günümüz gerçeğidir.

tabii ki bordo bereliler silahlı kuvvetlerdeki en iyi yetiştirilen birliklerden ama bu demek değildir ki "1 bordo bereli 10000 pkklı yok eder." güldürmeyin yani.
arkadaş zaten hiç kimse rambo değil, cehennem meleği değil, öyle kurşun geçirmezlikle alakalı da eğitim alınmıyor daha maalesef.
ama bordo berelileri de hafife almamak gerek, askeriyede 7 sene bilfiil rütbeli görev yaptım ve 4 yılda askeri okul geçmişim var. sizin öyle tahmininiz gibi bordo bereliler kolay yetişmiyor, bir bordo berelinin eğitimi tam 3 yıl sürüyor ve tam bir silaha dönüşüyor adamlar.
siz sadece olayın size yansıtılan kadarını biliyorsunuz ama gerçekler, izlediğiniz, okuduğunuz haberlerden ibaret değil.
olmayan gerçek.

1 bordo bereli 10000 pkklıyı alır kimse demedi ki amına koyayım. inanın abartılmıyor.
ecevitin çıkardığı yasa yüzünden dağdan indirilip pasifize edilmiş, mermi sıkma yetkisi elinden alınmış profesyonel birlik için kurulmuş cümle.

önüne siyasi bir engel koymadan vur emrini ver bak bakayım ortalığı nasıl sikiyo.
Dünyanın en iyi silahlı kuvvetidir bordo bereliler. Bu abartı değildir. Övünmeyelim mi silahlı kuvvetlerimizin gücüyle?
bordo berelinin aldığı taktiksel savaş eğitimi ile kert'lerin aldığı eğitim arasında uçurum fark vardır, pek tabi 10 bin kişilik bir ordunun karşısında tükürük ile boğulmayacak adam yoktur.
bu adamlara da zaten eğitim verilirken, her birinizi 10 bin kişilik bir ordunun karşısına koyup allah allah nidaları ile savaştan galip çıkmanızı sağlayacağız denilmiyor. ama dağdaki hewal de çok iyi bilir ki, en ufak dalgınlığın da önce ufak bir ıslık sesi duyacaktır sonrasında bedeninin üstünde olmayan kafasının aslında yere düştüğünü, bedenine uzaktan bakınca anlıyacaktır.
Bordo berelilerinin abartilmasini abartan yazar soylemidir. 300 spartalilar mi lan bunlar 1 e 10000 yok etsinler. kendin uydurup kendin curutuyosun. dunyada cok sayili askeri birliklerden biri oldugunu da degistirmez ayrica spartali olmamalari.
Pkk askerleri karşısında madara olduktan sonra daha iyi anlaşılan durumdur. O zaman her pkk askeri 2 bordo bere üsüste mi taksın yani?
bizzat tatbikatlari goruldugunde "aman yigidim seytan doldurur cek sunu uzerimden" diyecek kisilerin fikridir.
yahu bizim memlekette ne kadar cok kendi vatanini ezmek için calisan mahlukatlar var .
biliyor musun ki konuşuyorsun? o zaman amerika özel kuvvetlerini yenen kim? adamlar her boka çıkmıyor diye saçma sapan başlıklar.
o abarttığınız bordo berelilerin çıktığı son operasyonun ismini kimse bilir mi? Bilmez çünkü o dediklerinizi yapanlar jandarma özel harekat' dır. Siz oturun bordo bereli nasıl savaşır diye düşünün.
Bordo bereli bir tanidiginiz yok sanırım. Ayrıca adamlar özel bir kuvvet, abartilmasi gayet normal. Bu da bir nevi stratejidir sonuçta. Beni abartacak halleri yok ya amk...
bunların sadece sözü geçer hiç bilmeyiz nerdedirler ne yaparlar ama özel bir birlik oldukları çeşitli amaçlar için kullanıldıkları kesindir. bizim taburda bir bordo bereliden atılma komutan vardı üzeri brove dolu. adam öyle bir hakaret ediyor öyle bir vücüdu var anlatamam. şimdi azıma sıçacak burda son nefesimi verecem demiştim bir seferinde konu da komutandan kalem mi zımba mı öyle birşey almıştım daha işimi bitirmeden istedi ama onun o isteyiş şeklinden dediklerinden sonra yazıcı olduğum güne lanet olsun demiştim bu bir abartı değil adamlar psikopat oluyorlar ne olmuş bir zımba ile bir kalem istemişiz. ama herkes saygı duyardı adama son model de volvaya binerdi. bordo bere ile ilgili net bildiklerim bunlar. aman uzak dursunlar bendendir. keke falan da değilim. bildiğin türk mühendisim.
Abartılmıyorlar. Eğitimle askerler fakat her insan ölümlüdür. Eğer kurşun isabet ederse yapabilecek bir şeyleri yok.

Eğitim alıyorlar diye kurşuna dayanıklı olamazlar ya.
amına koyim mermisi bitse de_dust da saklanacak delik arayan ergenler gelmiş türkiye'nin en taşşaklı birliklerine atar gider yapıyor.
senelerdir pkk'yi bitirememis bir grubun abartilmasi gercegidir.

bazilari hala saniyor ki yok turk ordusu soyle guclu, yok her yarismada birinci geliyoruz falan.

atma ziya. bordo berelilerin normal askerden bir farki yok. atip tutmayin bos bos.
çoğu yüzme bilmiyormuş. bi arkadasin arkadasi dediydi.
başlık karakter sayısına takılmış.

tamamı

"kürdüm, pkk senpatizmanıyım, hdp'ye oy veriyorum ve bırdı bırılılırın ıbırtıldığı gırçığı.
haklı bir beyandır..

ulan biz bordo şapka takıp çıksak tefe koyarlan lan..

erkek adam bordo renk giyer mi be heeyy!!