bugün

14 eylül 2010 bursaspor valencia maçı öncesi iyice ayyuka çıkan tavırdır.
(bkz: 14 eylül 2010 bursaspor valencia maçı/#9380836)
(bkz: bursaspor/#9346942)

bugün itibariyle, kayseri'ye rezil bir oyun sonucu 2-0 yenilen fener'in antrenmanını manşet yapmaları, galatasaray'ın kendi saha ve seyircisi önünde g.antep'i zar zor 1-0 geçmesine övgüler yağdırmaları artık mide bulandırmaktadır.

tabii ki onlar reytingi fazla olan büyük(!) kulüpler.
tabii haber yapın.

ama bugün bütün avrupa'nın gözü bursasporumuzun üzerinde arkadaş...

hadi onu geçtim yahu.
trabzon 6-1 yendi sivas'ı. onu manşet yapsanıza.
şerefsizler...

yarın hiçbirinizi okumayacağım artık.
bursa yense de yenilse de sizi protesto ediyor ve bu satırlar vasıtası ile tüm bursaspor taraftarını, tüm diğer anadolu kulüpleri taraftarlarını bu yavşakça tavrı protesto etmeye çağırıyorum.

yarın belki trabzon şampiyon olacak.
yarını geçin yahu. daha geçtiğimiz günlerde bir avrupa devine kafa tuttu trabzon. liverpool'e ecel terleri döktürdü avni aker'de...
ama paok'a elenen fener ve kiviv miydi neydi ona elene galatasaray daha önemliydi bunlar için...

evet yarın belki trabzon tekrar şampiyon olacak, belki kayseri, belki eskişehir veya diğerleri...

ama bu yavşak tavır biz protestomuzu sergilemezsek ilelebet devam edecek.

bizler bursaspor'a gönül verenler olarak takımımızın forma reklamı almamasını onur ve şerefimiz olarak görüyoruz.
bu saatten sonra da sayın başkan reklam falan almasın. thy ile de anlaşmasın.

bursaspor'un ona gönül veren onbinleri var.
bize ne basın ne de reklam lazım.

bursaspor'lu onuru için yavşak medyayı boykot ediyorum...

ekleme: başlığın orijinal hali;
"bizans medyası nın bursasporu dışlayan yavşak tavrı" iken isteğim dışında değiştirilip sansürlenmiştir.
istanbul medyasının bu tavrını yavşakça bulmayan sözlük moderasyonuna soruyorum. "yavşak" yerine kullanabileceğimiz başka bir sıfat varsa onu yazalım...
türk spor medyasının acı halidir.

parayı kim veriyorsa ona göre haber yapmaktadırlar.
bursa'nın yerel medyası o kadar gelişmiş ki, çok da sallanmaması gereken bir durumdur. bursaspor valencia'nın bu akşam amına koyup evine yollayacaktır.

not: eskişehirsporluyum, cuma günü bursa atatürk stadında kafamın üstünden bir şişe sidik geçti.
istanbulun bizans geçmişi nedeniyle istanbul basınına bursalıların bizans medyası dediğini ortaya seren durumdur. ulan adama sormazlar mı bursa osmanlıdan önce hangi devlete bağlıydı? hangi devletin tekfurları yönetiyordu?
yıllardır çeşitli şampiyonluklar alan trabzonspor bile hakettiği değeri görmüyorken, bursaspor'un dışlanması türkiye sınırları içerisinde tabii bir durumdur.

yıllardır var olan bir tavırdır bu. malesef beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray'dan başka değer gören bir takım yok. medya bu takımlar dışında, diğer takımları doğru düzgün tanımıyor bile. gerçi bu anadolu takımlarının işine gelmeye başladı artık. çünkü başarı bu şekilde gelmeye başladı. sessiz ve usulca.

anadolu devrimi devam edecek. ve bursaspor şampiyonlar ligi'nde en azından 3.olmayı başarabilecektir.
demek ki bursaspor taraftarı bahsedilen gazeteleri yeterince okumuyorlar ki adamlar da fazla yer ayırmıyor. arz talep meselesi bir anlamda ...
(bkz: içimizdeki irlandalılar)
anti ist felsefesini benimseyen kişinin düşüncesidir. (bkz: anti ist)kısa açıklama.anti ist 70lerde ESKiŞEHiRSPOR TARAFTARININ başlattığı bir akımdır. istanbul takımlarına karşı bil ayaklanama direniştir. bu yüzden Eskişehir Bursa gbi şehirlerde istanbul takımı tutulmaz.
varsın istanbul basını istanbul takımlarını yazmaya devam etsin, arda turan ın sevgilisinden makas almasını, aykut un alex e darılmasını, guti nin boğazda rakı balık yapmasını manşet yapmaya devam etsin, biz topumuzu oynamaya devam edelim, şampiyonluklar peşi sıra gelsin. alışmak lazım artık ulusal basının adaletsizliğine, takmamak lazım fazla. kısaca 'çokta fifi'.
gazetelerin taraftar sayısını göz önüne alarak yaptığı politikadır. ayrıca bizans olmamış puanım 2.
(bkz: Trabzonsporu anlamak)
ticari kaygı güdülen hiçbir işte kalite, adalet gibi etik unsurlar aramamak lazım. devir o.çlerin devri.
bir tek ntv spor bursaspor'u dışlamamaktadır.
bu da ntv spor'u gözümüzde yüceltmektedir efendim...
ayrıca hem bizans medyası deyip hem de o medyadan ilgi beklemek de ayrı bir komedi ...
(bkz: bizi dışlıyorlar diye ağlayan kız)
* istanbul basın * bunuda yazın.

yıllarca biz bursasporluların ettiği küfür. bunlar ezelden beri böyle yani arkadaşım.
(bkz: Bizans medyası)

1- birinin sizi dışladığını düşünüp, hakaret ederseniz, durumunuz düzelmez. Dışlanmaya devam edersiniz.
2- Biri sizi dışlıyorsa, siz de onu dışlarısnız. ilişkilerinizi kesersiniz.
3- Birisi sizi dışlıyor ama, dışlamamasını istiyorsanız, ona kızmak yerine sizi dışlayamayacak duruşu sergileyin.

Siz ilk maddeyi uyguladığınız sürece sevgi değil, nefretle anılırsınız. E tabiki böyle sosyal oluşumlar diğerleri tarafından dışlanır.

Açıkçası son zamanlarda Bursaspor taraftarına karşı büyük bir antipati hissetmeye başladım. Bunun suçlusu da direk Bursaspor un 1 şampiyonlukla dev olduğunu sanan taraftarıdır.

Medyada çok yeralan 3 takım, Türkiyedeki kupaların %80-90 ını kazanmış 3 takımdır. Yine Türk futbol seyircisinin %80-90 ı bu takımları tutmaktadır. %1 le %5 le bu takımlarla yarışabileceğinizi düşünmeniz zaten garabet, fakat çirkefleşmek iğrenç.
bursa bizans a yakınlığından bizans oyunlarının nasıl çevrileceğini iyi bilir o yüzden çok üzülen bursaspor taraftarı olduğunu sanmıyorum bununda üstesinden gelecektir.
15 eylül itibariyle okuduğum gazetelerde devam eden tavırdır.
bir türk takımı, hatta bir anadolu takımı ilk kez şampiyonlar ligi organizasyonuna dahil oluyor, ilk maçına çıkıyor.
ama esamesi okunmuyor.
ha benim için önemli mi?
umrumda değil. orası ayrı.
kendilerine kapak olsun efendim;
(bkz: bursaspor un 5 te 5 yapması)
(bkz: aradığınız medyaya ulaşılamıyor)
akp nin şişirdiği ve akp ye karşı olanların takımı bu nasıl çelişkidir bilemem.
şakirt ertuğrul balonu devam ediyor.
bursaspor geçen sezon şampiyon olmasına, bu sezon da ligin başından beri 1. ve 2. sıralarda yer almasına rağmen devam eden ve gittikçe daha şiddetlenen yavşakça tavırdır.

nasıl ki geçen sene şampiyon olduğumuzda köpekler gibi, itler gibi yazdınız...bu sene sakın yazmayın.

sizi alakadar etmez zira, şampiyonluk bizim şampiyonluğumuz...
para ve ikili ilişkilerle haber yapan spor medyasının içler acısı halidir.
gün itibariyle bir kez daha şahit olunan kahpe tavır.

dün gece bursaspor'un oynadığı gibi oynayıp, twente'yi galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş mağlup etmiş olsaydı şimdi manşetleri düşünemiyorum bile.

ama kendi takımları twente'ye, liviv'e, trömsö'ye, genç oğlanlar'a mağlup olup rezil oluyorlar, bursasporum da namuslarını temizliyor işte.

kader...

yazmayın, yorumlamayın, sansürleyin amına koduklarım.

16 mayıs 2010'da nasıl sike sike yazdıysanız, köpekler gibi yalakalık yaptıysanız elbet yine yapacaksınız.
bursaspor buna muktedirdir...