bugün

istanbulun bostancı ilçesinde bulunan, minibüs caddesinin tam üzerinde senelerdir hizmet veren, içerisinde bir çok oyuncağın yer aldığı her yaş döneminde ayrı bir tat veren lunaparktır.

ayrıca yön bildirmek, yol tarif etmek için kullanılma sıklığı gözönünde bulundurulursa isim hakkını almayı akıl eden cin işadamının paraya para demeyeceği mekandır.
Kucukken her onunden gecınce babama gidelim diye tutturudugm için babam yolu degıstırıp gittigini soler. Cok severmısım. Sanki bok vardı. * ayrıca mafya kokusu kokar her lunapark gibi buram buram..
20 sene boyunca 2 dakikalık mesafede olmama rağmen bir kez bile kapısından içeri girmediğim lunaparktır. *
ortaokul caglarında okuldan kaçınca 2 3 bilet alıp kısa süreli zevklere ulaştıran lunaparktır.kamikazesine binen tedbirsiz insanların bozuk paralarıyla yaralanmak için birebir bir mekandır.eski tadı yoktur ama yine de bir efsanedir.
içinde "kamıkaze" adlı yaran, akla zarar ve çok zevkli bir oyun bulunan lunaparktır. 1992 senesinde bulunduğu mevki şiddetli yağmur yüzünden su altında kalmıştır. Hala daha revaşta olan ender lunaparklardandır.
yıllar yıllar önce lunapark yapılmış, etrafına şehir sonradan kurulmuş denecek kadar ortada kalan bir parktır. afedersiniz mal gibi ortadadır yani. bir şeye de benzemez oyuncakları, balerin'i suratsız karının tekidir. hiç sevmedim. hiç de gitmedim. küçükken babam hiç götürmedi beni çünküüühühühüühüüü.
kainatın en boktan roller coaster'ını içinde bulunduran lunapark.

bahsedilen alet tırtıl şeklindedir ve sadece 2-3 kere (1-2 metrelik yükseklik farkı yaratarak) bayır aşağı gider o kadar. çocuklar için yapılmış olsa da komik, o ne lan öyle.*
her sene artan bilet fiyatları bu yaz durmus durmakla beraber genede cep yakan cinsten bi sekilde kalmıstır.
jeton fiyatı şuan 5 tl'dir. Bir gondol yaptık 15tl, bir o dönen şeylere bindik 15tl; gitti 30tl. Hadi son kez de yeni bi alet gelmiş böle top gibi oturuyosun seni fırlatıyo ona binek dedik gittik 2 tane jeton aldık oturduk. Eleman kişi başı 5jeton dedi. Her yerimizi bağlamışlar fırlatılmaya hazırız. Rezil rezil çözdürdük kendimizi, tıpışş tıpış eve yol aldık...o derece pahalı..
Yarın cılgınlar gibi eğleneceğim yerdir kendisi. Yolu bostancıya düşenin mutlaka bir kez gitmesini tavsiye ederim. Korku tüneli çok tırt bana göre. Ama yinede eğleniyorsun işte. Bir tatilya değil tabi..
senelerdir adam akıllı yenilik gelmiyor. aksine, 1-2 tane olan güzel alet vardı. onlarda teker teker gitti. ilkokula giderken de giderdim. neredeyse hiç bir şey değişmedi. sadece daha da kötüleşti. gişedeki şişman ablalar bile aynı.

bana kalırsa artık çocuklara hitap ediyor. bi g-max midir nedir, o var işte. ama 1 alet yüzünden de yüceltecek değiliz.
Bostancı'daki meşhuuur lunaparkın geçmişi 1983 yılına kadar gidiyor.
Babaları da bir zamanlar "ip cambazı" olan Ümit-Savaş CELASUN kardeşler, 1983'te Bostancı'da bu lunaparkı açıyorlar.
CELASUN Ailesinin 1940 yılına dayanan bir "lunaparkçılık" geçmişi var.
Lunapark'taki oyuncakların büyük bir çoğunluğu, lunaparkçılık denilince dünyada ilk akla gelen ülkelerden biri olan italya'dan ithal.
Ümit-Savaş CELASUN kardeşlerin şirketi 2008'de ANONiM ŞiRKET oldu.
2010 yılında da Çekmeköy/Taşdelen Lunaparkını açtılar.
Lunapark'ın sahibi olan kardeşlerden Savaş Celasun, 3 Mart 2005'te Bostancı'daki bürosunda intihar etmiş, bu "elim" olay gazetelere de haber olmuştu:
http://hurarsiv.hurriyet....intnews.aspx?DocID=301343
Eski denilebilecek nadir lunaparklardandır. Çocukluğumun güzel anısınan bazıları bu mekanda geçti. Önünden geçmek bile mutlu eder bazen.