
küfürsüz bir şekilde mizah yapabilen hastası olduğum taraftar grubu. küfür ile yaratıcı olduğunu sananların bakıp ders alması gerekir. * *
gittikçe çoğalıyorlar. öğlena gibiler. kayseride azımsanmayacak kadar çok taraftarları vardı.
maç var dediler geldik, gupa var dediler verdik.
görsel
görsel
güzel çocukların oluşturduğu taraftar grubu. severim ben bunları. iyidir yani. hepsi temiz çocuklar.
Eskişehir bandosuna özenip melodi yapmaya çalışan ve yapamayan taraftar grubudur.

"Biz beceremedik ES-ES bandosu deplasmanlara gidebilsin"

http://www.google.com.tr/...15&ved=1t:429,r:1,s:0
biz seninle ölmeye geldik deyip gol sonrası, hakeme ana avrat küfretmedik. çünkü hakem haklı beyler

biz rakip sahaya çıktığında, rakip gol attığında, rakip takımın kadrosu okunurken küfre abanıp erkek olmadık. alkışladık!

biz ses teli taraftarı olmadık, bamteli taraftarı olduk!

biz rakibin formasını yakıp çevreye zarar vermedik. küfre acizler başvurur.

biz 1 finali bitirdik, diğer finalleri bekliyoruz...
kahkaha attırmıştır.

http://i53.tinypic.com/m8311.jpg
bir organizasyonla yeni sezonda ibb nin içerdeki ilk maçında olimpiyat stadını doldurmasını beklediğim yeni taraftar gurubu.
inci sözlüğün yaptığı tek hayırlı iş.

(bkz: maç var dediler geldik)
o buz gibi stadı ısıtan taraftar grubudur, önümüzdeki sene takımlarına daha fazla moral verip daha yukarıya taşıyabilitesi yüksek olan gruptur.
nasıl oldu bilemiyorum ama türk futbolunda mizah figürü olabilmiş mümtaz taraftar grubu. halbuki türk futbolunda bu sene sadece şike, aziz yıldırım, mhk, emenike gibi figürler vardı.
"hakem haklı beyler" "bize her yer deplasman" gibi güzel sloganlar , enteresan tribün şovlarıyla başlı başına bir inci işidir...
görsel
tribün de maçı bırakıp kitap okuyan taraftardır onlar.

(bkz: farklılık)
tribünlerde ayrı bir renktir. inceden laf sokmaları iğnelemeleri çok hoştur. Stadlara renk katmışlardır.
an itibariyle 40.000 facebook hayranına ulaşmışlardır. 40 yapar sloganıyla son 40000. üyeye imzalı forma hediye ediyorlar.
türk futbol tribünlerine farklı bir boyut getiren taraftar grubu.
inci sözlüğün yaptığı en iyi iş diyebilirim.