Yalnızlık.
Yeni insanlar tanımak.

Şaka şaka, ego mastürbasyonu.
zihnimizde olan ancak gerçekte varolmayan görünmez duvarlar.

edit: o duvarların ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz.
şuan ki başlıkları görünce evet dedim lan napıyorum ben hala burada? çok malsın sözlük, aynı eski sevgilim gibi ama ilkler unutulmuyor be.
Kendini gerçekleştirme imkanı elde etmek.
(bkz: Maslow)
Muhatabim kimse yokta ondan. Insanlarla mubabbet etsem ne işim var burda.
kafamıza göre saçmalayabildiğimiz bir ortam olmasıdır.

Şuraya girilen entarileri gerçek hayatında dile getir ya hapishaneye gidersin yada birileri kalkar silker ayıptır söylemesi*
En iyi ihtimal; anam fikri bey aslında bu muymuş amk bırak sallama ibneyi derler.
Benim canımın sultanı zall.
bir umut.
daha yaşanılası bir sözlük için.
yazdıklarımızı birilerinin okuması için.
belki bir şeyleri düzeltebilirim kaygısı için.
fikir ve bilgi paylaşımı yapabilmek için.
bir umut.

şiir gibi oldu be. gecenin şiiri başlığında okuturum ben bunu.
işim yok gücüm yok, zaman öldürüyorum kendimce.
Bilmiyorum mk alışkanlık oldu.
çok pis alışkanlık yapıyor. bıraktım yine duramadım geldim.
zall ın nur cemali.
Hiç birşey. Hemen defolup gidebilirsin.
Özgürlük. Herkesin düşüncelerini başkalarının özgürlük alanına girmeden rahatça paylaşabildiğinden kaynaklanan durum.
arada provakatörler çıkmıyor değil.
Burada düşüncelerini anonim kimlik altında çok rahat paylaşabiliyorsun. Farklı kişilerin açtığı başlıklarla hem kişilerin bilgilerinden, hem de düşünce yapılarından faydalanıp kendi bilgi birikimini geliştiriyorsun.
benim de bu sözlüğe gelişim
bir güzelden ötürü.
görsel
yalnızlığımız.
(bkz: dedikodu)
anlatmak istediklerimizi anlatacak birileri yoksa içimizde tutmak dert oluyor bazen. bazende herkese her şeyi anlatamıyoruz. bazen çok güzel şeyler geliyor aklıma, bazen de çok kötü şeyler. içime atacağıma sözlüğe yazıyorum ben.
paylaşınca rahatlattığından. iyi , kötü neyse artık. biraz da gelişine.
Yalnızlık arkadaşlar yoksa herkes işinde gücünde.
önceden olsa yazmak, okumak derdim ama şu sıralar ikisini de yapmıyorum. beni burda tutan sebep sevdiğim insanlar. çoğu burda uzun süredir bulunuyor. ne yazmışlar, ne etmişler diye bakıp, iki satır bir şey yazıp çıkıyorum. bir de tüm çirkinliğine rağmen uludağ sözlüğü seviyorum. ne bileyim mahallem gibi içindeyken yabancılık hissetmiyorum.
For freedom.