bugün

türk halkının güce tapan acizlerden oluşması sebebiyle olan tavırdır. türk halkı halihazırda gücün kulu olduğu için, türk halkının kölesi olduğu halihazırda gücün manşetini atmaları medyanın faydasına olacaktır. yalakalık parayla değil, üstüne para kazandırıyor. türk halkı da bunu seviyor ve istiyor.
eskiden spor yerine sadece futbol haberi yapıyorlar diyorduk. şimdi ise sadece 3 büyüklerin!!! haberini yapar oldular.
Ananizi siktik bunu da yazın
orospu çocuğu ıstanbul basın diye bagiran bursaspor taraftarının haklılığını gösteren durum. Bazı ıstanbul oğlanlarının çok zoruna gidiyor bursasporun başarısı.
umrumuzda olmayan tavırdır. Varsın görmesinler! Yerel basın köstek olmasın yeter çünkü takıma yansıması çok farklı oluyor. Bu arada dün geceki destanı stadta yaşayan birisi olarak kendimi çok şanslı hissediyorum.
gün itibariyle bir kez daha şahit olunan kahpe tavır.

dün gece bursaspor'un oynadığı gibi oynayıp, twente'yi galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş mağlup etmiş olsaydı şimdi manşetleri düşünemiyorum bile.

ama kendi takımları twente'ye, liviv'e, trömsö'ye, genç oğlanlar'a mağlup olup rezil oluyorlar, bursasporum da namuslarını temizliyor işte.

kader...

yazmayın, yorumlamayın, sansürleyin amına koduklarım.

16 mayıs 2010'da nasıl sike sike yazdıysanız, köpekler gibi yalakalık yaptıysanız elbet yine yapacaksınız.
bursaspor buna muktedirdir...
para ve ikili ilişkilerle haber yapan spor medyasının içler acısı halidir.
bursaspor geçen sezon şampiyon olmasına, bu sezon da ligin başından beri 1. ve 2. sıralarda yer almasına rağmen devam eden ve gittikçe daha şiddetlenen yavşakça tavırdır.

nasıl ki geçen sene şampiyon olduğumuzda köpekler gibi, itler gibi yazdınız...bu sene sakın yazmayın.

sizi alakadar etmez zira, şampiyonluk bizim şampiyonluğumuz...
akp nin şişirdiği ve akp ye karşı olanların takımı bu nasıl çelişkidir bilemem.
şakirt ertuğrul balonu devam ediyor.
(bkz: aradığınız medyaya ulaşılamıyor)
kendilerine kapak olsun efendim;
(bkz: bursaspor un 5 te 5 yapması)
15 eylül itibariyle okuduğum gazetelerde devam eden tavırdır.
bir türk takımı, hatta bir anadolu takımı ilk kez şampiyonlar ligi organizasyonuna dahil oluyor, ilk maçına çıkıyor.
ama esamesi okunmuyor.
ha benim için önemli mi?
umrumda değil. orası ayrı.
bursa bizans a yakınlığından bizans oyunlarının nasıl çevrileceğini iyi bilir o yüzden çok üzülen bursaspor taraftarı olduğunu sanmıyorum bununda üstesinden gelecektir.
(bkz: Bizans medyası)

1- birinin sizi dışladığını düşünüp, hakaret ederseniz, durumunuz düzelmez. Dışlanmaya devam edersiniz.
2- Biri sizi dışlıyorsa, siz de onu dışlarısnız. ilişkilerinizi kesersiniz.
3- Birisi sizi dışlıyor ama, dışlamamasını istiyorsanız, ona kızmak yerine sizi dışlayamayacak duruşu sergileyin.

Siz ilk maddeyi uyguladığınız sürece sevgi değil, nefretle anılırsınız. E tabiki böyle sosyal oluşumlar diğerleri tarafından dışlanır.

Açıkçası son zamanlarda Bursaspor taraftarına karşı büyük bir antipati hissetmeye başladım. Bunun suçlusu da direk Bursaspor un 1 şampiyonlukla dev olduğunu sanan taraftarıdır.

Medyada çok yeralan 3 takım, Türkiyedeki kupaların %80-90 ını kazanmış 3 takımdır. Yine Türk futbol seyircisinin %80-90 ı bu takımları tutmaktadır. %1 le %5 le bu takımlarla yarışabileceğinizi düşünmeniz zaten garabet, fakat çirkefleşmek iğrenç.
* istanbul basın * bunuda yazın.

yıllarca biz bursasporluların ettiği küfür. bunlar ezelden beri böyle yani arkadaşım.
(bkz: bizi dışlıyorlar diye ağlayan kız)
ayrıca hem bizans medyası deyip hem de o medyadan ilgi beklemek de ayrı bir komedi ...
bir tek ntv spor bursaspor'u dışlamamaktadır.
bu da ntv spor'u gözümüzde yüceltmektedir efendim...
ticari kaygı güdülen hiçbir işte kalite, adalet gibi etik unsurlar aramamak lazım. devir o.çlerin devri.
(bkz: Trabzonsporu anlamak)
gazetelerin taraftar sayısını göz önüne alarak yaptığı politikadır. ayrıca bizans olmamış puanım 2.
varsın istanbul basını istanbul takımlarını yazmaya devam etsin, arda turan ın sevgilisinden makas almasını, aykut un alex e darılmasını, guti nin boğazda rakı balık yapmasını manşet yapmaya devam etsin, biz topumuzu oynamaya devam edelim, şampiyonluklar peşi sıra gelsin. alışmak lazım artık ulusal basının adaletsizliğine, takmamak lazım fazla. kısaca 'çokta fifi'.
anti ist felsefesini benimseyen kişinin düşüncesidir. (bkz: anti ist)kısa açıklama.anti ist 70lerde ESKiŞEHiRSPOR TARAFTARININ başlattığı bir akımdır. istanbul takımlarına karşı bil ayaklanama direniştir. bu yüzden Eskişehir Bursa gbi şehirlerde istanbul takımı tutulmaz.
(bkz: içimizdeki irlandalılar)
demek ki bursaspor taraftarı bahsedilen gazeteleri yeterince okumuyorlar ki adamlar da fazla yer ayırmıyor. arz talep meselesi bir anlamda ...
yıllardır çeşitli şampiyonluklar alan trabzonspor bile hakettiği değeri görmüyorken, bursaspor'un dışlanması türkiye sınırları içerisinde tabii bir durumdur.

yıllardır var olan bir tavırdır bu. malesef beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray'dan başka değer gören bir takım yok. medya bu takımlar dışında, diğer takımları doğru düzgün tanımıyor bile. gerçi bu anadolu takımlarının işine gelmeye başladı artık. çünkü başarı bu şekilde gelmeye başladı. sessiz ve usulca.

anadolu devrimi devam edecek. ve bursaspor şampiyonlar ligi'nde en azından 3.olmayı başarabilecektir.