bugün

Türkiye çok kötü bir krize girdiğinde de hadi biz çomardık bu adamlara oy verdik inandık, siz neden bizi uyarmadınız der bu imanını satmış kesim...
adamlar çoklu iq yetmezligindan komaya girecek az kaldı , vallahi bak .

Lan ne demek bu ?
Herifler kaç defa meclise bu sorunu sundu ?
Kaç defa dinlediniz ?

Ülke yönetecek adamlar biz saftik demeye ne cüret gösterebiliyor ?

Saf iseniz siktirin gidin yedi ceddiniz ülkeden caldiginiz paralarla doyar zaten .
Ya yürü git işine ya.
(bkz: yaman hırsız ev sahibini bastırır)

Aklın yandığı, sözün bittiği, inancın tükendiği nokta.
kısmen doğru bir önermedir. çünkü bile bile lades olmak çok ayrı bir şey.

2013 senesine dönecek olursak, aralık'ın başında chp genel başkanı ve bir heyet abd'de görüşmelerde bulunmuş, washington'daki ziyaretleri sırasında fetö üyeleriyle bir araya geldiği iddia edilmiş, bunu açık bir şekilde yalanlamamıştır. sadece ufak geçiştirmeler... (veya görüşmediğini kanıtlayacak bir veri sunmamıştır.) parti içinde takip eden hafta "yakında erdoğan ülkeyi terk etmek zorunda kalacak" dedikoduları hızla yayılmıştır. malum 10-12 gün sonra 17-25 aralık mevzusu patlak verdi. bu söylem orada devam ettirildi.

daha öncesine gidelim; şubat 2012'de mit mevzusu patlak vermeden bir hafta önce gene bir fetö teması var. genel merkez'de fetö'cülerin ağırlandığı bir toplantı yapılıyor. işte bir hafta sonra mit krizi ortaya çıkıyor ve chp'den peşi peşine hükümet aleyhinde açıklamalar geliyor.

şimdi 2014 senesine göz atalım kısaca. cemaat resmiyette terör örgütü olarak ilan edilmişti, bunu tüm dünya duymuştu. bu arada 2014 aralık ayında chp izmir milletvekili birgül ayman güler, "Her ne kadar parti yönetimimiz inkar etse de 30 Mart seçimlerinde bir ittifak yaptı, cemaatle ittifak yaptı. illerde ve ilçelerde cemaatin çeşitli unsurlarının Cumhuriyet Halk Partisi'yle yürüdüğünü hepimiz gördük" diyecek ve itirafta bulunacaktı. bunun üzerine chp yönetimi hemen onu disipline sevk edecek ve istifaya zorlayarak ortadan kaldıracaktı.

chp'yi şuan tek bir parti olarak görmeyin. chp'nin sorunu içindeki güç kavgasıdır ve fiilen ikiye bölünmüştür. parti meclisi'nde bile bir birlik yoktur. birileri bir tarafa çekmek isterken partiyi, eskiden kalma rasyonel düşünebilen birkaç kişinin önderliğindeki akıllı kesim'de bunlara şiddetle karşı çıkmaktadır.
Bu aciz beyinsiz amiplerin açıklamaları beni şaşırtmaz. O değilde bunlara hala inanan milyonlarca insan var amk asıl korkutan o beni.
https://www.youtube.com/watch?v=hek7VyqTJiU

(bkz: bana sik sik mektup yaz)
hadi biz bakire değildik ya chp, demek istenen demeçtir.
chp yi beğenmiyorum, eleştiriyorum. ama kimse de bu milleti aptal yerine koymasın.
cemaat demek akp demek, akp demek cemaat demek. 15 yıldır bu böyle.
şimdi kalkıp da kimse salak ayağına yatmasın.
"evet safsınız" dedirten açıklama.
Gayet haklı bir istek.

Hatta Fettullah'ı doğurtan ebe mezarından çıkartılıp yargılanmalı.
Hani hırsız eve girip suçüstü yakalanınca "ya burasını benim evim sandım yanlış gelmişim" gibi salağa yatar ya. Aynı zekaya sahipler amk.
görsel

daha birşey demiyorum ben bu partiye.
Kırkını devirmiş ve 15 yaşından beri müslüman kimliğini kabullenmiş bir insan olarak cemaatleri ve tarikatları tanırım diyebilirim.

Fetoculer bana ; seküler, ikiyüzlü, çıkarcı, karı gibi korkak gelmişlerdir hep. Bu tezıme ilk başta herkeste oy verirdi.

17 25 Aralık operasyonların da herkesin kafası karıştı.

Lakin 15 Temmuz u kimse beklemiyordu. Ne askeriyesi, ne hükümeti, nede muhalefeti bunu herkes kabul etsin. Birileri kalkarda ben biliyordum derse bildiklerini söylememekten, ağzındaki baklayı çıkarmamaktan suçludur.

Ben bu konunun chp tarafında da bilindiğine inanmıyorum. Fetö şantajla chp yi dize getirip genel başkan deniz Baykal ı gönderdi ve bir kaset operasyonu ile bir gecede Kılıçdaroğlu nu başkan yaptı. Bahçeliy le uzun süre mücadele etti lakin bahçeli ye boyun eğmek zorunda kaldılar.

Şimdi sol kesimde fetocular var diye bir iddia var ortalıkta. Solcular buna;" biz laikiz, dindar bir cemaatla ne işimiz olabilir diye "cevap veriyorlar.

Lakin fetö nün üzerine girilmesinde de en büyük engel kendileri oluyorlar.

Burda sol kesimin fetö ye murut olduğunu söylemek bunaklıktır.

Ancak;" düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığıyla akp hükümetini devirmek için önce hdp ile " beraber iyi salladık efendim, emanet oylardan rahatsız değilim " deyip, " burda insanlar ölüyooo " diyen CHP bu kezde bir başka akp düşmanı olan fetö ile işbirliği yapıyor. Zaten bunları bir kısım chp millet vekili itirafta etmiştir.

Gelelim asıl meseleye. Karşılıklı suçlamalar devam edecektir. Ama bu meselenin tam aydınlanması enaz 20 sene demektir.
15 senedir hep maadur sürekli maadur palavrası bir yana

kamer genç bu feto için uyarırken milletvekilleriniz adama

dayak atmaya kalmıştı, yargılamaya onlardan başla.

amerika aldattı

rusya aldattı

esad aldatı

la kaç milyon kere aldanana devleti teslim etmekten daha tehlikeli bir şey var mı.
kısaca cevaplanması gereken sıçmıktır.

görsel
https://scontent-frt3-1.x...8e5ae773e&oe=58912CC7
söyleyenin tahmin edilen zeka seviyesini netleştiren açıklamadır.
yavuz hırsız atAsözü akla gelir.
Yüzsüzlükte çığır açan, arsızlığın en dibine vurulan açıklama.
görsel