bkm bünyesinde oluşturulan cafe, bar, bkm atölye öğrencilerinin oyunlarını sergiledikleri, farklı alternatiflerin bulunduğu, gidilesi hoş mekan.

http://www.bkmmutfak.com
süper skeçleriyle seyirciyi yıkıp geçiren birbirinden yetenekli genç arkadaşların interaktif gösterilerinin sahnesi, bar-tiyatro karışımı mekandır. Çırak olarak adlandırılan Bkm kadrosunun genç elemanları sahne alırlar. Dizilerden tanıdığımız genç yetenekler kendilerinin yazdıkları skeçleri oynamaktadırlar. Barmenlerin dahi oyuncu olduğu bu mekanda eğlence garantidir.Bkm'nin hemen yanında yer alan bu sıcak mekan hep gidilmek ister. Eğlendirir, güldürür üstüne bir de sarhoş eder. Bu arada sivri seyircileri fena madara ederler uyarmakta fayda var.
kanal d nin yaz sezonunda yayinlamayi planladigi matrak olmasini umit ettigim olusumdur...*
yılmaz erdoğan'ın süper projesi. çok iyi bu adamlar. skeçlerin bazıları olağanüstü yaratıcı. ama şu varki mutfaktayken daha iyilerdi sanki, onları televizyonda görmeye alışamadım pek.
bkm mutfağa giriş için daha önce ekibe katılmış bir öğrencinin referans vermesi, bir nevi kefil olması şartı olduğundan, birbirleriyle sevgili olan insanların ekipte bulunması ilginç olmayan tiyatro ekibi.
(bkz: bkm çayocağı)
bir adet patates kafa ya sahip mutfak.
oyuncuların ve yazarlarının referans üzerine alındığı bizzat katıldığı beyaz show programında yılmaz erdoğan tarafından dile getirilen tiyatro topluluğu. tabi ki bu referans, yılmaz abi bizim amcaoğlu çok komik onu da alalım şeklinde olmuyordur, bunun bir yetenek sınaması vardır, kastedilen de o değil, kastedilen kimsenin torpille içeri girdiği konusu hiç değil. hatta bunun amacının ekiple refere edilen arkadaş arasında olası bir anlaşmazlıkta, onu daha iyi tanıyan ve onu refere eden arkadaşının ilk müdahil olması olduğu yine yılmaz erdoğan tarafından söylendi. bunda galeyana gelecek bir durum da yok doğal olarak, kaldı ki çift olan oyuncuların aynı ekipte yer almasında rahatsız edici olan nedir onu anlayamıyorum, hele yıllarca, levent kırca - oya başar, gönül ülkü - gazenfer özcan, ferhan şensoy - derya baykal, yasemin yalçın - ilyas ilbey vb.. onlarca çifti sahnelerde, ekranlarda izledikten sonra bir veya birden fazla çifti sahnede görmenin nesi rahatsız edici olabilir ki?
gerçekten mutfak olduğundan şüphe ediyorum. arkadaş baksana herkes şişko.
aralarından hiç su sızmıyormuş, birbirlerini çok hem de çok seviyormuş gibi görünmelerine ve yılmaz abilerine açık açık yaranmaya çalışmalarına sinir olduğum tiyatro topluluğu. aralarında bazıları bariz şekilde öne çıktığı halde hiç mi aralarında kıskançlık olmaz, dedikodu olmaz. hiç mi kimseye haksızlık yapılmaz. beyaz show da oturuşları bile bir sıraya göre. arkada kalan hiç mi ben neden arkadayım demez. oyuncu bunların hepsi oyuncu.

not: sahne tozu yutmaya başlayalı en azından birkaç yıl olmasına karşın hala aralarında bazıları oyun esnasında yapılan esprilere seyirciyle beraber gülüyor. ergenlerin pohpohlamalarıyla kendilerini iyi oyuncu zannediyorlar sanırım. gördüğüm kadarıyla filimlerinden sonra da özgüvenleri iyice artmış ama yılmaz abilerinin gölgesinden çıkınca ne olacaklar acaba. bilinmez belki aralarında tüm oyunculuk kariyerleri boyunca yılmaz abilerinin mutfağında çalışmayı düşünen de vardır.
bu akşam bursa faruk saraç myodaki söyleşilerinin ardından kültürpark açık hava tiyatrosndaki skeçlerini izleyeceğim grup.
şimdi bir şey diyecegim bu arkadaşlar hakkında.
bu ekip niye birbirlerinden ayrıldılar lan? kim ayırdı bu güzelim, başarılı ekibi?
hiç sevmem bunları, hiç oturup cidi cidi izlemişligim yoktur. benim anlatmak istedigim, bu ekip dagıldıktan sonra her biri başka dizilerde oynamaya başladı, hangi diziye baksam bunlardan biri çıkıyor karşıma. en azından önceden toplu bir yerdeydiler şimdi gözümüzü hangi diziye diksek bunlardan biri çıkıyor ve ben (bkz: hayattan ve her şeyden bir anda soğuyorum).

(bkz: işler güçler)
(bkz: ecevit)
zırt pırt reklamlarda, dizilerde, talk showlarda karşımıza çıkan ve hem samimiyetsiz hem aptalca hareketleri ve esprileriyle bizlere yılmaz erdoğan'ın 7 sülalesinin hatrını sorduran ekip.
Pazartesi akşamları skeç gecelerinin düzenlendiği mekan.
bir muadili kadıköy'deki kaset olan mekandır. ayrıca bkm'nin yavrusudur. yeni nesil stand-up'çılar için ideal bir mekan.