bugün

Eve yürüdü kız değirmenden
Çuvalı aşağıdaydı ve o
Kaldıramadı yeniden.
''Yardım edebilirmiyim?'' ''Niye?'' ''Para için!''
Ve dar sokakta
iyi kızlar sallayıp atmamalılar
Böyle teklifleri ve ''hayır'' dememeliler.
Kabul ettiği açıktı.

Kızın çuvalıyla sırtımda
Başlarım, fakat yarı-yolda, gevşeklik hissederek,
Paramı isterim -- üç öpücük.
Kız durur --aynen onun gibi, gördünüz mü?
Engeller yolu ve düşünür
Ve söyler hiç bitmeyen şeyler,
kabul edemez, çok fazla:
ihtimal dışı -- üç tane!

ikiye razı olur,
Böylece, yarım ücreti öder;
Gerisinin vakti bu gece gelecek.
(kaçıramaz buluşmamızı),
Unutacağını yargılamama rağmen!
işte böyle ben, köle gibi çalıştırılan kimse,
Taşırım çuvalını kızın zar zor yürüyerek -
Hepsi bunun yalnız bir öpücük için! *
anlatım bozukluğu olan sıfat tamlamasıdır.
borcunu ödemeyen kişinin bir borcu olduğu için hala borçlu olması dolayısıyla ikinci bir borçlu kelimesine gerek kalmayan cümledir.
yakın zamanda kapısına mahkeme çağrı bildirisi gelecek kişi..
borcum borç ama nah alırsın moduna yatan kişi.
borçu olduğu için mal aldığı yere gelerek tekrardan kişiden ihtiyaçlarını karşılıyan pişkin kişi anlamına gelir.
temerrüte düşen garip adamdır.
"borcumuzu ne öderiz ne de inkar ederiz" felsefesiyle hareket eden pişkin borçlular topluluğunun üyeleri.
borcunu ödemeyen bu az gelişmiş canlılar. sıcak soğuk her iklimde görülebilir.genelde otlanmak için yayıldıkları yerler
bakkal ve veresiye defteri, komuşunun evi, iyi niyetli arkadaşların takıldığı yerler ve saf insan çevreleridir. bu kişi avına yaklaşmadan önce sahte timsah gözyaşı döker hatta timsahlar bile buna şaşırır. ağlar,yakınır. ve nihayetinde avını ağına düşürür.ve ortadan kaybolur. nitekim sebep bellidir. sorulduğunda sebep bellidir.piyasada parası kalmıştır pardon ormanda mantarları vardır. henüz toplayamamıştır. oda açlıktan başkasını yemektedir.cevapda belli dir doğa kanunu der ve ormanın karanlıklarına doğru ilerler...
temerrüt faizi ödemeye mahkum edilecek borçludur.
ödeyememe sebebi; nakit sıkıntısı veyahut malvarlığı yetersizliği olarak çeşitlendirilebilir...
nakit sıkıntısından kaynaklı ise alıcı açısından endişeye gerek yoktur. ancak malvarlığı bulunmayan bir kişi ödeme sıkıntısı yaşıyor ise bu kişi iflas etmiş demektir. bu halde alacaklının soğuk su içme vakti gelmiş demektir...
alacaklısına allahın yardım etmesi gereken kişi . hele bir de avıkap pardon avukatlara düşerse allah daha çok yardım etsin denilesi kişi .
yiğitlikten nasibini almamış kişidir.

(bkz: borç yiğidin kamçısıdır)
(bkz: işsiz adam).
icra takibi sayesinde haciz tehlikesi ile karşı karşıya kalacak olan borçludur.

(bkz: o dükkanı kaldırırım) *
alacaklıya rutin bir şekilde "kaçmıyoruz ya" diyen üstat.
ben seni becerdim sende beni becereceksin demektir.
acınasıdır.
ya yüzsüzdür zaten ona ne desen bahane hazır, sen utanırsın istemekten o yine rahattır ya da yoktur kazanamamıştır.
görsel
katil olabilir.

http://www.sabah.com.tr/y...yuzunden-yegenini-oldurdu